הבלוג של לליב

לליב

ברוכים הבאים לבלוג שלי. על הדברים הטובים בחיים ועוד קצת. אימייל [email protected] פייסבוק https://www.facebook.com/laliv.gal אינסטגרם https://www.instagram.com/laliv.gal/ יוטיוב https://www.youtube.com/user/ismeralda100

עדכונים:

פוסטים: 334

החל מיולי 2011

הילד הזה, פרקי ילדות ונעורים. קיראו מה חשבתי על ספרו החדש של יהודה אטלס

06/10/2017

כשקיבלתי את ספרו החדש של יהודה אטלס מאוד התרגשתי. אני הרי גדלתי על ספרי הילדים שלו, ולפתוח ספר קריאה חדש שלו למבוגרים היה רגע מכונן ממש.

על מה הספר?

יהודה אטלס שכאמור גדלתי על ספריו ולא רק אני: מסתבר שאין כמעט מי שלא מכיר את השירים שלו, שמדברים אל שלושה דורות של ילדים והורים ויש בהם משהו ניצחי.

בספר החדש הזה יהודה אטלס חוזר אל ימי ילדותו ונערותו במושב עין עירון ובמושבה הסמוכה כרכור. הסיפורים שבספר הזה, חלקם הגדול היוו השראה לשירים שכתב יהודה אטלס בספריו.

בספר הזה יהודה אטלס מספר על מאורעות קטנים וגדולים בחיי הכפר ובחיי היומיום שלו כילד ושל שאר חבריו. הוא מספר על המשחקים של פעם, היחסים עם המשפחה וההורים, החברים, בית הספר והמורים של אז, עבודת המבוגרים ועוד ועוד.

כל הסיפורים בספר הם בגוף ראשון ומסופרים מנקודת המבט של הילד והנער שהיה ומשולבים בהבנות של הילד הזה הוא אני כבוגר.

HAYELED

מה חשבתי עליו?

אהבתי את הספר והתחברתי לחלק גדול מהסיפורים אבל האמת שמעט התאכזבתי. הסיפורים נחמדים ונוסטלגיים אבל לא כולם עניינו אותי באופן אישי וחלקם הזכירו לי סיפורים אישיים שנכתבו על ידי ותיקי ההתיישבות העובדת לצורך פסטיבל חגיגות היובל לישוב כלשהו.

יהודה אטלס הוא אדם מרתק ומשורר נהדר לדעתי. פגשתי בו לא מזמן וביקשתי ממנו לצלם אותו לטובת החלפת התמונה בערך שלו בויקיפדיה וזה מה שיצא.

יהודה-אטלס---צילום-לליב-גל

איך זה מתחיל?

“יומן זה לא נכתב מלכתחילה כדי שיידפס כספר. חיי לא היו כה מסעירים וכה דרמטיים כדי שאכתוב אוטביוגרפיה. העליתי דברים על הכתב כדי להשאיר זכר. שהדברים, פשוט, יהיו. אולי במשפחה. אולי ברשת. אולי בארכיון כלשהו. לשימוש המתעניין. ילדות ונערות בעין עירון. פכים קטנים וגדולים. הוויי, משחקים, ספרים, בית, סביבה, עבודה, אוכל, אירועים, חברים, חיים, מה שהיה. נולדתי די מזמן, ב-1937, והמציאות הפיזית והמנטלית שבה גדלתי אינה דומה לזו שבה גדלים הילדים היום. אולי זו הסיבה שעורכי עם עובד סברו שיש בכתב היד עניין לרבים; הוא לא רק עוסק בחיי אלא גם מתאר מקום ותקופה. (…)”

 

עוד מהבלוג של לליב

Thumbnail

אהבה - טייק 2

את אסף הכרתי במסגרת העבודה. כשהוא סיפר לי את הסיפור שלו ידעתי שאת זה אני חייבת לכתוב. לחתונות אני בדרך כלל לא הולכת, אבל זו הייתה משהו מיוחד. תשמעו סיפור. אהבה ממבט ראשון ורד ואני הכרנו צעירים, בבית קפה בו היא עבדה...

תגובות

פורסם לפני 6 years
Thumbnail

להפוך לעצמאית ולאהוב את העבודה

אלה זיו היא עצמאית ומקסימה. יש לה מכון יופי ומספרה באווירה ביתית, שזה כולל הכל: איפור ותסרוקות, טיפוח ויופי, פדיקור מניקור, הסרת שיער וכל מה שקשור בזה. ...

תגובות

פורסם לפני 6 years
Thumbnail

פרויקט הדייטים הגדול: חלק א' - חוקי הזהב

לפני כמה ימים צדה את עיניי מודעה באחת מקבוצות הפייסבוק בהן אני חברה. הנושא: כתבה בנושא דייטים. דרושים: אנשי מקצוע היכולים לתרום ממשנתם בעניין, ודייטרים המעוניינים לתרום מניסיונם בעניין. דייטרית אה!! אני דייטרית....

תגובות

טופ 20 - בלוגים