הבלוג של itamarbdor

מי אני ומה שמי?

עדכונים:

פוסטים: 67

החל מדצמבר 2014

אל העיר נהרדעא הגיעו מספר נערות ששוחררו על-ידי בני העיר משבי הגויים במתן פדיון שבויים. התייעצו תושבי העיר אצל מי ילינו את הבנות הצעירות. לאחר התייעצות החליטו להשכין אותן בעליית הגג של רבי עמרם חסידה, שהיה איש צדיק, חסיד וקדוש.

כשהגיעו הנערות אל רב עמרם העלו אותן לעליית הגג. אמר רב עמרם: “משכו את הסולם המוביל אל עליית הגג שאף אחד לא יעלה מעלה ויתייחד עימן”. עשרה חסידים הרימו את הסולם הכבד והניחוהו בצד.

באמצע הלילה עברה אחת הנערות סמוך לפתח עליית הגג והאירה את הבית ביופיה. ראה רב עמרם בזווית העין את הנערה ויצרו גבר עליו, הוא ניגש אל הסולם הכבד והרימו לבדו מרוב תאוותו לבצע את העבירה.
הניח את הסולם והחל לעלות מעלה, בכל שלב ושלב פיסק את רגליו כדי להקשות עליו את העלייה. כשהגיע אל אמצע הסולם וראה שאינו מצליח לגבור על יצרו הוא צעק: “אש בביתו של עמרם! אש בביתו של עמרם!”

לשמע הצעקות התעוררו בני ביתו, תלמידיו וחכמי העיר ורצו עם דליי מים כדי לכבות את האש. להפתעתם ראו כולם את האיש החסיד עומד על הסולם לאחר שהצליח לבדו להזיזו וצועק.

כשירד רב עמרם אמרו לו החכמים: “ביישת אותנו כבודו”.
השיב להם רב עמרם: “מוטב שאבייש אתכם בעולם הזה ולא אבייש אתכם בעולם הבא” (קידושין פא’.)

לא כל אחד נקרא חסיד, חסיד הוא אדם שביטל את היצר הרע ממנו, כיבה את נרו, אין לו מאבקי כח עם היצר שיש לכל אחד מאיתנו.

רב עמרם חסידה היה חסיד, הוא דיכא את ייצרו עד שייצרו נכנע לפניו… ובכל זאת ברגע אחד ייצרו כבש אותו ואילץ אותו לעלות ולבצע את העבירה.
בכל שלב של הסולם הוא נאבק עם היצר וחיפש כל דרך להכניעו גם שיעלה לו בבושה גדולה בפני בני ביתו, תלמידיו וחכמי העיר.
רב עמרם העדיף להינצל מעבירה ולהתבייש בעולם הזה ולא להתבייש בעולם האמת.

היצר מתגבר על כל אחד מאיתנו, “ממלא” לנו את הראש בטענה טובה: “העולם הזה זמני – תהנה ממנו”.
אמר בן זומא: “אֵיזֶהוּ גִבּוֹר? הַכּוֹבֵשׁ אֶת יִצְרוֹ” (אבות ד’, א’)

לכבוש עיר קל יותר מלכבוש את היצר שלך. אם פעם אחת הצלחת לעמוד בניסיון, פעם אחת התגברת על התאווה המכרסמת בך אתה הוא הנקרא גיבור אמיתי.
אל תתייאש אם נפלת ושוב נפלת ושוב נפלת, אם פעם אחת התגברת, יצאת לדרך חדשה, הקדמת את רצון הבורא לרצונך, אתה הוא הגיבור האמיתי. מכאן רק תלך ותגדל, תקבל סיוע להמשיך ולהצליח.

זכור תמיד! עדיף להתבייש כאן בעולם הזה מאשר להתבייש בעולם האמת.

כל הקיום שלך בעולם הוא לעמוד בניסיונות, הצלחת בניסיון שלך עלית דרגה, אתה כבר לא אותו אדם, אתה בריה חדשה, גבוהה יותר, חזקה יותר.
כעת בידך לבחור – להיות גיבור או …

לרכישת הספר “חיזוק יומי” יש ליצור קשר בטלפון: 0525581133

יום טוב ובשורות טובות
לגאולת והצלחת עם ישראל. אמן!

עוד מהבלוג של itamarbdor

תצוגה מקדימה

אפליקציה למובייל כאמצעי אולטימטיבי לשיווק וקידום בית העסק השלך

נראה שחלפו שנות אור מימי הזוהר העליזים של מדריך הטלפונים לעסקים, דפי זהב. האמרה המכוננת שקבעה, - שאם אתה לא שם, אתה לא קיים - הגדירה את הלך הרוח בשווקים.  הג'ינגל,  "תן לאצבעות ללכת במקומך.. דפי זהב" –  התנגן לו כסלוגן קליט...

תגובות

פורסם לפני 4 years
תצוגה מקדימה

אפיון אתר אינטרנט

כמו שלא נכתוב ספר לפני שנתכנן את ראשי הפרקים שלו וכמו שלא נבנה בניין בלי תכנית עבודה, כך באותו האופן לא ניתן לבנות אתר תדמית באינטרנט בלי לאפיין קודם את קווי המתאר שלו. אפיון אתר אינטרנט נועד לאפשר...

תצוגה מקדימה

בניית אתר וורדפרס

לאחר שקיבלנו את ההחלטה לבנות אתר אינטרנט לעסק שלנו עלינו להחליט איזה אתר בדיוק נבנה. בניית אתר תדמיתי בוורדפרס תאפשר לנו ליהנות מאתר איכותי, מהיר וטוב. וורדפרס היא תוכנה...

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה