הבלוג של לליב

לליב

ברוכים הבאים לבלוג שלי. על הדברים הטובים בחיים ועוד קצת. אימייל [email protected] פייסבוק https://www.facebook.com/laliv.gal אינסטגרם https://www.instagram.com/laliv.gal/ יוטיוב https://www.youtube.com/user/ismeralda100

עדכונים:

פוסטים: 313

החל מיולי 2011

ביקורת על ספרה החדש של מגי אוצרי: שתי שמשות של דדיקה

07/08/2015

קיבלתי את הספר ולא ממש התחברתי אליו. עם קריאת העמודים הראשונים מיד הבנתי שאמא שלי בוודאי תאהב אותו. החלטתי להעביר לה אותו לקריאה והיא אכן התלהבה. הנה חוות הדעת המנומקת שלה.

dadika

על מה הספר?

מדובר בסיפור המתאר מערכת יחסים מורכבת בין ילדה עצובה ובודדה, לבין אמא שלה המתמודדת עם קשיי החיים. בתחילת הסיפור האב קיים ונוכח, הוא רופא מוערך בעל מעמד חשוב בקהילה. הוא מרוויח היטב והמעמד הכלכלי של המשפחה מובטח. לפתע נפטר האב ואז הכל משתנה. בין שאר הקשיים איתם צריכה האמא להתמודד, שמוצאת את עצמה פתאום כראשת משפחה קשת יום ללא אב מפרנס, ומתמודדת לא רק עם מאבק לעלייה לארץ ישראל, אלא גם הרבה קשיים כלכליים קשים מנשוא.
גיבורת הספר מתארת בפרטים את סיפור החיים של משפחתה, ובפרט אמא וסבתא שלה, דמויות מרכזיות מאוד בחייה שמוצאן בגרוזיה. היא מתארת את חייה הקשים כילדה דחויה, שמרגישה לא רצויה וסופגת מכות והשפלות על בסיס יומיומי.
הסיפור בחלקו אוטוביוגרפי ובחלקו דמיוני. ממש אפשר לספוג בין המילים את ההווי של יהודי גרוזיה וליהנות מסיפורי המעשיות הגיאורגיות למרות הסיפור הקשה.
הספר מתאר את סיפור הקהילה המיוחדת הזו מנקודת מבט אישית, המציגה את הצד הנשי בלי לחסוך בפרטים.

מה חשבה עליו אמא שלי?

אהבתי מאוד את הספר. זה אחד הספרים טובים שקראתי בזמן האחרון. ממש מופת של יצירה ישראלית. הספר כתוב היטב, יפה ומעניין. הקריאה מהנה, השפה בה מתארת המחברת את הסיפור מאוד עשירה, חכמה ומהנה. לפי דעתי יכול להיות שהמחברת התקשתה מעט עם בחירת סוף הולם לסיפור, ולכן אולי איבדתי מעט עניין בדפים האחרונים. אבל זו הביקורת היחידה שלי לגבי הספר.
התחברתי מאוד לדמויות: לחברה של הילדה, שהיא מוצאת אותה בתוך כל הקושי הענק של חייה, ופתאום יש לה ממש מעין אחות, שלהן הרבה דברים משותפים: גם לחברתה יש סיפור חיים מאוד קשה והפרידה בינהן קשה מנשוא. למרות שהיא נשבעה שלא תיפרד ממנה בחיים הנסיעה לארץ מחייבת את הפרידה הזו ואני בתור אחת שעלתה כילדה לארץ מאוד יכולה להזדהות עם הסיטואציה הזו.
אני אוהבת סיפורים שעוסקים באנשים, בנשמה שלהם, בבעיות שלהם. הדמויות כולן מעניינות ומתפתחות במהלך הספר, הן מתוארות בצורה אמיתית ומעניינת. בקיצור: לרוץ ולקרוא.
11844214_10155881936160716_2145838214_n

עוד מהבלוג של לליב

תצוגה מקדימה

אהבה - טייק 2

את אסף הכרתי במסגרת העבודה. כשהוא סיפר לי את הסיפור שלו ידעתי שאת זה אני חייבת לכתוב. לחתונות אני בדרך כלל לא הולכת, אבל זו הייתה משהו מיוחד. תשמעו סיפור. אהבה ממבט ראשון ורד ואני הכרנו צעירים, בבית קפה בו היא עבדה...

תגובות

פורסם לפני 5 years
תצוגה מקדימה

להפוך לעצמאית ולאהוב את העבודה

אלה זיו היא עצמאית ומקסימה. יש לה מכון יופי ומספרה באווירה ביתית, שזה כולל הכל: איפור ותסרוקות, טיפוח ויופי, פדיקור מניקור, הסרת שיער וכל מה שקשור בזה. ...

תגובות

פורסם לפני 4 years
תצוגה מקדימה

פרויקט הדייטים הגדול: חלק א' - חוקי הזהב

לפני כמה ימים צדה את עיניי מודעה באחת מקבוצות הפייסבוק בהן אני חברה. הנושא: כתבה בנושא דייטים. דרושים: אנשי מקצוע היכולים לתרום ממשנתם בעניין, ודייטרים המעוניינים לתרום מניסיונם בעניין. דייטרית אה!! אני דייטרית....

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה