הבלוג של נעה יעקובוביץ jobs4mom.co.il

jobs4mom עבודות שאוהבות אמהות

בחיים הקודמים שלי, לפני שתם האפרוחה נולדה, יריתי לכל הכיוונים. למדתי כלכלה, עבדתי כקופירייטרית, השתתפתי בקרבות זירה של איגרוף תאילנדי, הוצאתי לאור ספר, עשיתי תואר שני בקולנוע וכתבתי ביקורות טייק אווי בעכבר העיר. עם... +עוד

בחיים הקודמים שלי, לפני שתם האפרוחה נולדה, יריתי לכל הכיוונים. למדתי כלכלה, עבדתי כקופירייטרית, השתתפתי בקרבות זירה של איגרוף תאילנדי, הוצאתי לאור ספר, עשיתי תואר שני בקולנוע וכתבתי ביקורות טייק אווי בעכבר העיר. עם התרחבות האגן, הזמן שלי התכווץ והחלטתי שהגיע הזמן להתמקד בדבר אחד. אבל חשוב באמת. אז הקמתי ביחד עם אפי הזנפרץ (שלא יכולתי לבקש שותפה טובה ממנה) את jobs4mom.co.il- אתר שמחבר בין אמהות לבין עבודות שמתאימות להם ומציע משרות ידידותיות למשפחה. אם תשאלו מה החזון שלנו, נגיד שאנחנו רוצות לשנות את שוק העבודה בישראל, להביא לאיזון בין הבית לעבודה. כן, אנחנו יודעות שמדובר כאן במהפכה וכן, אנחנו מאמינות שמי שהגיע/ה לקרוא את השורות האלה, יכול/ה להיות חלק ממנה. לטובת כולנו.

עדכונים:

פוסטים: 18

החל מפברואר 2012

אחד הסיפורים היותר מעוררי השראה ששמעתי לאחרונה בתחום, היה של אימי עירון, מנכ”ל סלונה.

מי כמוני מכירה את העבודה הקשה בטירוף במשרדי פרסום כקופירייטרית, את השעות הארוכות, הלחץ והאינטנסיביות. והנה, ברגע שהפכה לאמא, הודיעה אימי, אז קופירייטרית במשרה מלאה, לבוס שלה כך: היא יוצאת הביתה בארבע והתנאים שלה ישארו כפי שהם. בלי להתבייש ובלי להתבלבל, אולי אפילו להיפך- היא האמינה בעצמה וידעה מה היא שווה. אמרה לו שיבדקו ביחד מה קורה אחרי חודש, ואם התפוקות שלה נשארות בדיוק אותו הדבר, הסידור החדש יכול להימשך. ואכן, כך היה. במבחן התוצאה אימי יצאה מצטיינת.

נכון, היא השלימה שעות מהבית ועבדה באינטנסיביות בשעות היום, אבל עשתה את מה שהיא אוהבת. והצליחה להיות אמא למופת במקביל.

מנגד, רק אתמול, ביקשה ממני חברה לעזור לה בתמחור שירותי קופי. מבלי לרדת למספרים נאמר שהצעתי היתה הרבה יותר גבוהה מזו שלה, מה שגרם לה להרים גבה. עכשיו, הבחורה גאונה ואני, אישית, לא מכירה מישהו שמשתווה אליה ביכולות המקצועיות. בחיי שמגיע לה הרבה, אם לא הרבה-הרבה יותר. את יודעת שאם היית גבר היית מבקשת פי 3? שאלתי אותה ובלי לחשוב פעמיים היא ענתה שברור.

מחקרים מראים שאנחנו אסירות תודה למקום שמעסיק אותנו, הרבה יותר מגברים. מצד אחד זה יפה ומראה על נאמנות למקום עבודה, על רצינות ומסירות. מצד שני, גם הוא צריך להיות אסיר תודה לנו- על אותם הדברים ועוד: על הכשרון והמקצועיות שאנחנו מביאות לשם. וכן, גם לשלם לנו בהתאם. יצא לי באופן אישי להתמקח כמה פעמים על משכורת ובדיעבד, בשקט בשקט, גילו לי שאהבו את זה. שזה נתן תחושה שאני יודעת את מקומי. ומקומי טוב. אחר כך, בתור אמא, יצא לי לעבוד במקום שהעדיף לשכור את שירותי, לפעמיים בשבוע, מאשר לקחת מישהו אחר במשרה מלאה. מאז שאני אמא, אני באה לעבוד בצורה הרבה יותר ממוקדת, אני יותר יעילה, תקתקנית, לא מבזבזת את הזמן, ואני בטוחה שזה הוכיח את עצמו באותו אופן גם אצל אימי.

אז מה עובר עלינו, הנשים והאמהות, שאנחנו מפחדות לבקש את מה שמגיע לנו? (ומגיע לנו!) מה לא עובר עלינו, אולי יהיה יותר קל לתאר, כי זה כל כך עמוק בתודעה ובמהות של רובנו, שצריך ניתוח כירורגי בשביל להסיר את “זה”. נקודת הפתיחה שממנה אנחנו באות היא מאוד מעציבה-אנחנו לפעמים מוכנות להתפשר על הכל ובלבד שיקחו אותנו. לאנשהו.

אני לא אשת מקצוע מתחום הייעוץ, ואני לא יודעת מה כל אחת ואחת מאיתנו צריכה לעשות כדי להבין סופסוף שמגיע לה, אבל משהו צריך להיעשות. מהצד שלי, בחרתי בלהסביר למעסיקים עד כמה אנחנו שוות ובלהביא לאמהות משרות נהדרות, בדיוק בשבילן- אבל זה רק קצה קצהו של הקרחון. בנוסף לעבודה שנעשית “מבחוץ”, אנחנו צריכות להסתכל פנימה ולעבוד גם על עצמנו.

עוד מהבלוג של נעה יעקובוביץ jobs4mom.co.il

תצוגה מקדימה

כן, אני אמא!

"את מתכננת לעשות ילדים?" שאלו אותי בראיון עבודה לפני כחמש שנים. בנחרצות עניתי שמה פתאום (!) ועמוק בלב חשבתי, שאיזה מזל שאני לא רוצה ילדים (נשבעת שבאמת האמנתי בכך), כי אחרת בחיים...

תצוגה מקדימה

עבודות שמשגעות אמהות

אהאהאהאהאה! זה מה שבא לי לעשות. לעמוד באיזו קרחת יער נטושה ולצרוח מאושר. רגע אחר כך בא לי לבכות ולעזוב הכל. רופא- או כל בן אדם אחר עם קצת הגיון בריא-...

תצוגה מקדימה

חמישה טיפים לעצמאית

אני כותבת את הפוסט הזה מסיאול. כן, כן, זו שבקוריאה. את הבוקר ביליתי בנסיעה ברכב עם שלוש ילדות צורחות ברכב, היו שם עוד הורים,...

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה