הבלוג של לליב

לליב

ברוכים הבאים לבלוג שלי. על הדברים הטובים בחיים ועוד קצת. אימייל [email protected] פייסבוק https://www.facebook.com/laliv.gal אינסטגרם https://www.instagram.com/laliv.gal/ יוטיוב https://www.youtube.com/user/ismeralda100

עדכונים:

פוסטים: 327

החל מיולי 2011

לפני כמה ימים צפיתי בסרט חייבים לדבר על קווין, ואותה תהייה נושנה עלתה בי.

חלקתי אותה כאן בעבר כאשר כתבתי על סרטו האחרון של הגאון הקולנועי אלמודובר, והנה היא עלתה שוב בעקבות צפייה בסרט.

למה לי לסבול, שאלתי את עצמי במהלך הצפייה. עד שאני כבר רואה סרט, לא עדיף שאצחק, אהנה ואשכח את טרדות היום-יום? במקום זה אני מוצאת את עצמי מוטרדת במחשבות ומסיטה את מבטי מספר פעמים במהלך הצפייה כשהסצנות נעשות קשות מידי.

רגע. זה לא אומר שלא נהניתי מהסרט. זה לא אומר שחשבתי שביזבזתי את זמני.

ממש לא! אני חושבת שזה סרט מצויין, ויותר מכל הוא גרם לי לחשוב. שזה בגדול מה שאני מחפשת בסרטים. שיגרמו לי לתהות.

תסריטים הוליוודים שמסתיימים בניצחונה של הקבוצה הכושלת או בחתונתם הבלתי-אפשרית של הגיבורים, אומנם נעימים לצפייה אך בסופו של דבר לא ממש גורמים לי לחשוב.

בסרט אנחנו בעצם צופים מהצד בילד שהפך פתאום לנער שאי אפשר להבין איך עשה את מה שעשה. לאט לאט במהלך הצפייה אנחנו מבינים מה קרה. איך הפך הילד שלי לכזו מפלצת שמסוגלת לעשות דבר כזה? נדמה ששואלת את עצמה אמא שלו.

דרך עיניה של האם אנחנו צופים בתהליך התבגרותו של הילד. מה בעצם קרה שם? איך אפשר היה למנוע את זה? והאם בכלל אפשר היה למנוע את זה?

הרבה שאלות, ונדמה שלאמא אין תשובות. לא לאמא, ולא לצופים שנותרים חסרי תשובות ומלאי תהיות. כי הסרט הזה לא מספק הרבה תשובות, כך לפחות אני חשבתי. ברור שמופנית פה אצבע מאשימה כלפי האמא, אך בכל אופן לא ברור מה אפשר היה לשנות כדי למנוע את הסוף הנורא הזה.

והצופים, שנשארו אולי מלאי תהיות, בכל אופן יכולים להיות מרוצים שמשהו כמו הסרט הזה, הוציא אותם לרגע קט ממירוץ הבית-עבודה-מכון כושר, וגרם להם לחשוב.

ממליצה לכם לצפות, מוזמנים להגיב ולספר מה חשבתם על הסרט.

איזמרלדה.

עוד מהבלוג של לליב

תצוגה מקדימה

אהבה - טייק 2

את אסף הכרתי במסגרת העבודה. כשהוא סיפר לי את הסיפור שלו ידעתי שאת זה אני חייבת לכתוב. לחתונות אני בדרך כלל לא הולכת, אבל זו הייתה משהו מיוחד. תשמעו סיפור. אהבה ממבט ראשון ורד ואני הכרנו צעירים, בבית קפה בו היא עבדה...

תגובות

פורסם לפני 5 years
תצוגה מקדימה

להפוך לעצמאית ולאהוב את העבודה

אלה זיו היא עצמאית ומקסימה. יש לה מכון יופי ומספרה באווירה ביתית, שזה כולל הכל: איפור ותסרוקות, טיפוח ויופי, פדיקור מניקור, הסרת שיער וכל מה שקשור בזה. ...

תגובות

פורסם לפני 5 years
תצוגה מקדימה

פרויקט הדייטים הגדול: חלק א' - חוקי הזהב

לפני כמה ימים צדה את עיניי מודעה באחת מקבוצות הפייסבוק בהן אני חברה. הנושא: כתבה בנושא דייטים. דרושים: אנשי מקצוע היכולים לתרום ממשנתם בעניין, ודייטרים המעוניינים לתרום מניסיונם בעניין. דייטרית אה!! אני דייטרית....

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה