הבלוג של נעה יעקובוביץ jobs4mom.co.il

jobs4mom עבודות שאוהבות אמהות

בחיים הקודמים שלי, לפני שתם האפרוחה נולדה, יריתי לכל הכיוונים. למדתי כלכלה, עבדתי כקופירייטרית, השתתפתי בקרבות זירה של איגרוף תאילנדי, הוצאתי לאור ספר, עשיתי תואר שני בקולנוע וכתבתי ביקורות טייק אווי בעכבר העיר. עם... +עוד

בחיים הקודמים שלי, לפני שתם האפרוחה נולדה, יריתי לכל הכיוונים. למדתי כלכלה, עבדתי כקופירייטרית, השתתפתי בקרבות זירה של איגרוף תאילנדי, הוצאתי לאור ספר, עשיתי תואר שני בקולנוע וכתבתי ביקורות טייק אווי בעכבר העיר. עם התרחבות האגן, הזמן שלי התכווץ והחלטתי שהגיע הזמן להתמקד בדבר אחד. אבל חשוב באמת. אז הקמתי ביחד עם אפי הזנפרץ (שלא יכולתי לבקש שותפה טובה ממנה) את jobs4mom.co.il- אתר שמחבר בין אמהות לבין עבודות שמתאימות להם ומציע משרות ידידותיות למשפחה. אם תשאלו מה החזון שלנו, נגיד שאנחנו רוצות לשנות את שוק העבודה בישראל, להביא לאיזון בין הבית לעבודה. כן, אנחנו יודעות שמדובר כאן במהפכה וכן, אנחנו מאמינות שמי שהגיע/ה לקרוא את השורות האלה, יכול/ה להיות חלק ממנה. לטובת כולנו.

עדכונים:

פוסטים: 18

החל מפברואר 2012

“את מתכננת לעשות ילדים?” שאלו אותי בראיון עבודה לפני כחמש שנים. בנחרצות עניתי שמה פתאום (!) ועמוק בלב חשבתי, שאיזה מזל שאני לא רוצה ילדים (נשבעת שבאמת האמנתי בכך), כי אחרת בחיים לא היו מקבלים אותי לעבודה הזאת. היו מהנהנים ומנפנפים אותי בחיוך. בזמנו, אפילו לא הקדשתי מחשבה לכמה שזה לא חוקי וכמה שזה לא בסדר. היום, שאלה כזו בראיון היתה גורמת לדם שלי לרתוח ולשערות שלי לסמור. וזה היה מאכזב אותי ברמות שקשה לי לתאר. כי מה זה עניינך? ומה זה קשור לעובדה שאני אעשה את העבודה שלי על הצד הטוב ביותר? ולמה כל הניסיון והמקצועיות שלי לא מעניינים אותך לפני הכל?

אז… שלום, אני נעה, וכן, אני אמא.

יש לי תואר ראשון בכלכלה (מעולם לא עסקתי במקצוע), תואר שני בקולנוע (הלוואי והיה לי זמן לטפח את התסריט שלי) ותעודת לימודי קופירייטינג (אפילו מצטיינת). הניסיון שלי כולל קופירייטינג, כתיבת תוכן על סוגיו ועריכה של כשמונה שנים, אני כותבת את מדור ה- Take Away של עכבר העיר בחמש השנים האחרונות, והקמתי ביחד עם אפי לפני קצת פחות משנה, את jobs4mom. אם את אמא שמחפשת עבודה, או אם את מעסיקה שמבינה את היתרונות הגדולים של אמהות, האתר בטח כבר מוכר לך.

אני נהנית לעבוד, זה ממלא אותי. יש בי את הצורך להיות כל הזמן בעשייה ואני קמה בבוקר בתחושת שליחות. אני לא יכולה להרשות לעצמי לא לעבוד, ובלי כל קשר, חשוב לי לא להיות תלויה בבן זוג או בכל אחד אחר מבחינה כלכלית. לא נולדתי עם כפית של זהב בפה. בקושי אלומיניום.

וכן, אני אמא. כבר שנתיים וחודש.

לפני כשבועיים התארחנו עם jobs4mom בקניון הזהב של ראשון לציון, מהבוקר המוקדם ועד הלילה המאוחר. היה כיף לא נורמלי לפגוש אמהות חדשות וכמובן את אלה שכבר מכירות אותנו. אבל מבחינת השעות, היה מתיש. בשמונה בערב דיברתי עם האפרוחה בטלפון וזו סיפרה שאכלה והתקלחה. אחר כך אמרה: “אמא תיכף תחזור! אמא תיכף חוזרת!” ניסיתי להסוות את הרעד בקולי ואמרתי שהיום אני אחזור והיא כבר תישן ואתן לה נשיקה גדולה. שמחר בבוקר שוב תראה אותי ונשתעשע ביחד. “אמא תיכף חוזרת!” היא לא השתכנעה. רגע אחר כך כבר בכיתי כמו ילדה. כל כך רציתי להיות בבית, לחבק ולנשק אותה.

כן, אני אמא. ללא צל של ספק.

מאז שאני אמא, אני הרבה יותר תקתקנית, יעילה, ממוקדת. אני יודעת שהזמן שלי מוגבל ושלא כמו בעבר, יש משבצות ביום, שפשוט אי אפשר להזיז. השילוב בין האמהות לקריירה אינו תמיד פשוט, הן מבחינה טכנית והן מבחינה נפשית, אבל שווה כל שניה של מאמץ. ולגמרי אפשרי.

הייתי רוצה שהחברה שלנו תהיה שיוויונית יותר, שתאפשר לכל האמהות והאבות לתת את כל מה שהם יכולים במסגרת שעות הגיונית. שהתפוקה לא תימדד על פי הקריטריונים הלא נכונים ושהמקצועיות והכישורים יהיו ראשונים לכל. ובטח שלא יכנסו לי לרחם בראיונות עבודה. Jobs4mom עושה צעד ועוד צעד במהפכה החשובה הזאת, כשהאיזון בין הבית והקריירה עומד בראש מעייננו. זה יכול לקרות, זה קורה ועוד יקרה.

כן, אני אמא. ואני לגמרי גאה בכך.

***החל מהיום, יום ראשון, 14/10, ועד לסוף חודש אוקטובר, ירוץ קמפיין “כן, אני אמא!” ובמסגרתו נארח בעמוד הפייסבוק שלנו, “עבודות שאוהבות אמהות“, דיונים עם מומחיות, ונשוחח עם נשים ש”עשו את זה” ומשלבות בהצלחה הורות עם קריירה. אני מזמינה אותך להצטרף אלינו למהפכה, להצמיד לתמונת הפרופיל שלך את הסמל “כן, אני אמא!“, ואם את מחפשת עבודה, גם להצמיד סטיקר שהכנו במיוחד לקורות החיים שלך. כן, גם את אמא. והי, זה הדבר הכי טוב שהיה יכול לקרות לך.

עוד מהבלוג של נעה יעקובוביץ jobs4mom.co.il

תצוגה מקדימה

עבודות שמשגעות אמהות

אהאהאהאהאה! זה מה שבא לי לעשות. לעמוד באיזו קרחת יער נטושה ולצרוח מאושר. רגע אחר כך בא לי לבכות ולעזוב הכל. רופא- או כל בן אדם אחר עם קצת הגיון בריא-...

תצוגה מקדימה

חמישה טיפים לעצמאית

אני כותבת את הפוסט הזה מסיאול. כן, כן, זו שבקוריאה. את הבוקר ביליתי בנסיעה ברכב עם שלוש ילדות צורחות ברכב, היו שם עוד הורים,...

תצוגה מקדימה

מריח כמו (הכל חוץ מ)רוח נעורים

אזהרה! הפוסט הבא כולל פרסומת לספר בא לי קצת לבכות כשאני קוראת את זה: "נעה יעקובוביץ, בת 26, קומתה 164 ס"מ, עיניה חומות, שערה בלונדיני מתולתל, מבנה גופה אתלטי. לאחרונה נראתה מחפשת...

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה