הבלוג של לליב

לליב

ברוכים הבאים לבלוג שלי. על הדברים הטובים בחיים ועוד קצת. אימייל [email protected] פייסבוק https://www.facebook.com/laliv.gal אינסטגרם https://www.instagram.com/laliv.gal/ יוטיוב https://www.youtube.com/user/ismeralda100

עדכונים:

פוסטים: 318

החל מיולי 2011

המלצה על שני ספרים חדשים שקיבלתי: “פרח טורף”, ספרה השלישי של יהודית וינשטוק, ו”לרקוד על סף תהום”, ספרו של גרגואר דלקור.

14/12/2018

ברוכים הבאים לפוסט ההמלצות החדש שלי. היום אמליץ לכם על שני ספרים שקיבלתי לקריאה וממש אהבתי.

שניהם שונים מאוד זה מזה, בעלילה, בסגנון הכתיבה, בדמויות ועוד, אבל את שניהם מאוד אהבתי ולכן התיישבתי לכתוב פוסט ולהמליץ לכם על שני אלו. אחד ישראלי ואחד מתורגם.

לרקוד על סף תהום

ספרו החדש של גרגואר דֵלקור (שם שאותו אתם בטח זוכרים מהספרון החמוד שלו שהיכה גלים בארץ וברחבי העולם, “הדברים שאני רוצה“).

992128

גם ספרו החדש עוסק, באופן לא מפתיע, בנשים. ברצונות שלהן, בתשוקות שלהן, ברצון לפרוץ את חוויות היומיום הצפויה והלעיתים כובלת כל כך.

גיבורת הספר היא אישה שלכאורה טוב לה בחיים, ויש לה הכל. אבל מתחת לפני השטח הדברים לא כל כך הולכים לה כמו שהיא רוצה….אמה היא אישה נשואה לחלוטין,  בת 40, אמא לשלושה ילדים, מגדירה את עצמה מבחוץ כמאושרת ואחת שטוב לה בחיים, ויום אחד הכל משתנה אצלה. היא יוצאת לארוחת צהריים או קפה או משהו, והמבט שלה פוגש במבטו של גבר זר מעבר לבר.  מאז, הכל משתנה. חייה אינם חיים יותר וכל מה שמעסיק אותה הוא הגבר הזה והמימוש של אהבתם. בדיעבד מסתבר שכל זה היה רק סוג של תירוץ לבריחה שמייצרת אחווה נשית מסוימת ונגיעה במקומות שהיא לא ידעה שמכאיבים כל כך בחייה. בקיצור, תקראו ותגלו.

פרח טורף

ספר שעוסק בסיפור עצוב, מסוג הדברים שלרוב שומעים עליהם באיזו כתבת מוסף בחדשות.

perach_front_cover(2)

דנה היא צעירה ישראלית מוצלחת לכאורה. הקשר שלה עם ההורים לא כזה טוב, אבל בכל זאת הם מאוד מופתעים כשיום אחד היא באה ומבשרת להם שהיא בעצם הולכת לעזוב את הארץ לטובת עתיד לא ידוע של שהות בכפר מבודד כלשהו בחברת עוד אנשים שהם חלק מהכת אליה היא משתייכת. היא מודיעה לכל המשפחה שהיא לא מעוניינת בשום קשר ומשם דברים מתחילים להידרדר. הכת הזו היא לא מה שחשבה, וההורים שלא ממש יודעים מה לעשות עם מה שקרה, לא כל כך מתמודדים עם כל הדבר הזה שנפל עליהם.

הסופרת מתארת בספר הזה מצב קשה עד בלתי אפשרי, של משפחות קרועות שלא יודעות מה לעשות ואיך לקבל את העובדה שהיקרים להם מכל נסחפו לאיזו שייכות מוזרה של כת סודית מבלי שיש להם אמצעים לעזור, כי במקרים כאלו, לא תמיד כסף קונה הכל.

קריאה מהנה!!

עוד מהבלוג של לליב

תצוגה מקדימה

אהבה - טייק 2

את אסף הכרתי במסגרת העבודה. כשהוא סיפר לי את הסיפור שלו ידעתי שאת זה אני חייבת לכתוב. לחתונות אני בדרך כלל לא הולכת, אבל זו הייתה משהו מיוחד. תשמעו סיפור. אהבה ממבט ראשון ורד ואני הכרנו צעירים, בבית קפה בו היא עבדה...

תגובות

פורסם לפני 5 years
תצוגה מקדימה

להפוך לעצמאית ולאהוב את העבודה

אלה זיו היא עצמאית ומקסימה. יש לה מכון יופי ומספרה באווירה ביתית, שזה כולל הכל: איפור ותסרוקות, טיפוח ויופי, פדיקור מניקור, הסרת שיער וכל מה שקשור בזה. ...

תגובות

פורסם לפני 5 years
תצוגה מקדימה

פרויקט הדייטים הגדול: חלק א' - חוקי הזהב

לפני כמה ימים צדה את עיניי מודעה באחת מקבוצות הפייסבוק בהן אני חברה. הנושא: כתבה בנושא דייטים. דרושים: אנשי מקצוע היכולים לתרום ממשנתם בעניין, ודייטרים המעוניינים לתרום מניסיונם בעניין. דייטרית אה!! אני דייטרית....

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה