הבלוג של נעה יעקובוביץ jobs4mom.co.il

jobs4mom עבודות שאוהבות אמהות

בחיים הקודמים שלי, לפני שתם האפרוחה נולדה, יריתי לכל הכיוונים. למדתי כלכלה, עבדתי כקופירייטרית, השתתפתי בקרבות זירה של איגרוף תאילנדי, הוצאתי לאור ספר, עשיתי תואר שני בקולנוע וכתבתי ביקורות טייק אווי בעכבר העיר. עם... +עוד

בחיים הקודמים שלי, לפני שתם האפרוחה נולדה, יריתי לכל הכיוונים. למדתי כלכלה, עבדתי כקופירייטרית, השתתפתי בקרבות זירה של איגרוף תאילנדי, הוצאתי לאור ספר, עשיתי תואר שני בקולנוע וכתבתי ביקורות טייק אווי בעכבר העיר. עם התרחבות האגן, הזמן שלי התכווץ והחלטתי שהגיע הזמן להתמקד בדבר אחד. אבל חשוב באמת. אז הקמתי ביחד עם אפי הזנפרץ (שלא יכולתי לבקש שותפה טובה ממנה) את jobs4mom.co.il- אתר שמחבר בין אמהות לבין עבודות שמתאימות להם ומציע משרות ידידותיות למשפחה. אם תשאלו מה החזון שלנו, נגיד שאנחנו רוצות לשנות את שוק העבודה בישראל, להביא לאיזון בין הבית לעבודה. כן, אנחנו יודעות שמדובר כאן במהפכה וכן, אנחנו מאמינות שמי שהגיע/ה לקרוא את השורות האלה, יכול/ה להיות חלק ממנה. לטובת כולנו.

עדכונים:

פוסטים: 18

החל מפברואר 2012

מעולם לא הרגשתי כל כך עצמאית מצד אחד וכל כך כבולה מצד שני, כמו שאני מרגישה ערב יום העצמאות השנה. אני נעה ונדה בין שני הקצוות, מנסה למצוא את האיזון לטובת השקט הנפשי שלי. ואולי נכון יותר לקרוא לו רעש, כי שקט כבר לא יהיה כאן.

לפעמים אני מסתכלת על רווקות בקנאה, אני מודה. כשהחברות שלי רוצות לעשות משהו, הן קמות ועושות אותו- בא להן להתפנק באיזו חופשה, לצאת לבר, אפילו לקרוא ספר- זה יכול להתבצע בלי בעיה ותוך רגע. אני, לעומת זאת, צריכה לתכנן כל צעד בגלל שאני אמא. לרגע לא אומרת שיש משהו שאינו בר ביצוע בתיאוריה, אבל כל תכנית דורשת תכנון מדוקדק (היום לא נמרחים עם טקס ההשכבה), עיגון הפעילות ביומן (כולל חישובי שעות), מציאת הבייביסיטר (מיכל לא יכולה ושני לא פנויה… הצילו!) או חלוקה עם בן הזוג (יציאת בנות זה בכלל תיאום בפני עצמו!) וחשיבה על היום שלמחרת (כרגיל קמים מוקדם, אולי בכלל לא שווה לצאת?). ובטוח שכחתי משהו.

כל זה בהתחשב בעובדה שאנחנו לא סוחבים את הקטנה לאירועים בלילות, גם לא כשהיא ישנה בעגלה. אני יודעת שהדעות בנושא חלוקות, אבל לנו זה נראה קצת כמו התעללות. שלא לדבר על כך שבכל יום שהיא תלך לישון שעה מאוחר יותר היא תקום גם שעה אחת יותר מוקדם. פלא שאנחנו בקושי יוצאים?

אז בפרק הזה של חיי אני לא יכולה לעשות כל מה שאני רוצה בכל רגע נתון ונדרשת לשמור על עצמי יותר. כן, אני לא אסע לסיני, אפילו שעשיתי את זה עוד בהיריון. זה לא אותו הדבר. וכן, אני קצת ממורמרת, מותר לי- להיות אמא זה לא משחק ילדים.

מנגד, אני עצמאית כבר שנתיים וחצי, בארבעה חודשים האחרונים ב- jobs4mom, וזה עונג צרוף שאין בוס על הראש. נכון, יש עליו שותפה, אבל זו תחושה הרבה יותר נעימה. אני עדיין קמה בבוקר מוקדם ועובדת אפילו יותר קשה ממה שעבדתי קודם, אבל אני זו שקובעת לעצמי את הלו”ז ואת סדרי העדיפויות. אני מחליטה בעצמי איך היום שלי יראה.

יש משהו מאוד נעים בלצאת מהמיטה ולהגיע לעבודה- בחדר הסמוך. יש ימים שאני יכולה להרשות לעצמי להישאר בטרנינג ובנעלי הבית ולשבת לעבוד בכיף במרפסת שלי- המשימות יבוצעו לא פחות טוב מאשר היו מבוצעות תחת ניאונים של משרד. והעבודה עצמה? מאפשרת לי לקום בבוקר עם חיוך וללכת לישון (אמנם מאוחר) עם הידיעה שגם היום עשיתי טוב למישהי/ו.

גם העצמאות הכלכלית חשובה לי. אמנם החודשים האחרונים לא משקפים את המצב שאני שואפת אליו, אבל יודעת ומאמינה שהבור שפערתי בחשבון הבנק יכוסה. מגיל צעיר מאוד אני עובדת, כדי לא להיות תלויה באף אחד ולדעת שכשיגיע הרגע לעשות מעשה, יהיה לי גיבוי. לא מהורים, בן זוג או חברים, אלא ממה שיצרתי במו ידי, בשביל החופש שלי. עוד רגע נחגוג כאן את יום העצמאות ה-64, ואני מקווה שבעצמאות 65 האתר שלנו יפתח לאמהות רבות נוספות את הדלת ושכולן יגיעו להגשמה העצמית ולעצמאות המיוחלת. יום עצמאות שמח!

אפרוחה קטנה שלי,

אם עברו כבר מספיק שנים ואת קוראת את הפוסט הזה (מעניין אם בעתיד יהיו פוסטים), למען הסדר הטוב אספר לך כך: למזלנו הקלישאה מוכיחה את עצמה וכשאני איתך, 98% מהזמן אני מבינה שזה שווה את זה. ה-2 הנותרים, עוד מקנאים ברווקות.

עוד מהבלוג של נעה יעקובוביץ jobs4mom.co.il

תצוגה מקדימה

כן, אני אמא!

"את מתכננת לעשות ילדים?" שאלו אותי בראיון עבודה לפני כחמש שנים. בנחרצות עניתי שמה פתאום (!) ועמוק בלב חשבתי, שאיזה מזל שאני לא רוצה ילדים (נשבעת שבאמת האמנתי בכך), כי אחרת בחיים...

תצוגה מקדימה

עבודות שמשגעות אמהות

אהאהאהאהאה! זה מה שבא לי לעשות. לעמוד באיזו קרחת יער נטושה ולצרוח מאושר. רגע אחר כך בא לי לבכות ולעזוב הכל. רופא- או כל בן אדם אחר עם קצת הגיון בריא-...

תצוגה מקדימה

חמישה טיפים לעצמאית

אני כותבת את הפוסט הזה מסיאול. כן, כן, זו שבקוריאה. את הבוקר ביליתי בנסיעה ברכב עם שלוש ילדות צורחות ברכב, היו שם עוד הורים,...

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה