הבלוג של נעה יעקובוביץ jobs4mom.co.il

jobs4mom עבודות שאוהבות אמהות

בחיים הקודמים שלי, לפני שתם האפרוחה נולדה, יריתי לכל הכיוונים. למדתי כלכלה, עבדתי כקופירייטרית, השתתפתי בקרבות זירה של איגרוף תאילנדי, הוצאתי לאור ספר, עשיתי תואר שני בקולנוע וכתבתי ביקורות טייק אווי בעכבר העיר. עם... +עוד

בחיים הקודמים שלי, לפני שתם האפרוחה נולדה, יריתי לכל הכיוונים. למדתי כלכלה, עבדתי כקופירייטרית, השתתפתי בקרבות זירה של איגרוף תאילנדי, הוצאתי לאור ספר, עשיתי תואר שני בקולנוע וכתבתי ביקורות טייק אווי בעכבר העיר. עם התרחבות האגן, הזמן שלי התכווץ והחלטתי שהגיע הזמן להתמקד בדבר אחד. אבל חשוב באמת. אז הקמתי ביחד עם אפי הזנפרץ (שלא יכולתי לבקש שותפה טובה ממנה) את jobs4mom.co.il- אתר שמחבר בין אמהות לבין עבודות שמתאימות להם ומציע משרות ידידותיות למשפחה. אם תשאלו מה החזון שלנו, נגיד שאנחנו רוצות לשנות את שוק העבודה בישראל, להביא לאיזון בין הבית לעבודה. כן, אנחנו יודעות שמדובר כאן במהפכה וכן, אנחנו מאמינות שמי שהגיע/ה לקרוא את השורות האלה, יכול/ה להיות חלק ממנה. לטובת כולנו.

עדכונים:

פוסטים: 18

החל מפברואר 2012

אהאהאהאהאה!

זה מה שבא לי לעשות. לעמוד באיזו קרחת יער נטושה ולצרוח מאושר. רגע אחר כך בא לי לבכות ולעזוב הכל. רופא- או כל בן אדם אחר עם קצת הגיון בריא- כבר היה מאבחן כאן מאניה דיפרסיה.

הכל קרה כל כך מהר שלא הספקתי לעכל את העובדה שיצאנו מהארון הוירטואלי. אני עוד זוכרת אותנו יושבות ומספרות לג’ואי, חבר שלנו, על הרעיון ואותו, אומר לנו שיש לנו שתי ברירות: האחת, לכתוב תכנית עסקית (צמד מילים שגורם לשתינו שיתוק), לקחת משקיע ולצאת עם רוח גבית בקמפיין בכל המדיות. השניה, לפרוץ לתודעה ככה, כמו שאנחנו, חסרות פרוטה אך מאמינות, ולעלות לאויר. לבקש את העזרה של כל מי שאפשר, ללא תשלום, בשם הפרויקט. בשם המטרה החברתית שאנחנו עומדות מאחוריה.

איך שהוא אמר את זה, משהו בבטן שלנו התהפך, מין פרפרים של התרגשות או אינטואיציה נשית או איך שלא תקראו לזה- הרגשנו שזה הדבר הנכון.

וזה מה שעשינו.

אחרי שלוש שנים של עבודה בלילות, ביום בהיר אחד לפני כחודש (טוב, אולי לא כל כך בהיר, ירד גשם בטירוף), העלינו לאוויר את jobs4mom והאמנו שיהיה טוב. שיגרנו בקשות לכל החברים והמכרים שלנו- לכל מי שמכיר מישהו שמכיר מישהו איפשהו. ביקשנו (ואנחנו עדיין מבקשות) להעביר הלאה את המסר, שיש מיזם חברתי חדש בתחום הגיוס שמחבר בין אמהות לבין משרות שמתאימות להן, שמציע משרות ידידותיות למשפחה. באנו ממקום של העצמה נשית וגם משפחתית – שהרי ברור (ממחקרים, לא נגענו!) שאנשים שמציעים להם איזון בין הבית לעבודה יהיו עובדות ועובדים טובים יותר.

ככה עברו להם ימים מורטי עצבים- ימים שבהם נכנסו כמה וכמה משרות ובכינו מאושר, וביניהם ימים שלא נכנסה אף משרה ונלחצנו לאללה. אבל בסופו של חודש, אפשר לומר שההיענות והתגובות החמות הפתיעו אפילו אותנו- מעל מאה וחמישים משרות, מאות אמהות שנרשמו באתר, יותר מאלף חמש מאות לייקים בעמוד הפייסבוק ועשרות חברות גדולות שהצהירו שהן אוהבות אמהות – ביניהן אינטל, HP, מכבי שירותי בריאות וגם הכללית, מיטב בית השקעות, בזק אונליין ועוד. כשפנו אלינו מחדשות ערוץ 10 כי “שמענו עליכם” וכשהתחקירן של תכנית הבוקר של אברי גלעד לא האמין שאנחנו באוויר רק חודש, פתאום נפל לנו האסימון (ואני בטח מה-זה-זקנה/לא-מי-יודע-מה-צעירה, שאני עדיין משתמשת בביטוי הזה). אנחנו בדרך הנכונה. עם כל המכשולים והקשיים- אנחנו שם. השוק יכול להתחיל לאהוב אמהות באמת, המהפכה יכולה באמת לקרות.

רגע אחרי הבנתי כמה עבודה יש לנו לעשות ונבהלתי. קלטתי שאני הולכת לראות את האפרוחה הקטנה שלי (עוד רגע בת שנה וחצי!) פחות, בגלל שאני מפתחת קריירה. רציתי לעזוב הכל וללכת. האמת, מדי פעם בפעם משהו בי עדיין קצת רוצה. איכשהו, אני בטוחה שלכל אמא קרייריסטית, אפילו כזאת שממש אוהבת את העבודה שלה, עוברות המחשבות האלה בראש. אין מה לעשות, כולנו צריכות להיות חזקות, לחזק האחת את השניה ולהבין שאנחנו נהיה אמהות טובות יותר ובני אדם טובים יותר, אם נגשים את עצמנו. וכדי שזה יקרה, העבודות לא רק צריכות לאהוב אותנו, אלא אנחנו צריכות גם לאהוב אותן. אבל זה כבר סיפור אחר.

הייתי רוצה לאחל לכל אמא שתקום בבוקר עם חיוך, כשהיא יודעת שהיא הולכת ליהנות גם בעבודה, ושתוכל למצוא את אותה עבודה בלי להתנצל ובלי להסתיר את מי שהיא. המהפכה תקרה רק אם כולנו נירתם אחת למען השניה ונעביר את הבשורה הלאה- אם כל אחת מכן תסיים לקרוא את הפוסט הזה ותעביר למעסיק/ה שיכול/ה לפרסם משרה, אפילו אחת – כולנו נצא נשכרות. ואולי גם שכירות. לכי תדעי, אולי החברה הטובה שלך היא המעסיקה הפוטנציאלית של אמא אחרת.

משהו בבטן אומר לי שזה יכול לקרות, ועד היום, מהבטן שלי יצאו רק דברים טובים.

עוד מהבלוג של נעה יעקובוביץ jobs4mom.co.il

תצוגה מקדימה

כן, אני אמא!

"את מתכננת לעשות ילדים?" שאלו אותי בראיון עבודה לפני כחמש שנים. בנחרצות עניתי שמה פתאום (!) ועמוק בלב חשבתי, שאיזה מזל שאני לא רוצה ילדים (נשבעת שבאמת האמנתי בכך), כי אחרת בחיים...

תצוגה מקדימה

חמישה טיפים לעצמאית

אני כותבת את הפוסט הזה מסיאול. כן, כן, זו שבקוריאה. את הבוקר ביליתי בנסיעה ברכב עם שלוש ילדות צורחות ברכב, היו שם עוד הורים,...

תצוגה מקדימה

מריח כמו (הכל חוץ מ)רוח נעורים

אזהרה! הפוסט הבא כולל פרסומת לספר בא לי קצת לבכות כשאני קוראת את זה: "נעה יעקובוביץ, בת 26, קומתה 164 ס"מ, עיניה חומות, שערה בלונדיני מתולתל, מבנה גופה אתלטי. לאחרונה נראתה מחפשת...

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה