הבלוג של נעה יעקובוביץ jobs4mom.co.il

jobs4mom עבודות שאוהבות אמהות

בחיים הקודמים שלי, לפני שתם האפרוחה נולדה, יריתי לכל הכיוונים. למדתי כלכלה, עבדתי כקופירייטרית, השתתפתי בקרבות זירה של איגרוף תאילנדי, הוצאתי לאור ספר, עשיתי תואר שני בקולנוע וכתבתי ביקורות טייק אווי בעכבר העיר. עם... +עוד

בחיים הקודמים שלי, לפני שתם האפרוחה נולדה, יריתי לכל הכיוונים. למדתי כלכלה, עבדתי כקופירייטרית, השתתפתי בקרבות זירה של איגרוף תאילנדי, הוצאתי לאור ספר, עשיתי תואר שני בקולנוע וכתבתי ביקורות טייק אווי בעכבר העיר. עם התרחבות האגן, הזמן שלי התכווץ והחלטתי שהגיע הזמן להתמקד בדבר אחד. אבל חשוב באמת. אז הקמתי ביחד עם אפי הזנפרץ (שלא יכולתי לבקש שותפה טובה ממנה) את jobs4mom.co.il- אתר שמחבר בין אמהות לבין עבודות שמתאימות להם ומציע משרות ידידותיות למשפחה. אם תשאלו מה החזון שלנו, נגיד שאנחנו רוצות לשנות את שוק העבודה בישראל, להביא לאיזון בין הבית לעבודה. כן, אנחנו יודעות שמדובר כאן במהפכה וכן, אנחנו מאמינות שמי שהגיע/ה לקרוא את השורות האלה, יכול/ה להיות חלק ממנה. לטובת כולנו.

עדכונים:

פוסטים: 18

החל מפברואר 2012

לפני שבוע לקחתי את יום החופש הראשון שלי מזה חצי שנה. עכשיו, מדובר באמת ביום חופש ראשון במובן המלא, שכן לא היה בחצי שנה האחרונה יום שבו לא עשיתי משהו שקשור ל- jobs4mom, אפילו אם זה היה “רק” לענות למיילים. כולל שבתות, חגים ומועדים, כולל את זה שטפו טפו לא הייתי חולה אפילו לא פעם אחת בחצי שנה האחרונה. אמא או לא אמא?

לפני כחודש השתתפנו בכנס של חברת Dynamix שכל כולו הוקדש לאיזון בין הבית לקריירה. רגע לפני שעלינו אנחנו לספר על כמה דרושים לנו מעסיקות ומעסיקים שמבינים את הנושא, ב- jobs4mom, עמדה על הבמה מלי אלקובי וסיפרה על החיים שלה באוסטרליה לפני כמה שנים. כשהיא רשמה את הילד לגן שאלו אותה כמה ימים היא רוצה שהוא ישהה שם, כי באוסטרליה, מקובל לבלות עם הילדים גם במהלך השבוע ולא רק כשאת מגיעה אחרי העבודה, באפיסת כוחות. הסתבר לה, שבארץ הקנגרו, שני אנשים יכולים לחלוק יחד משרה מלאה אחת!

אני גאה לומר שגם בארץ, חברת Data pro proximity אפשרה לי ליהנות מהרעיון החדשני הזה ולחלוק משרה מלאה עם עוד קופירייטר שגם הוא אבא. אבל באופן כללי, אנחנו רחוקים שנות אור מהמודל האוסטרלי החלומי.

מלי מעודדת את ההפרדה בין העבודה לזמן הפנוי שלנו ואת היחס ההולם לזמן הזה. ואם חשבתם שאתם מכבדים את זמנכם הפנוי, אני מקוה בשבילכם שאתם לא טועים, כי לי אישית, יש עוד המון עבודה. אגב עבודה… כמה מאיתנו עונים למיילים דרך הסמארטפון? מי דואג/ת לכבות אותו כשהיא הולכת לישון? מי מקפיד/ה על יציאה ליום חופש מדי פעם בפעם? מלי ממליצה, ואני אישית מתה על זה, לקבוע ביומן את ימי החופש שלנו. להחליט, למשל, שביום הולדת של הילד/ה כולם לוקחים חופש, ביום השנה שלכם או אפילו סתם בתאריך מסוים בשנה, העיקר שהוא קבוע וידוע מראש.

היא נתנה את שדה התעופה כדוגמא למקום שבו כולם מצייתים לחוקים. במהלך חיינו אנחנו מאחרים לפגישות ולאירועים, אך לעולם לא למטוס שעומד להמריא. ההמראה היא אילוץ ואנחנו נכנעים לו- כך צריך להיות גם עם הנושאים שבאמת חשובים לנו. אני חושבת שהיא סיפרה על תהליך אימון אישי, כשהזכירה מישהי שלא הצליחה להגיע הביתה לילדים בשעה שרצתה, רק כי חמותה היתה כל כך מדהימה עם הילדים, שעם כל הרצון הטוב, היא הרשתה לעצמה לאחר. הדבר הראשון שמלי המליצה לה לעשות הוא לפטר את חמותה. נחשו מה? לבייביסיטר החדשה היא מעולם לא איחרה.

ביום החופש שלי ישנתי עד מאוחר (מאוחר של אמהות עובדות זה 10:00) עמית הכין לי ארוחת בוקר

עשיתי אימון

אכלתי צהריים עם אסף

וכתבתי סיפור קצר.

היום הזה אכן נקבע ביומן ולא עשיתי שום דבר מיוחד, לא נסעתי לשום מקום ורוב היום אפילו הייתי בבית. אבל הוא מילא לי את המצברים לפחות לחצי שנה הבאה… סתם, לא. אפילו ממש לא! מעכשיו, אני עומדת להקפיד על ימי החופש שלי. ממליצה בחום!

*הכותבת היא מייסדת ומנכ”ל משותף ב- jobs4mom.co.il

עוד מהבלוג של נעה יעקובוביץ jobs4mom.co.il

תצוגה מקדימה

כן, אני אמא!

"את מתכננת לעשות ילדים?" שאלו אותי בראיון עבודה לפני כחמש שנים. בנחרצות עניתי שמה פתאום (!) ועמוק בלב חשבתי, שאיזה מזל שאני לא רוצה ילדים (נשבעת שבאמת האמנתי בכך), כי אחרת בחיים...

תצוגה מקדימה

עבודות שמשגעות אמהות

אהאהאהאהאה! זה מה שבא לי לעשות. לעמוד באיזו קרחת יער נטושה ולצרוח מאושר. רגע אחר כך בא לי לבכות ולעזוב הכל. רופא- או כל בן אדם אחר עם קצת הגיון בריא-...

תצוגה מקדימה

חמישה טיפים לעצמאית

אני כותבת את הפוסט הזה מסיאול. כן, כן, זו שבקוריאה. את הבוקר ביליתי בנסיעה ברכב עם שלוש ילדות צורחות ברכב, היו שם עוד הורים,...

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה