הבלוג של נעה יעקובוביץ jobs4mom.co.il

jobs4mom עבודות שאוהבות אמהות

בחיים הקודמים שלי, לפני שתם האפרוחה נולדה, יריתי לכל הכיוונים. למדתי כלכלה, עבדתי כקופירייטרית, השתתפתי בקרבות זירה של איגרוף תאילנדי, הוצאתי לאור ספר, עשיתי תואר שני בקולנוע וכתבתי ביקורות טייק אווי בעכבר העיר. עם... +עוד

בחיים הקודמים שלי, לפני שתם האפרוחה נולדה, יריתי לכל הכיוונים. למדתי כלכלה, עבדתי כקופירייטרית, השתתפתי בקרבות זירה של איגרוף תאילנדי, הוצאתי לאור ספר, עשיתי תואר שני בקולנוע וכתבתי ביקורות טייק אווי בעכבר העיר. עם התרחבות האגן, הזמן שלי התכווץ והחלטתי שהגיע הזמן להתמקד בדבר אחד. אבל חשוב באמת. אז הקמתי ביחד עם אפי הזנפרץ (שלא יכולתי לבקש שותפה טובה ממנה) את jobs4mom.co.il- אתר שמחבר בין אמהות לבין עבודות שמתאימות להם ומציע משרות ידידותיות למשפחה. אם תשאלו מה החזון שלנו, נגיד שאנחנו רוצות לשנות את שוק העבודה בישראל, להביא לאיזון בין הבית לעבודה. כן, אנחנו יודעות שמדובר כאן במהפכה וכן, אנחנו מאמינות שמי שהגיע/ה לקרוא את השורות האלה, יכול/ה להיות חלק ממנה. לטובת כולנו.

עדכונים:

פוסטים: 18

החל מפברואר 2012

06/03/2012

מוקדש לכל החברות שלי

מאז שאני זוכרת את עצמי כילדה, גדלתי על הרעיון שחברות נשית אמיצה היא לא אחד מאותם הדברים שצריך לשאוף אליהם. כשמדובר באחרות, נשים הן קנאיות, ארסיות ואי אפשר לסמוך עליהן. ביום שיבוא הגבר, הן יפנו לך עורף וישכחו ממך במקרה הטוב או יגנבו לך אותו במקרה הרע. נכון, יש כמה מאיתנו שהן לגמרי לא רעות, אבל בסך הכל- כך כיוונו אותי להאמין- אין מה לעשות, אנחנו כאלה מטבענו, זה חלק מהאבולוציה שלנו. שהרי ידוע ששדיים, מגיעים עם עיניים צרות במיוחד.

במהלך חיי כילדה ונערה לא באמת היו לי חברות. ים של ידידים כן, אבל חברות נשית אמיתית, היא לא משהו שנשאר אתי מהגיל הזה. פה ושם היתה חברה אחת, אבל בשום אופן לא גדוד של חברות כמו שהיה לכל מיני בנות אחרות. למה לעזאזל לעשות לעצמי את זה?

כשעברתי לתל אביב, בגיל 25 בערך, נשארו מאחורי הרבה דברים, אי שם בפריפריה. בן זוג של 7 שנים שכולם חשבו שנתחתן, תואר בכלכלה שמעולם לא נגעתי בו, וכנראה שגם כמה דעות קדומות. החברות הטובות שאספתי בתשע השנים האחרונות הן עוגן חשוב ומרכזי בחיי- קשה לי לחשוב על החיים שלי בלעדיהן. אני יודעת שהן תמיד יהיו שם בשבילי, ושאני- יכולות לגזור ולשמור את הפוסט הזה- מבטיחה להמשיך ולהיות שם בשבילן. נכון, זה משהו בגנים שלנו- ככה חשבתי עד לא מזמן- אבל יצא שהייתי ברת מזל ומצאתי את הבנות השוות באמת, את היוצאות דופן ויחידות הסגולה, שהצליחו לחמוק מהסטטיסטיקה.

מי היה מאמין שאת סטירת הלחי הגדולה אני אחטוף דווקא בקורס “נואשות או נועזות- נשים בסדרות”, שלקחתי במסגרת התואר השני שלי בקולנוע, ועסק בין היתר בסקס והעיר הגדולה, בעקרות בית נואשות ובאנטומיה של גריי. בעזרתה של ד”ר רוני הלפרן הדגולה נחשפנו למאמרים בנושא מגדר, והתיאוריות שעליהן גדלתי התחילו להתפורר. בין היתר קראנו מאמרים של פרופ’ בל הוקס, אשה שחורה פמיניסטית, שכותבת על הרעיונות המושרשים במוחנו כנשים, בדיוק בנושא הזה: “האידיאולוגיה של העליונות הגברית דוחקת בנשים להאמין שאנחנו חסרות ערך, שערכנו נקבע אך ורק ביחס לגברים ובחבירה אליהם. מלמדים אותנו שנשים הן אוייבות “טבעיות”, שלעולם לא תתקיים בינינו סולידריות משום שאיננו מסוגלות, איננו צריכות ולמעשה איננו חוברות זו לזו”. “תחושת האיום שחשה אשה אחת מפני אחרת, הכפשות מילוליות ויחס תוקפני ומבזה הם רק דוגמאות אחדות לתוצרי הסקסיזם”. שוד ושבר! חשבתי לעצמי כשקראתי את השורות האלה, אנחנו לא באמת כאלה נוראיות, זה מה שהחברה הכניסה לנו לראש!

במקום לבכות על השנים שהפסדתי ללא חברות אמת, בחרתי לחזק את החברוּת הקיימת ובבוא היום לחנך את הבת שלי בצורה קצת אחרת מזו שחינכו אותי. אני מודה שלפעמים יש בי חשש לגשת לנשים, כי בכל זאת- לא לכולן הגיעה השמועה שחוסר פרגון נשי הוא יסטרדיי ניוז, שהיותנו נשים לא צריך להוות גורם לתחרותיות בנינו. מי שתיגש אלי, לעומת זאת, תתקבל באהבה מובטחת.

הכי פשוט זה שתתייחסו לכל אחת כמו שהייתן רוצות שיתייחסו אליכן. פרגנו אחת לשניה בבית, פרגנו אחת לשניה בעבודה- כאשה לאשה, כאמא לאמא, כאדם לאדם. מנסיון, אחרי שנים של חוסר מודעות, זה עושה נעים בבטן.

עוד מהבלוג של נעה יעקובוביץ jobs4mom.co.il

תצוגה מקדימה

כן, אני אמא!

"את מתכננת לעשות ילדים?" שאלו אותי בראיון עבודה לפני כחמש שנים. בנחרצות עניתי שמה פתאום (!) ועמוק בלב חשבתי, שאיזה מזל שאני לא רוצה ילדים (נשבעת שבאמת האמנתי בכך), כי אחרת בחיים...

תצוגה מקדימה

עבודות שמשגעות אמהות

אהאהאהאהאה! זה מה שבא לי לעשות. לעמוד באיזו קרחת יער נטושה ולצרוח מאושר. רגע אחר כך בא לי לבכות ולעזוב הכל. רופא- או כל בן אדם אחר עם קצת הגיון בריא-...

תצוגה מקדימה

חמישה טיפים לעצמאית

אני כותבת את הפוסט הזה מסיאול. כן, כן, זו שבקוריאה. את הבוקר ביליתי בנסיעה ברכב עם שלוש ילדות צורחות ברכב, היו שם עוד הורים,...

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה