הבלוג של נעה יעקובוביץ jobs4mom.co.il

jobs4mom עבודות שאוהבות אמהות

בחיים הקודמים שלי, לפני שתם האפרוחה נולדה, יריתי לכל הכיוונים. למדתי כלכלה, עבדתי כקופירייטרית, השתתפתי בקרבות זירה של איגרוף תאילנדי, הוצאתי לאור ספר, עשיתי תואר שני בקולנוע וכתבתי ביקורות טייק אווי בעכבר העיר. עם... +עוד

בחיים הקודמים שלי, לפני שתם האפרוחה נולדה, יריתי לכל הכיוונים. למדתי כלכלה, עבדתי כקופירייטרית, השתתפתי בקרבות זירה של איגרוף תאילנדי, הוצאתי לאור ספר, עשיתי תואר שני בקולנוע וכתבתי ביקורות טייק אווי בעכבר העיר. עם התרחבות האגן, הזמן שלי התכווץ והחלטתי שהגיע הזמן להתמקד בדבר אחד. אבל חשוב באמת. אז הקמתי ביחד עם אפי הזנפרץ (שלא יכולתי לבקש שותפה טובה ממנה) את jobs4mom.co.il- אתר שמחבר בין אמהות לבין עבודות שמתאימות להם ומציע משרות ידידותיות למשפחה. אם תשאלו מה החזון שלנו, נגיד שאנחנו רוצות לשנות את שוק העבודה בישראל, להביא לאיזון בין הבית לעבודה. כן, אנחנו יודעות שמדובר כאן במהפכה וכן, אנחנו מאמינות שמי שהגיע/ה לקרוא את השורות האלה, יכול/ה להיות חלק ממנה. לטובת כולנו.

עדכונים:

פוסטים: 18

החל מפברואר 2012

בשבוע שעבר ראיתי בפעם השלישית את הסרט Miss-representation (לטריילר) והוא הציק לי בדיוק באותה מידה. מדובר בעיני בסרט חובה לכל הנשים באשר הן- אני מסתובבת עם הדיסק, מנסה לשתף את הסרט עם כמה שיותר חברות- והוא מספר על ייצוג הנשים בתקשורת.

נכון, מדובר בארה”ב, אבל הנתונים בארץ לא מעודדים יותר. נסו לחשוב על כמה נשים אתן רואות על גבי המסך הקטן (גם אם הוא לא בדיוק קטן ותלוי על הקיר): כמה פרשניות אתן רואות בחדשות? מה אחוז הנשים בתכניות בידור כדוגמת ארץ נהדרת? כמה נשים יש בתכניות הבישול המובילות? אם אתן מצקצקות בלשון עכשיו, סימן שאתן פולניות. ומרוקאיות. וספרדיות. ונשים! כן, כן, אנחנו פשוט לא שם! במדיום הזה, שמבלי לשים לב קובע לנו איך להתנהג, לבשל, לאהוב.
You can’t be what you can’t see (את לא יכולה להיות מה שאת לא יכולה לראות) זועק הסרט ומבקש להבין אילו מסרים הילדות שלנו מקבלות כשהן צופות בטלוויזיה. למרבה הצער הילדות האלה שלנו מתחנכות בראש ובראשונה להיות יפות וסקסיות. כשכבר נחשפנו לאשה שיש לה מה להגיד, התקשורת בוחרת לעסוק ברוב הסיקורים אותה, באיך היא נראתה, מה היא לבשה והאם היא ביצ’ית או סקסית. פלא שאנחנו מבלות כל כך הרבה זמן מול המראה? שלא תחשבו שלקהל הגברי יוצא מזה טוב: הילדים שלנו לומדים להתייחס לאשה כחפץ, כגוף, ותו לא. אשה אינטלקטואלית? את מי זה מעניין?
התואר “פמיניסטית” הוא תואר מרתיע- מאחוריו עומדת איזו פוצה, שורפת חזיות, חסודה ושמרנית. אבל לאחרונה אני מרגישה יותר ויותר גאה להיות הפוצה הזאת, ושכנראה היה למישהו אינטרס שאני לא ארצה להיות היא (אולי לחברה כלשהי שמייצרת חזיות). כמו שאמרה לי מישהי לא מזמן, “אני אוהבת את החזיות שלי, אבל…”. אבל אני רוצה לקדם נשים ולהאמין בהן, להעמיק בתוכן ולא בצורה, להילחם בסטריאוטיפים שמייצגים אותנו.
מודה שגם נקודת המוצא שלי היא לא מי יודע מה, כשאני חוטאת ובגדול, באותן מחשבות שהתרבות מנחה אותי לחשוב. כך למשל כשאפי, השותפה שלי, התראיינה לפני כמה חודשים בטלוויזיה, הדבר הראשון שחשבתי זה איזה יופי היא נראית וכמה החולצה מחמיאה לה. בעוד שרגע לפני כן הייתי צריכה להתעניין בתוכן הראיון המצוין וכמה שהיא דיברה לעניין על האתר שלנו.
רומא לא נבנתה ביום ולשנות חינוך של שנים בטוח לא יקרה ברגע. מה שחשוב הוא שכולנו נהיה מודעות לעצמנו- שנבין מה חשוב ומה חשוב פחות ושנלמד את הילדות שלנו שאפשר אחרת. הן לא צריכות ללבוש סחבות וזה בסדר לשים לב להופעה שלך, אבל לא בחשיבות הראשונה במעלה. הן צריכות להבין שהשמיים הם הגבול- הן יכולות להיות הכל.

*הכותבת היא מייסדת ומנכ”ל משותף ב- jobs4mom.co.il

עוד מהבלוג של נעה יעקובוביץ jobs4mom.co.il

תצוגה מקדימה

כן, אני אמא!

"את מתכננת לעשות ילדים?" שאלו אותי בראיון עבודה לפני כחמש שנים. בנחרצות עניתי שמה פתאום (!) ועמוק בלב חשבתי, שאיזה מזל שאני לא רוצה ילדים (נשבעת שבאמת האמנתי בכך), כי אחרת בחיים...

תצוגה מקדימה

עבודות שמשגעות אמהות

אהאהאהאהאה! זה מה שבא לי לעשות. לעמוד באיזו קרחת יער נטושה ולצרוח מאושר. רגע אחר כך בא לי לבכות ולעזוב הכל. רופא- או כל בן אדם אחר עם קצת הגיון בריא-...

תצוגה מקדימה

חמישה טיפים לעצמאית

אני כותבת את הפוסט הזה מסיאול. כן, כן, זו שבקוריאה. את הבוקר ביליתי בנסיעה ברכב עם שלוש ילדות צורחות ברכב, היו שם עוד הורים,...

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה