הבלוג של נעה יעקובוביץ jobs4mom.co.il

jobs4mom עבודות שאוהבות אמהות

בחיים הקודמים שלי, לפני שתם האפרוחה נולדה, יריתי לכל הכיוונים. למדתי כלכלה, עבדתי כקופירייטרית, השתתפתי בקרבות זירה של איגרוף תאילנדי, הוצאתי לאור ספר, עשיתי תואר שני בקולנוע וכתבתי ביקורות טייק אווי בעכבר העיר. עם... +עוד

בחיים הקודמים שלי, לפני שתם האפרוחה נולדה, יריתי לכל הכיוונים. למדתי כלכלה, עבדתי כקופירייטרית, השתתפתי בקרבות זירה של איגרוף תאילנדי, הוצאתי לאור ספר, עשיתי תואר שני בקולנוע וכתבתי ביקורות טייק אווי בעכבר העיר. עם התרחבות האגן, הזמן שלי התכווץ והחלטתי שהגיע הזמן להתמקד בדבר אחד. אבל חשוב באמת. אז הקמתי ביחד עם אפי הזנפרץ (שלא יכולתי לבקש שותפה טובה ממנה) את jobs4mom.co.il- אתר שמחבר בין אמהות לבין עבודות שמתאימות להם ומציע משרות ידידותיות למשפחה. אם תשאלו מה החזון שלנו, נגיד שאנחנו רוצות לשנות את שוק העבודה בישראל, להביא לאיזון בין הבית לעבודה. כן, אנחנו יודעות שמדובר כאן במהפכה וכן, אנחנו מאמינות שמי שהגיע/ה לקרוא את השורות האלה, יכול/ה להיות חלק ממנה. לטובת כולנו.

עדכונים:

פוסטים: 18

החל מפברואר 2012

אני כותבת את הפוסט הזה מסיאול. כן, כן, זו שבקוריאה.

את הבוקר ביליתי בנסיעה ברכב עם שלוש ילדות צורחות ברכב, היו שם עוד הורים, נכון. אחרי נצח הגענו לגן חיות, חיכינו בתור ארוך וכשכבר הגענו לכניסה לגן החיות, היה כבר כל כך קר, שפשוט עשינו אחורה פנה וחזרנו הביתה. עכשיו כולם נסעו לאיזה מקום כיפי, כפיצוי, אבל השעה כבר 16:00 כאן, שזה אומר 9:00 בשעון ישראל ורק אני נשארתי בבית מול המחשב כי צריך לעבוד. אוף.

אני כותבת את הפוסט הזה מסיאול. כן, כן, זו שבקוריאה.

חזרתי עכשיו מאימון בחדר הכושר שנמצא בבניין. בן הזוג שלי לקח את האפרוחה לטיול ואני יושבת פה מול המחשב, עם כדורי שוקולד שאחותי הכינה. לא ראיתי אותה מעל שנה והיה ממש מרגש לפגוש אותה ואת המשפחה שלה שנמצאים כאן בשליחות. בבוקר טיילנו במקום מהמם והיה אחלה מזג אוויר.

נסעתי לכאן בפסח ואני מושכת עוד כמה ימים מעבר לחופשה, דבר שלא בטוח שהיה מתאפשר לי כשכירה. הכל נעשה בידיעה שיהיו ימי עבודה, אבל יהיו גם ימים של חופש. לי זה נשמע כמו אחלה דיל.

נו? איך נשמעים לך החיים כאמא עצמאית? לפתיחת הפוסט בחרתי בשתי סיטואציות שונות, שתיהן רלוונטיות – וכמי שבחרה בעצמאות אני נעה ונדה בין שתי נקודות המבט. משתדלת להתמקד כמה שיותר בשניה.

אז הנה כמה טיפים לאמא שבוחרת בעצמאות:

  1. לבחור בתחום שאת אוהבת- הכי בנאלי אבל הכי נכון. לגלי עטרי אפילו יש שיר כזה- “תעשי רק מה שאת אוהבת, שיהיה לך טוב.” רבות מאיתנו “מגלות את עצמן” עם ההריון ובחופשת הלידה ורעיונות יצירתיים מציפים את התודעה. שלא לדבר על כך שמסגרת שעות לחוצה בעבודה הקודמת מעלה פתאום תהיות רבות בנוגע לאיך אנחנו רוצות לחיות את החיים שלנו. אם כבר לפנות לתחום חדש, כדאי שזה יהיה אחד שגורם לך לקום בבוקר עם חיוך. כי להיות עצמאית תמיד יכלול גם צדדים פחות כיפיים, כמו המרדף היומיומי אחרי הכנסות, ועוד תחומים שכשאת שכירה, מישהו אחר מטפל בהם. כשאת צריכה להתמודד עם הכל בעצמך, לפחות שיהיה בכיף.
  2. לנהל נכון את הזמן- בניגוד לעבודה כשכירה, אין מי שמנהל אותך ואת גברת לעצמך. מצד אחד זה כיף גדול כי את יכולה לנסות לשלב בין הקריירה לכל מה שאמהות אחרות לא תמיד מצליחות: הילדים, פעילות גופנית, זמן לעצמך. מצד שני, לפחות בהתחלה (ולפעמים הרבה יותר מזה), יש לך אפילו פחות זמן מלשכירה, ובנוסף, המשמעת עצמית שלך סופר חשובה כאן. אם את לא עובדת ממשרד קבוע, שלא לדבר על הבית, אסור לך לתת לחיים הפרטיים להשתלט לך על העבודה. אחרת, תמצאי את עצמך חוזרת מהר מאוד לעולם שבו יש לך בוס.
  3. לבחור את השותפ/ה הנכונ/ה- אם החלטת לצאת לעצמאות ולא לקפוץ למים לבד, השותפות הנכונה יכולה להיות גלגל ההצלה שלך. נכון, לא תמיד קל לקבל החלטות ביחד ולא תמיד יש הסכמה, אבל כשעושים את זה עם האדם הנכון, יש הקלה גדולה שבאה עם התחושה שאת לא לבד. וכשצריך, יש תמיד מי שיגבה אותך. על אחת כמה וכמה כשאת אמא, ויש את הרגעים הבלתי צפויים הללו שמתחילים בטלפון מהגן.
  4. לקבוע חוקים ומסגרות עם השותפ/ה לחיים- בשנים עברו היה ברור מאליו שמי שמוותרת במערכת היחסים זו האמא. היא זו שנשארת בבית, זו שמוציאה מהגן, זו שלא מקדמת את הקריירה שלה. היום העולם נראה אחרת, ולטעמי, כולנו צריכות לצאת מהסטראוטיפ הזה, ולשחרר יותר זמן איכות לאבא עם הילד/ים שלו. לקבוע ביחד את הגבולות ואת הלו”ז המשפחתי, ושזה לא יהיה חד צדדי. לדעת שאפשר לסמוך גם עליו אם יש לך בלת”מים בעבודה. אני יודעת שזו עבודה קשה, במיוחד לאור העובדה שגם לי באופן אישי קשה לשחרר. מודה שטרם הגעתי בעצמי לחלוקה שיוויונית לגמרי ואני עדיין עובדת על זה.
  5. להסתכל על הצד החיובי- זוכרת את שתי הסיטואציות מתחילת הפוסט? מדי שבוע ויום יכולות להתרחש כאלה ואחרות, מרוממות ומבאסות. כשקשה, יש נטייה לשכוח עד כמה החיים כעובדת שכירה לא היו אלה שרצית. עד כמה הפריע לך ש”ישב” לך בוס על הראש שהסתכל על השעון בכל פעם שבאת או יצאת/ שלא תוגמלת כראוי על הכשרון שלך וכיו”ב. אם לא תתמקדי בטוב, מהר מאוד תרד לך המוטיבציה. תזכרי תמיד שאת אמיצה. שאת מוכשרת ובעלת חזון. שאת קמה בבוקר בשביל עצמך ומחליטה בעצמך מתי לעשות את זה. שאת עושה טוב לאחרים (אם זה רלוונטי למיזם שלך) ו/או כל דבר אחר שמחזק אותך.

אם את עדיין חושבת ומתלבטת, אנחנו מארחות מדי פעם דיונים בנושא עצמאות עם נשות מקצוע בתחום, ואני מזמינה אותך להצטרף לעמוד שלנו “עבודות שאוהבות אמהות” ולדיונים הרלוונטיים. גם שאלות אנונימיות בנושא העצמאות (וכמובן בכל נושא אחר)  מתקבלות בברכה. במה שתבחרי, שתהיה לך המון המון הצלחה!

נעה יעקובוביץ היא מייסדת ומנכ”ל jobs4mom, עבודות שאוהבות אמהות

עוד מהבלוג של נעה יעקובוביץ jobs4mom.co.il

תצוגה מקדימה

כן, אני אמא!

"את מתכננת לעשות ילדים?" שאלו אותי בראיון עבודה לפני כחמש שנים. בנחרצות עניתי שמה פתאום (!) ועמוק בלב חשבתי, שאיזה מזל שאני לא רוצה ילדים (נשבעת שבאמת האמנתי בכך), כי אחרת בחיים...

תצוגה מקדימה

עבודות שמשגעות אמהות

אהאהאהאהאה! זה מה שבא לי לעשות. לעמוד באיזו קרחת יער נטושה ולצרוח מאושר. רגע אחר כך בא לי לבכות ולעזוב הכל. רופא- או כל בן אדם אחר עם קצת הגיון בריא-...

תצוגה מקדימה

מריח כמו (הכל חוץ מ)רוח נעורים

אזהרה! הפוסט הבא כולל פרסומת לספר בא לי קצת לבכות כשאני קוראת את זה: "נעה יעקובוביץ, בת 26, קומתה 164 ס"מ, עיניה חומות, שערה בלונדיני מתולתל, מבנה גופה אתלטי. לאחרונה נראתה מחפשת...

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה