הבלוג של לליב

לליב

ברוכים הבאים לבלוג שלי. על הדברים הטובים בחיים ועוד קצת. אימייל [email protected] פייסבוק https://www.facebook.com/laliv.gal אינסטגרם https://www.instagram.com/laliv.gal/ יוטיוב https://www.youtube.com/user/ismeralda100

עדכונים:

פוסטים: 324

החל מיולי 2011

והילד הזה הוא אחי

24/08/2016

אח יקר!

שמעתי פעם שנהוג לבקש מהורי התלמידים לכתוב לילדים שלהם מכתב לפני הנסיעה לפולניה. זה אמור להיות סוג של הפתעה.

את המכתב הם מדפיסים, מקפלים ושמים במעטפה יפה אותה הם נותנים למורה (שזה אתה, במקרה הזה).

לא קראתי אף פעם מכתב כזה ואין לי מושג מה כתוב בו, אבל מנסה:

אני יודעת. אתה כבר לא ילד, ואני לא כותבת מכתב של אמא לילד בן 17 שעכשיו עושה רישיון ונוסע לפולין עם כל החבר’ה שלו, לספוג קצת היסטוריה, לשמוע סיפורי ניצולים ואולי גם קצת להשתכר בלילה בחדרים.

אבל רציתי בכל זאת לכתוב לך.

כי כשכל הילדים יקבלו את המכתב שלהם, כשתעמדו אי שם באיזשהו מקום שהיה פעם גיא צלמוות, או בור הריגה, או מחנה השמדה או בבי יער, תוכל גם אתה לקרוא את המכתב שכתבתי לך אני.

כשאנשים אומרים “מלח הארץ“, אני ישר יודעת על מה הם מדברים.  נכון, היום כבר לא כל כך אומרים את זה. אומרים יותר דברים אחרים. ובכלל כולם, וגם אני בתוכם, נדמה שלעיתים אומרים בעיקר את הדברים הרעים ופחות את הטובים. מתלוננים על אלו שלא בסדר. אלה שנוהגים מגעיל בכביש. שלא נותנים לעקוף לפניהם באף תור. שמזעיפים פנים. שעובדים רק בשביל כסף. ששכחו כמה קשה עמלו כאן אנשים, בשביל להגיע למקום הזה מהמקום ההוא.

מהמקום ההוא הנורא והמר שבו אתה בטח עומד עכשיו. מהמקומות האלו עלו לכאן אנשים, וכן – גם אמא שלנו. שעברה את כל המסע הקשה הזה והגיעה לכאן ובנתה פה משהו ויצרה אותנו.

לכן אח יקר, כשאנשים יאמרו “מלח הארץ” אני יודעת שהם יתכוונו אליך. שעושה את עבודתך נאמנה, שתמיד האמין שלחנך וללמד זו זכות, שמאמין בעצמו וביכולת שלו לחנך את דור העתיד. שיודע שללמד זה לא רק להעביר חומר. זה להכיר את התלמידים, זה לראות אותם, לדעת מה הם צריכים, לחנך ולטפח אותם. פעם במיליון שנה יוצא לי לראות איזה תלמיד עבר שלך פוגש אותך במקרה, ואני רואה את המבט המעריץ. את התודה שבעיניים. מגיע לך. זה לא סתם שהם מוקירים לך תודה.

אתה איש מקצוע שמאמין בדרך שלו. אני אוהבת לראות איך אתה עושה את זה לא רק כמקצוע אלא גם כדרך חיים.

בכל חופש, במקום לנסוע עם הילדים לאיזה סקייט-פארק או לעוד סרט חדש של גיבורי על, אתה לוקח אותם להתנדב בלקט ישראל. למרות החום והלחות,  אתה שם בשדות, עם המשפחה שלך, קוטפים תוצרת חקלאית לעניי עירך ולעניי ערים אחרות. כי זו הדרך שלך.

גאה בך מאוד ומאחלת לך המשך מסע קל, עד כמה קל שזה יכול להיות.

שלך, אחות קטנה.

TOMER AND MEאח שלי ואני בילדותינו

עוד מהבלוג של לליב

תצוגה מקדימה

אהבה - טייק 2

את אסף הכרתי במסגרת העבודה. כשהוא סיפר לי את הסיפור שלו ידעתי שאת זה אני חייבת לכתוב. לחתונות אני בדרך כלל לא הולכת, אבל זו הייתה משהו מיוחד. תשמעו סיפור. אהבה ממבט ראשון ורד ואני הכרנו צעירים, בבית קפה בו היא עבדה...

תגובות

פורסם לפני 5 years
תצוגה מקדימה

להפוך לעצמאית ולאהוב את העבודה

אלה זיו היא עצמאית ומקסימה. יש לה מכון יופי ומספרה באווירה ביתית, שזה כולל הכל: איפור ותסרוקות, טיפוח ויופי, פדיקור מניקור, הסרת שיער וכל מה שקשור בזה. ...

תגובות

פורסם לפני 5 years
תצוגה מקדימה

פרויקט הדייטים הגדול: חלק א' - חוקי הזהב

לפני כמה ימים צדה את עיניי מודעה באחת מקבוצות הפייסבוק בהן אני חברה. הנושא: כתבה בנושא דייטים. דרושים: אנשי מקצוע היכולים לתרום ממשנתם בעניין, ודייטרים המעוניינים לתרום מניסיונם בעניין. דייטרית אה!! אני דייטרית....

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה