הבלוג של איתי שרף

איתי שרף

איתי שרף, מחלוצי המטפלים במחלות עיניים באמצעות הרפואה הסינית בישראל ומנהל קליניקה פרטית. את השכלתו רכש ב-4 שנות לימודי רפואה סינית בקמפוס ברושים בתל אביב אותה סיים בהצטיינות, ובהמשך בהכשרה והתמחות בארה"ב ובסין, אצל... +עוד

איתי שרף, מחלוצי המטפלים במחלות עיניים באמצעות הרפואה הסינית בישראל ומנהל קליניקה פרטית. את השכלתו רכש ב-4 שנות לימודי רפואה סינית בקמפוס ברושים בתל אביב אותה סיים בהצטיינות, ובהמשך בהכשרה והתמחות בארה"ב ובסין, אצל רופאים מומחים ברפואה סינית, בעלי שם בתחום מחלות עיניים ומחלות עיניים כרוניות, במחלת ניוון רשתית, רטינופתיה סוכרתית, דלקת לחמית, גלאוקומה ועוד. ההכשרה הייחודית כללה טיפול במחלות עיניים כרוניות באמצעות אקופונקטורה, צמחי מרפא סיניים, תזונה נכונה ועוד.

עדכונים:

פוסטים: 4

החל מפברואר 2014

מוזמנים לצפות בראיון של איתי שרף עם פרופסור איתן פרידמן ששודר בתכנית חיים בריא

 

 

תמלול הסרטון:

פרופ’ פרידמן : “במצבים שבהם הרפואה הקונבנציונלית לא מספקת מענה, או נותנת מענה חלקי למחלות עיניים, ניתן לשקול את שיטת הרפואה הסינית. איתנו איתי שרף, מומחה למחלות עיניים ברפואה סינית.

שלום לך.”

איתי שרף: “שלום וברכה.”

פרופ’ פרידמן : “מהם העקרונות של הרפואה הסינית שעליהם אתה מתבסס בטיפולים שלך?”

איתי שרף: “הרפואה הסינית היא רפואה מסורתית, בתחום של מחלות עיניים, בעיקר במחלות של המקטע האחורי של העין, צריך להשתמש גם בכלים מערביים מכיוון ש…”

פרופ’ פרידמן : “… בואו נגדיר, כל מה שאנחנו מדברים עליו הוא בנוסף לרפואה הקונבנציונלית, לא רפואה חלופית.”

איתי שרף : “בהחלט, לא רפואה חלופית. ממש לא. אלינו למרפאה לא מגיעים אנשים לפני שהם היו אצל רופא העיניים וקיבלו אבחנה מסודרת.

כלומר, יש לכם את המחלה הזו והזו והטיפול שאנחנו מציעים הוא טיפול כזה וכזה, וזה משהו שהצופים חייבים לדעת. לא מגיעים לטיפולים אצלנו לפני שנבדקו כל האפשרויות שיש לרפואה המערבית להציע.”

פרופ’ פרידמן: “ויש לכם אינטראקציה עם הרופאים הקונבנציונליים שמפנים אליכם ואתם מחזירים את הרופאים אליהם עם הצעה טיפולית?”

איתי שרף: “בהחלט. ברפואה הקונבנציונלית יש פתרונות להרבה מאוד מחלות עיניים, אבל הפתרונות הם לא תמיד מושלמים. כלומר, מגיע מצב… ברשותך, אני אתמקד במחלות של הרשתית. מה שקורה הרבה פעמים זה שמנסים לטפל במחלה הזו, אבל לא באמת מצליחים לרפא אותה עד הסוף. כלומר, זה נהפך למצב כרוני.

מחלות הרשתית המוכרות ביותר או השכיחות ביותר אלו מחלות של ניוון רשתית שקשורות בגיל: כלומר, מחלה שפוגעת ברשתית בדרך כלל מעל גיל 60. יש מצב של רטינופתיה סוכרתית שפוגעת ברשתית, שאלו בעצם חולים שיש להם סוכרת לאורך הרבה שנים, ואצל רובם, לאחר עשר שנים מתחילים גם סיבוכים בעיניים, או יותר נכון, ברשתית. הסיבוכים האלו יכולים לגרום להפרעה מאוד משמעותית בראייה עד לעיוורון מוחלט.

מחלה שכיחה נוספת היא חסימה של כלי דם ברשתית. הרשתית זו שכבת רשת דקה והיא מרושתת בכלי דם. ברגע שיש איזושהי הפרעה בכלי הדם, עלולה להיווצר בצקת, בצקת ברשתית או בצקת מקולרית. כאן אנחנו רואים צילום OCT מאוד מאוד מדויק והוא בעצם מצלם את מצב הרשתית שלנו.

זו הצטברות של נוזלים בתוך שכבות הרשתית שגורמים להרמה של הרשתית : במקום שהיא תהיה שטוחה, היא מקבלת מעין בטן או גבעה. וזה בא לידי ביטוי בעצם בכך שהמטופל או אותו אדם רואה מטושטש, הוא לא מצליח לראות חד.

הסיבה לכך היא שהבצקת פוגעת באזור שנקרא מקולה בתוך הרשתית, ולכן “בצקת מקולרית”. המקולה אחראית על חדות הראיה שלנו. ברשתית יש חלק או אזור שהוא אחראי על חדות הראייה שלנו ואזור שאחראי על ההיקף.”

כאשר הבצקת פוגעת בחדות הראייה שלנו, אנחנו מתקשים לזהות פרצופים של אנשים, מתקשים בקריאה, מתקשים בצפייה בטלוויזיה ובעצם בכל דבר בחיי היום יום”.

פרופ’ פרידמן: “מה עושים הרופאים הקונבנציונליים ואיפה היעילות של הגישה שלכם?”

איתי שרף: “ברפואה הקונבנציונלית, לרוב הטיפול המוצע הוא בעזרת זריקות. יש זריקות ידועות שמשתמשים בהן כמו זריקות אווסטין או זריקות שנכנסו יותר מאוחר כמו זריקות לוסנטיס, ועכשיו יש זריקה נוספת בשם איליה. המטרה של הזריקות היא בעצם לספוג את אותו נוזל שנמצא ברשתית, את אותה בצקת, ולמנוע היווצרות של כלי דם חדשים שיביאו לשם נוזלים.

עכשיו, בדרך כלל מציעים לפציינט להתחיל סדרה של שלוש זריקות, אחת לחודש. ברגע שהוא מסיים אותן מחכים שלושה שבועות, ואז עושים צילום OCT. את הצילום הזה משווים לצילום שלפני הטיפול, וכך רואים כמה יעיל היה הטיפול וממליצים על המשך טיפול.

אלינו מגיעים הרבה מאוד מטופלים שעברו מספר זריקות, עשו צילום OCT וראו שבסופו של דבר הבצקת לא נעלמה לגמרי, לא נספגה, ומציעים להם להמשיך בזריקות.

בשלב זה, נכון לדעתי לנסות ולברר מהן האפשרויות הנוספות. קודם כל חשוב לדעת שהטיפול אצלנו במרפאה ברפואת עיניים סינית לא בא להחליף את הזריקות, אלא המטרה שלו היא לשלב ולעבוד ברפואה אינטגרטיבית (משולבת). הרבה פעמים אנחנו רואים שהתוצאות הן באמת הרבה יותר טובות מאשר כשעושים רק את הזריקות לבד.

פרופ’  פרידמן: “ומה אתם מציעים פיזית?”

איתי שרף: “הטיפול משולב גם בדיקור, כשחשוב לציין שהדיקור הוא לא בגלגל העין, והרבה פעמיים מרוחק מהעין, אבל משתמשים באזורים שעשויים להשפיע על הרשתית, וזה גם קשור למחלה איתה מגיעים, אבל הזריקות הן אותן זריקות לכל מחלה. כלומר, מי שיש לו בצקת על רקע של ניוון רשתית או על רקע של חסימה של כלי דם ברשתית או על רקע של סוכרת, יקבל אותה זריקה.

פה, בטיפול אצלנו, אנחנו מנסים להתייחס גם למצב הכללי. כלומר, אם מטופל הגיע עם מצב של סוכרת, אז אנחנו נתייחס גם לעניין של הסוכר שהוא בעצם הגורם…”

פרופ’ פרידמן : “זה משנה את המיקום של הדיקור…”

איתי שרף: “בדיוק, בדיוק. אנחנו בפגישה הראשונה קודם כל רואים אם יש לנו אפשרות לעזור, כי יש מקרים שמטופלים מגיעים ו… לפי המצב רואים את ה-OCT וחדות הראייה שלהם, זה לא מצב שלצערי אנחנו יכולים לעזור לו מאחר שלפעמים יש צלקות על הרשתית, וזה בעצם כבר מצב שהוא בעצם בלתי הפיך וגם לנו פה אין אפשרות לעזור.

אם בפגישה הראשונה רואים שיש לנו אפשרות לעזור, אז ההצעה שלנו זה בעצם פרוטוקול של טיפולים : איזה פרוטוקול טיפולי מתאים למצב שבו המטופל הגיע.”

פרופ’ פרידמן: “אחרי כמה טיפולים אתם עושים הערכה אובייקטיבית?”

איתי שרף: “אוקיי, אז בפגישה הזו אנחנו בעצם מחליטים כמה טיפולים אותו מטופל צריך לעשות ומה התדירות של הטיפולים. יש מטופלים שעושים עשרה טיפולים אחת לשבוע, ויש מטופלים שמגיעים לעשרה טיפולים כל יום…”.

פרופ’ פרידמן: “כל יום?”

איתי שרף: “כל יום – בדיוק. הפרוטוקול הוא בעצם באיזה שילוב נקודות דיקור אנחנו נשתמש לאורך הגוף, וגם באילו צמחי מרפא.”

פרופ’ פרידמן: “זאת אומרת, הטיפול שאתם מציעים הוא שילוב בין צמחי מרפא ובין דיקור.”

איתי שרף: “בדיוק.”

פרופ’ פרידמן: “אז אין כאן שום דבר פולשני. אין כאן שום שימוש בתרופות. אין כאן שום דבר המדקר את האיבר הנגוע, כאמור, העין.”

איתי שרף: “נכון. נכון. זו הסיבה שהרבה מאוד אנשים אוהבים את הטיפולים פה, כי הסיכון הוא קטן מאוד. גם ארגון הבריאות העולמי דיווח שהטיפול ברפואה הסינית זה טיפול בטוח ללא תופעות לוואי. כלומר, יש אפשרות להרוויח, הסיכון הוא קטן מאוד.”

פרופ’ פרידמן: “מה אנחנו רואים בתרשים הזה?”

איתי שרף: “זו מטופלת שהגיעה אלינו עם בצקת ברשתית. בצד הימני אפשר לראות שיש אזור באמצע המקולה שהוא בצבע אדום. ושמה למטה אנחנו רואים גם שהעובי של המקולה שכתוב הוא עבה יותר ממצב תקין. בעצם פה אנחנו רואים מצב של בצקת.

לאותה מטופלת הצענו פרוטוקול שבנוי מעשרה טיפולים או  עשרה מפגשים. לאחר מכן שילבנו טיפולים של דיקור וצמחים וכשסיימנו את עשרת הטיפולים היא בעצם חזרה על הבדיקה. ופה רואים שהבצקת נספגה, ומה שלא פחות חשוב זה להמשיך אחרי זה בטיפולים של תחזוקה  כדי למנוע את החזרה של הבצקת.”

פרופ’ פרידמן: “כל כמה זמן?”

איתי שרף: “זה משתנה בהתאם לתוצאות שהצלחנו להשיג בסדרה הראשונה. אצל החולה הזו, היא באה אחת לחודש לטיפול בודד כדי לתחזק אותה. כי הסוכרת במקרה שלה היא סוכרת שיכולה להמשיך ולפגוע בכלי הדם, ואז הדליפה נמשכת, וזה בעצם הופך למצב כרוני, ופה אנחנו מנסים למנוע את זה בטיפול אצלנו.

פרופ’ פרידמן: (מצביע על תרשים של ראייה רגילה לעומת ראייה עם ניוון רשתית), מה קורה כאן?

איתי שרף: “פה זה גם מעניין. אנחנו רואים איך בעצם מטופל עם ניוון רשתית רואה את העולם.”

פרופ’ פרידמן “או לא רואה את העולם…”

איתי שרף: “בדיוק. בצד הימני אנחנו רואים תמונה של שתי ילדות חמודות. רואים את זה בצורה ברורה כמו כל אחד שיש לו ראייה תקינה. בצד השמאלי יש כתם במרכז הפנים של אותן ילדות, וזה בעצם כתוצאה מבצקת או צלקת ברשתית שפוגעת במקולה ובעצם זה מאוד מאוד מפריע לאותם אנשים ביחסים הבין אישיים, מעבר לצפייה וקריאה בטלוויזיה כמובן.”

פרופ’ פרידמן “תודה רבה.”

איתי שרף: “תודה רבה.”

לצפייה בסרטון של לקט מטופלים במרפאה, לחצו כאן >>

עוד מהבלוג של איתי שרף

תצוגה מקדימה

איתי שרף על חשיבות האבחון המוקדם למניעת מחלות עיניים

אבחון מוקדם למחלות עיניים עשוי למנוע נזק מצטבר עד כדי עיוורון מוחלט במחלות כגון: ניוון רשתית, גלאוקומה או היפרדות רשתית. הטענה כי רק מבוגרים מעל גיל 40 או 50 צריכים להיבדק נכונה חלקית: חלק מהמחלות אמנם מאפיינות בעיקר קהל...

תגובות

תגיות:

פורסם לפני 2 months
תצוגה מקדימה

צפו: לקט תוצאות טיפולים בקליניקת איתי שרף

https://www.youtube.com/watch?v=1PyY8Y2ycZk תמלול הסרטון: נוגה תדמור – ניוון רשתית : "אני מוכנה לעשות כל דבר כדי להציל את הראייה שלי. אני קוראת לפעמיים חצי לילה, מה שקודם היה לי מאוד קשה. בדיוק הייתה לי ביקורת אצל רופאת העיניים והיא אמרה שיש...

תגובות

תגיות:

פורסם לפני 2 months
תצוגה מקדימה

טיפים לאורחות חיים ומניעת מחלות עיניים על פי איתי שרף

שמירה על העיניים ובריאותן חשובה בכל מצב, אך בעיקר כאשר נמצאים בקבוצת סיכון כגון גיל מבוגר או התפתחות של מחלת הסוכרת. הקפדה על הרגלי חיים נכונים יכולה גם למנוע הידרדרות של מחלות קיימות. אלו הם העקרונות החשובים ביותר...

תגובות

תגיות:

פורסם לפני 2 months

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה