הבלוג של itamarbdor

מי אני ומה שמי?

עדכונים:

פוסטים: 67

החל מדצמבר 2014

ישנם מקרים אשר בהם מפטרים את העובד ללא שימוע לפני כן, כאשר פיטורין באופן כזה הם אינם חוקיים והם מחייבים את המעביד במתן פיצויים מוגדלים לעובד. מה זה שימוע ואיך הוא אמור להתנהל? על כך ועוד במאמר שלפנינו.

רבים מהעובדים במגזר הפרטי מכירים את התסריט אשר בו ביום בהיר, לאחר שנים של עבודה באותו מקום עבודה, נקרא העובד אל חדרו של הבוס, שם נאמר לו כי בעקבות החלטה מנהלית לצמצם את מצבת העובדים או בגלל ירידה בתפקוד של העובד בתקופה האחרונה, מתבקש העובד לפנות את מקומו, במילים אחרות – העובד מפוטר.

אם הפיטורין נעשו באופן זה ללא שימוע – הרי שבעצם מדובר בפיטורין שאינם חוקיים והם מחייבים את המעביד במתן פיצויים מוגדלים ולזה צריך עורך דין מומחה לנושא.

מה זה שימוע וכיצד הוא אמור להיערך?

כאשר מעסיק מעוניין לפטר את אחד מהעובדים בחברה שלו הוא חייב לתת לו הזדמנות להציג את העמדה שלו ואת הטענות שלו נגד הרצון לפטר אותו. חייבים לבצע שימוע חוקי והוגן ורק אחריו תהיה אפשרות לפטר את העובד.

חשוב לדעת כי ישנם מעסיקים שיבצעו שימוע פיקטיבי לא על פי הפרטים שהחוק מחייב, זאת רק בכדי לחסוך לעצמם את הבעיה החוקית. חשוב שהעובד יכיר את החוק ויבחין אם הוא אכן בוצע כראוי על פי כל הכללים.

איך נערך השימוע?

  • נימוקים לסיבת הפיטורין – המעסיק חייב להציג בפני העובד את כל הנימוקים ואת כל העילות מדוע חושב המעסיק כי עליו לפטר אותו מעבודתו. על המעסיק להציג מסמכים עם הוכחות ומידע אשר עליהם הוא מסתמך ובעקבות כך הוא שוקל לפטר אותו. את כל אלו חייב המעסיק להציג בפני העובד מספר ימים לפני השימוע על מנת לאפשר לו להתארגן.

  • אפשרות להשמיע טענות – המעסיק חייב לאפשר לעובד להציג את עמדתו בעת השימוע. על המעסיק להאזין לדבריו באמת.

  • השתתפות של נציג וועד העובדים כאשר יש ועד עובדים הוא יהיה רשאי עפ”י בקשת העובד להשתתף בשימוע.

  • ייצוג ע”י עו”ד – העובד רשאי לבקש ייצוג של עו”ד.

עוד מהבלוג של itamarbdor

תצוגה מקדימה

אפליקציה למובייל כאמצעי אולטימטיבי לשיווק וקידום בית העסק השלך

נראה שחלפו שנות אור מימי הזוהר העליזים של מדריך הטלפונים לעסקים, דפי זהב. האמרה המכוננת שקבעה, - שאם אתה לא שם, אתה לא קיים - הגדירה את הלך הרוח בשווקים.  הג'ינגל,  "תן לאצבעות ללכת במקומך.. דפי זהב" –  התנגן לו כסלוגן קליט...

תגובות

פורסם לפני 4 years
תצוגה מקדימה

אפיון אתר אינטרנט

כמו שלא נכתוב ספר לפני שנתכנן את ראשי הפרקים שלו וכמו שלא נבנה בניין בלי תכנית עבודה, כך באותו האופן לא ניתן לבנות אתר תדמית באינטרנט בלי לאפיין קודם את קווי המתאר שלו. אפיון אתר אינטרנט נועד לאפשר...

תצוגה מקדימה

בניית אתר וורדפרס

לאחר שקיבלנו את ההחלטה לבנות אתר אינטרנט לעסק שלנו עלינו להחליט איזה אתר בדיוק נבנה. בניית אתר תדמיתי בוורדפרס תאפשר לנו ליהנות מאתר איכותי, מהיר וטוב. וורדפרס היא תוכנה...

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה