הבלוג של Yoav Aharony

פואטיקה ופולטיקה להמונים

שמי יואב ואנוכי סופר ומשורר, ספרי הראשון שיצא לאור נקרא 'וידויו של ליף' ויצא בהוצאת גוונים. כמו כן לאחרונה התחלתי למכור את ספריי דרך האמאזון קינדל. הנה הלינק לכל המעוניין: http://www.amazon.com/Yoav-Aharony/e/B004QRWCVI/ref=ntt_athr_dp_pel_1 ספרי... +עוד

שמי יואב ואנוכי סופר ומשורר, ספרי הראשון שיצא לאור נקרא 'וידויו של ליף' ויצא בהוצאת גוונים. כמו כן לאחרונה התחלתי למכור את ספריי דרך האמאזון קינדל. הנה הלינק לכל המעוניין: http://www.amazon.com/Yoav-Aharony/e/B004QRWCVI/ref=ntt_athr_dp_pel_1 ספרי החדש: 'שובו של קורח' יצא עכשיו בחנות המקוונות של סטימצקי ואורנג': http://www.orange.co.il/he-il/entertainment/apps/books-info/ 'שובו של קורח' בקרוב בחנויות סטימצקי השונות ברחבי הארץ.

עדכונים:

פוסטים: 13

החל מינואר 2011

בעקבות פרשיית מרגול החלו להשמע קולות כנגד התוכנית כוכב נולד, טענות על זיופים הושמעו זה למכביר (החל מסקעת נגד מויאל והפגנות כנגד התוכנית עוד בעונתה השנייה) ועד פרשיית מרגול הידועה לשמצה.

בין שלל הארועים המביכים שקרו בתוכנית לאורך השנים (ילדים וילדות שמצטלמים לתוכנית אף על פי שהם קטינים, אבות ששולחים ס.מ.סים מעשרות מכשירים, זיופים בעזרת קבלני קולות ותוכנות ממחושבות ועוד ועוד) נותר המותג כוכב נולד כאבן הדגל של הטלוויזיה הישראלית.

אולם נניח בצד את כל מה שנחשב מעשה פלילי, הרי שברצוני לעסוק יותר באתיקה הקשורה לנושא קודם:

האם ראוי שתוכנית טלוויזיה מסחרית תנצל לטובתה קטינים? ותצא מזה ללא עונש?

האם ראוי שתוכנית טלוויזיה תקבל ערוץ נישה מתנה? (ערוץ 24 הוא לא יותר מפרומו אחד ארוך לכוכב נולד)

כמה שעות שידור של כוכב נולד ניתן לתת ביום? (כולל תוכניות לווין כמו דיבור ישיר או כל תוכנית פרומו אחרת)

האם ראוי שהפקת התוכנית תקדם אומנים ואחר כך תחתימם על חוזה ותייצגם?

(שהרי זה בדיוק מה שמשרד ההפקות של כוכב נולד עושה, מקדם אומנים בפלטפורמה הרחבה שיש להם ואז מחתימים אותם על חוזים ראשוניים וזולים יחסית)

מי שמעז לצאת כנגד המערכת נמחק, ואם אינכם מאמינים בזה נסו להיזכר בשם ג’אקו אייזנברג – האם הוא מעורר אצלכם פעמוני אזהרה כלשהם??.

מדוע מורשה להפקת כוכב נולד (כמו גם ליצחק תשובה וחתונת בנו) להפקיע שטחים ציבורים פתוחים כמו ניצנים או חופי הכנרת ולהרוס את הטבע? מבלי לתת דין וחשבון לאף אחד?

כל אלו שאלות אתיות אולם כאשר מביטים בקופת השרצים שנקראת ס.מ.סים למערכות ערוצי הטלוויזיה אנו נתקלים בתופעה רחבת היקף שראוי שהמחוקק ייתן דעתו עליה.

הרי רשות השידור גובה אגרה, ערוץ 2 ו10 התחייבו להתקיים מפרסומות והנה ידם הארוכה נשלחת לכיסי האזרח ואין דין ואין דיין.

מדוע הפקת כוכב נולד או חברות הסלולר מעולם לא טרחו להחזיר את כספי הס.מ.ס.ים ששלחו הצופים כאשר התגלה מקרה של רמייה כמו אצל אביה של הילדה הנחמדה תמר אברהמי.

(האם ישנו עסק אחר שבו מקרה כזה לא היה גורר גל של תביעות והחזרת הכסף לציבור)

מי בכלל מפקח על כל נושא שליחת ההודעות וגביית הכסף?? כיום כל תוכנית טלוויזיה וכל ערוץ נישה עם מישה מרשה לעצמו להוסיף כמה ג’ובות לקופה בעזרת פיתוי הצופים לשליחת ס.מ.ס באמתלה זאת או אחרת.

מדוע אם כן כאשר החליטה הפקת כוכב נולד  לאסור על אדם לשלוח יותר מ10 הודעות מכל טלפון, היא איננה צריכה להחזיר את הכסף במקרה בו בנו או בתו של אותו אדם שלחו 12 הודעות.

הרי לא יעלה על הדעת בכל עסק אחר המתקיים כיום שתשלם 12 פעם עבור משהו שקיבלת רק 10 פעמים.

מדוע אין גובה האוצר מס גבוה על  כספי הס.מ.ס.ים הללו לטובת הציבור או הכלל??

ובכלל נשאלת השאלה האם מותר בכלל לטלוויזיה לשלוח את ידה הארוכה ולקחת מאיתנו כסף בדרך עקיפה מבלי שהדבר יוסדר באיזושהי צורה חוקתית??

ומילה אחרונה לשרון גל ותוכניתו לילה כלכלי – כיצד יכול מנחה של תוכנית שבה יש פינות מסעדות על ארוחות עסקיות ב300-400 שקל!!! ובה מראים דירות בעשרות מיליוני שקלים ומכוניות במאות אלפי שקלים, לטעון שהוא מייצג את מעמד הביניים ובעצם הוא זה שזעק ראשון את הזעקה??.

לו היה לנו ערוץ ציבורי בארץ הזאת, וערוץ זה היה עושה את עבודתו נאמנה אזי היינו מקבלים תחקירים רבים על הקולגות בערוצים המסחריים, על מסחטת הכספים של ערוצי הספורט השונים, על חבילת הבסיס השיקרית והיקרה של הוט ויס ועוד ועוד. הערוץ הציבורי היה וצריך להיות איתם במלחמת חורמה ולהכניס להם כהוגן??

דרך אגב מישהו שמע משהו על מונופול בשוק התקשורת? מישהו שם לב לשלטים בהפגנות נגד יס והוט ונגד ניצול המתרגמים והעובדים הזוטרים?, איכשהו שלטים אלו לא מצאו את דרכם למהדורות החדשות השונות וגם לא לתוכניתו ‘הסוציאליסטית’ של שרון גל.

ואף מילה על מרגול אולם כפראפרזה על שייקספיר ללא ספק ניתן לשאול:

האם יש משהו רקוב בממלכת הטלוויזיה המסחרית בישראל?

עוד מהבלוג של Yoav Aharony

על האח הגדול והבולבול הקטן

לפני בערך כחודש הועפו שני שדרי ספורט בכירים ברשת סקיי האנגלית, משום שהעירו הערה סקסיסטית לגבי קוונית במשחק כדורגל וחוסר יכולתן של הנשים להבין את חוק הנבדל, בעקבות הערותיהם (חסרות הטאקט וגם הצדק כי ההילוכים החוזרים...

תגובות

פורסם לפני 9 years

שלום עולם!

שלום, ברוכים הבאים לבלוגים של סלונה. שיהיה הרבה בהצלחה, ויש לנו גם כמה טיפים בעמוד הראשי של הבלוגים (הקישור הכי שמאלי בסרגל הניווט)....

תגובות

פורסם לפני 9 years

המהפכה החברתית - על זכויות נשים במדינת ישראל

לכאורה מצב האישה בישראל הינו תקין ונפלא, יש לה שיוויון זכויות ושיוויון הזדמנויות, נשים הולכות לעבוד, מפרנסות ומגדלות את ילדינו אולם מתחת לכל זה מסתתר שקר אחד גדול: של אפליה וניצול, שחיקה וגריסה של מעמד האישה. המתקפה הזאת...

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה