הבלוג של לליב

לליב

ברוכים הבאים לבלוג שלי. על הדברים הטובים בחיים ועוד קצת. אימייל [email protected] פייסבוק https://www.facebook.com/laliv.gal אינסטגרם https://www.instagram.com/laliv.gal/ יוטיוב https://www.youtube.com/user/ismeralda100

עדכונים:

פוסטים: 305

עוקבים: 93

החל מיולי 2011

embedded by Embedded Video

YouTube Direkt

אני מאמינה גדולה במיחזור ובשימוש מחדש (באנגלית זה נשמע יותר טוב…). מגיל אפס לימדו אותנו לשחק בצעצועים ממוחזרים, לטפח את הסביבה ולדאוג לה כדי שהיא תוכל לדאוג לנו בחזרה.

אני תורמת בגדים לנזקקים ולא זורקת אותם לפח, אני ממחזרת ניילון ונייר ואפילו ספרים. למיחזור הספרים יזמתי את מסיבות החלפות הספרים בעבודה ובמסגרת סלונה, קודם כל.

כשהוזמנתי לחשוב על רעיונות יצירתיים לשימוש באריזה ריקה של סימילאק ישר התחלתי לחשוב. מלא רעיונות פתאום עלו בראש. אני אישית עשיתי כבר כמה פעמים קופסאות מרהיבות כאריזות מתנה בשימוש בקופסאות האלו, ויש עוד המון המון דברים מגניבים ופלאיים שאפשר לעשות עם הקופסאות האלו.

למה בעצם זה כל כך חשוב למחזר ולהשתמש מחדש בחפצים קיימים? ומה זה בכלל מיחזור?

מיחזור הוא תהליך שבו מפרקים פסולת ומחזירים אותה למצב של חומר גלם, אשר ישמש לייצור מוצרים חדשים (…) נכון לראשית העשור השני של המאה ה-21, בישראל ממחזרים 15%-25% מהפסולת[1], וכ-90% מהמים.

(מתוך ויקיפדיה, הערך “מחזור”).

אז מה הבעיה אתם בעצם שואלים, אם אפשר למחזר הכל למה צריך להשתמש מחדש?

מסתבר שזה לא כזה פשוט כמו שזה נשמע:

על אף יתרונותיו הבולטים של המיחזור, פעמים רבות הבעיה של כשלי שוק גורמת לכך שהמִיחזור יראה כבלתי כדאי מבחינה כלכלית (…) כך, באין ברירה, מרבית הפסולת מושלכת לפחי אשפה רגילים. נראה כי נדרשת התגייסות משולבת – של הציבור, של התעשייה, של הרשויות והממשל – על מנת לעודד את המיחזור לסוגיו, ולאפשר נגישות גבוהה יותר לפחי מיחזור ייעודיים.

בנוסף תעשיינים טוענים כי ישנו קושי לייצר על בסיס חומר גלם ממוחזר, משום שהדבר מוביל לבעיות בקווי הייצור עקב פגמים במוצרים או בחלקים מהם. הטיעון הוא כי שימוש בחומר גלם ממוחזר מוזיל אמנם את עלות חומרי הגלם, אך מוביל לעלויות כוללות גבוהות יותר עקב מוצרים רבים שאינם עוברים את בקרת האיכות ועקב השקעה רבה יותר בקווי הייצור (…)

20170829_195535 (1) (1)

אז הנה, פיתרון קל ויעיל:

האריזות של סימילאק הן גדולות במיוחד וככאלו גם שימושיות מאוד. במקום לזרוק לפח המיחזור או לא-עלינו אף לפח הזבל הרגיל, בואו נהיה יצירתיים!

בחרתי להכין עציץ מאחר ואני אישית מאוד אוהבת את כל מה שקשור בעולם הצומח, ואם אפשר גם לעשות משהו מקורי אז בכלל זה טוב.

עוד מהבלוג של לליב

תצוגה מקדימה

אהבה - טייק 2

את אסף הכרתי במסגרת העבודה. כשהוא סיפר לי את הסיפור שלו ידעתי שאת זה אני חייבת לכתוב. לחתונות אני בדרך כלל לא הולכת, אבל זו הייתה משהו מיוחד. תשמעו סיפור. אהבה ממבט ראשון ורד ואני הכרנו צעירים, בבית קפה בו היא עבדה...

תגובות

פורסם לפני 4 years
תצוגה מקדימה

להפוך לעצמאית ולאהוב את העבודה

אלה זיו היא עצמאית ומקסימה. יש לה מכון יופי ומספרה באווירה ביתית, שזה כולל הכל: איפור ותסרוקות, טיפוח ויופי, פדיקור מניקור, הסרת שיער וכל מה שקשור בזה. ...

תגובות

פורסם לפני 4 years
תצוגה מקדימה

פרויקט הדייטים הגדול: חלק א' - חוקי הזהב

לפני כמה ימים צדה את עיניי מודעה באחת מקבוצות הפייסבוק בהן אני חברה. הנושא: כתבה בנושא דייטים. דרושים: אנשי מקצוע היכולים לתרום ממשנתם בעניין, ודייטרים המעוניינים לתרום מניסיונם בעניין. דייטרית אה!! אני דייטרית....

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה