הבלוג של נעה יעקובוביץ jobs4mom.co.il

jobs4mom עבודות שאוהבות אמהות

בחיים הקודמים שלי, לפני שתם האפרוחה נולדה, יריתי לכל הכיוונים. למדתי כלכלה, עבדתי כקופירייטרית, השתתפתי בקרבות זירה של איגרוף תאילנדי, הוצאתי לאור ספר, עשיתי תואר שני בקולנוע וכתבתי ביקורות טייק אווי בעכבר העיר. עם... +עוד

בחיים הקודמים שלי, לפני שתם האפרוחה נולדה, יריתי לכל הכיוונים. למדתי כלכלה, עבדתי כקופירייטרית, השתתפתי בקרבות זירה של איגרוף תאילנדי, הוצאתי לאור ספר, עשיתי תואר שני בקולנוע וכתבתי ביקורות טייק אווי בעכבר העיר. עם התרחבות האגן, הזמן שלי התכווץ והחלטתי שהגיע הזמן להתמקד בדבר אחד. אבל חשוב באמת. אז הקמתי ביחד עם אפי הזנפרץ (שלא יכולתי לבקש שותפה טובה ממנה) את jobs4mom.co.il- אתר שמחבר בין אמהות לבין עבודות שמתאימות להם ומציע משרות ידידותיות למשפחה. אם תשאלו מה החזון שלנו, נגיד שאנחנו רוצות לשנות את שוק העבודה בישראל, להביא לאיזון בין הבית לעבודה. כן, אנחנו יודעות שמדובר כאן במהפכה וכן, אנחנו מאמינות שמי שהגיע/ה לקרוא את השורות האלה, יכול/ה להיות חלק ממנה. לטובת כולנו.

עדכונים:

פוסטים: 18

החל מפברואר 2012

לפני יותר מעשור הטרידו אותי מינית.

זה היה בצבא, הייתי מסופחת לאחת מהחטיבות בצפון כחלק מההכנה לקורס קצינות קשר ומעלי היה קצין קשר חטיבתי. יותר נכון, בינינו היתה קצינה שהיתה אחראית עלי והוא היה הדרגה הגבוהה יותר, אבל אני כמעט לא זוכרת אותה. כל מה שאני זוכרת מהסיפוח הזה, זה לא את ההתרגשות של להתחיל משהו חדש, או את מכשירי הקשר שנחשפתי אליהם פעם ראשונה בשטח “אמיתי”, ואפילו לא את רמת הגולן היפיפיה. הזכרון הכי חזק שנשאר לי משם זה שהוא ניסה לנשק אותי בכח. שפחדתי לעשות משהו בנידון, כי זה עלול לפגוע בחסרת פז”מ שכמוני בעתיד. כשבכל זאת אזרתי אומץ וסיפרתי לקצינה האחראית עלי, זו שהיתה אמורה להיות המחיצה בינינו מכל הבחינות, היא אמרה שאין מה לעשות, שאני שם לשבועיים וזה יעבור מהר. שהיא יודעת שהוא ככה עם עוד בנות. היא יודעת!

לפני כחמש שנים שאלו אותי בראיון אם אני מתכננת לעשות ילדים.

זו היתה מראיינת, ואמא. “ילדים? פחחח, ממש לא!” השבתי וחשבתי לעצמי שמזל שאני ממש לא בכיוון. ככל הנראה, אם נושא הילדים היה על הפרק, לא הייתי מתקבלת לעבודה.

להבדיל אלף אלפי הבדלות, נזכרתי בהטרדות האלה בו זמנית, בהקשר של חדירה לפרטיות. באיזו זכות מישהו שולח לשון (פיזית, מילולית) לתוך המרחב הפרטי שלי? למה מותר להם לנצל את עמדת הכח שהם נמצאים בה כדי לערער את כל היסודות עליהם אני עומדת? ולמה אני בקושי עומדת?

זה עוד דבר שהטריד אותי, ואולי גם בגלל זה הלכתי ללמוד אגרוף תאילנדי. כדי לבנות את הבטחון העצמי שלי ולהפסיק לפחד. לרצות לא להיתקל לעולם במכשולים כאלה, אבל לדעת שיש לי את היכולת לעמוד מולם. אני יודעת היום שיש לי לא מעט כח מבחינה פיזית, אבל עדיין, באלף ואחת מצבים בחיים, הדבר הראשון שאני רוצה לעשות זה לבכות.

לפני כעשור פחדתי לדבר, לקח לי הרבה זמן לספר גם לקצינה ההיא מה קרה. היה לי קשה לעמוד מול אותו אדם ולהבין עד הסוף שמי שלא בסדר בכל הסיפור הזה, זה הוא ולא אני. היום, המודעות בתחום ההטרדה המינית הולכת וגדלה ואני רוצה לקוות שיותר ויותר נשים לא מפחדות להגיד לא, ולא מפחדות לספר.

על אותו משקל (ושוב, להבדיל!) הייתי רוצה לקוות שעם המודעות הגוברת בתחום התעסוקה, אף אחת לא תפחד ותחשוש מהעובדה שהיא אמא. רגע אחד לפני, שהשאלות הפולשניות בכלל לא יעמדו על שולחן הדיונים.

אני רוצה לקוות שה”קצינה” שתשב מולה תהיה שם למענה ותחוש את האחווה הנשית ואת שותפות הגורל. שלא תשאל ותגיד לה דברים שהיא לא היתה רוצה שיגידו לה. שלא תעלים עין ממעשים שהיא לא היתה רוצה שיעשו לה בעצמה.

כולנו צריכות להיות כאן אחת בשביל השניה, אמהות למען אמהות. ויפה שעה אחת קודם. לכל המעסיקות שקוראות את הפוסט הזה עכשיו, אני קוראת לחזק אותנו. לגלות את אותה הסבלנות שהייתן רוצות שיגלו אתכן, את אותה הגמישות שאתן הייתן חפצות בה. הרי אתן יודעות שכשמישהו נותן לכן את כל התנאים ומתחשב, אתן תתנו לו חזרה מכל הלב. אל תסגרו את הדלת לאמהות אחרות.

אם אתן גם מרגישות כמוני, פתחנו לכן מקום שבו תוכלו לעשות שינוי אמיתי ולהעסיק אמהות. מגיע לנו.

עוד מהבלוג של נעה יעקובוביץ jobs4mom.co.il

תצוגה מקדימה

כן, אני אמא!

"את מתכננת לעשות ילדים?" שאלו אותי בראיון עבודה לפני כחמש שנים. בנחרצות עניתי שמה פתאום (!) ועמוק בלב חשבתי, שאיזה מזל שאני לא רוצה ילדים (נשבעת שבאמת האמנתי בכך), כי אחרת בחיים...

תצוגה מקדימה

עבודות שמשגעות אמהות

אהאהאהאהאה! זה מה שבא לי לעשות. לעמוד באיזו קרחת יער נטושה ולצרוח מאושר. רגע אחר כך בא לי לבכות ולעזוב הכל. רופא- או כל בן אדם אחר עם קצת הגיון בריא-...

תצוגה מקדימה

חמישה טיפים לעצמאית

אני כותבת את הפוסט הזה מסיאול. כן, כן, זו שבקוריאה. את הבוקר ביליתי בנסיעה ברכב עם שלוש ילדות צורחות ברכב, היו שם עוד הורים,...

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה