הבלוג של לליב

לליב

ברוכים הבאים לבלוג שלי. על הדברים הטובים בחיים ועוד קצת. אימייל [email protected] פייסבוק https://www.facebook.com/laliv.gal אינסטגרם https://www.instagram.com/laliv.gal/ יוטיוב https://www.youtube.com/user/ismeralda100

עדכונים:

פוסטים: 334

החל מיולי 2011

תנו לעצמכם מתנה לחג. או למישהו אחר. בלוגריות נבחרות בוחרת את הספר אותו היו קונות במתנה למישהו מיוחד. אז קחו את תווי הקנייה שקיבלתם ממקום העבודה וצאו לרכוש ספרים למי שאוהבים!

02/04/2014

שוב זה מגיע. קושיות הפסח. והקשה מכולן: מה נביא במתנה?

לחותנת שמארחת 20 איש – שוב מפת שולחן? אין מצב שהיא מורידה את זו שקיבלה לחתונה.

לאחיין שמתגייס ביולי – עוד תיק רחצה? בשביל לארוז דאודורנט ושמפו לא צריך תיק שלם.

לאחות הגדולה- צעיף אביבי? הרי יש לה מגירה מלאה.

בואו נחשוב יצירתי. אם תשאלו אותי, כל אחד יהנה מספר טוב. הבלוגריות של מועדון הקוראות מספרות איזה ספר יקנו במתנה ולמי.

המתנה של אביגייל

אביגייל פולק כהן, מהבלוג פיסות מהחיים, בחרה בהסופרימס בדיינר של ארל מאת אדוארד קלסי מור, אותו היא הייתה נותנת במתנה לחברה הטובה שלה.

 

הסופרימס בדיינר של ארל הוא ספר מופלא המדבר על חברוּת ארוכת שנים של שלוש נשים. הן עוברות יחד עליות וקשיים, שמחה ואושר ובעיקר ולמרות הכל נשארות חברות בלי לשפוט.

את הספר הייתי מעניקה במתנה לחברה יקרה בשם מזל לוי.

אנו חברות למעלה מעשרים שנה. לא מדברות כל יום ,לא גרות באותה עיר אבל תמיד חברות.משתפות,חולקות סודות שאיש לא יודע חוץ מאיתנו ותמיד שם זו עבור זו.

 

OLYMPUS DIGITAL CAMERAקרדיט צילום: אביגייל פולק כהן

המתנה המפתיעה של שרון

שרון מגנזי, מהבלוג מגנזינה, בחרה בספר הדודה מיכל, של מאיר שלו.

הרבה ספרים נשזרים אצלי עם לא מעט אנשים בחיי קרובים יותר וקרובים פחות, תקופות מדהימות. הייתי רוצה לתת לאמא שלי את הספר שאני כותבת דף אל דף. אבל הוא עדיין נכתב, זה לא עכשיו. אני בוחרת לתת ספר מתנה לתאומתי מיכל, שמתמודדת כגיבורה עם שיקום מתאונה לא פשוטה שעברה, היא אט אט חוזרת לעמוד ולצעוד למרות שכואב.היא לא מוותרת ,עד השנה הבאה וודאי תרוץ כבר ותרקוד, אבל עם הנחישות עוד נדמה שהרבה לפני. ומדוע כל ההקדמה? כי דווקא בימים אלו של התמודדות, אני נזכרת בהומור בספר שקניתי לה פעם ‘הדודה מיכל’ ואני מעניקה לה שוב- ספר שמספר על מיכל התעלולה, זאת שחורגת מהמסגרת ויוצרת קווים משלה, זאת שתמיד כולם יהיו סביבה, זאת שעושה צחוקים ויודעת להוציא מתוק מעז, גם כשהוא עז מידי, זאת שהיא כמו מיכל שיש לה חברות כחול אשר על שפת הים ויש לה גם אותי, זאת שתמיד תהיה לצידה כי היא חצי מהלב שלה. לכולם חג שמח באמת!

12518614322639

השי של הקוראת

קוראת ספרים, מהבלוג ספרים וחיות אחרות, בחרה בספר של ג’ונתן טרופר, רק עוד דבר אחד. את הספר היא הייתה נותנת במתנה לאבא שלה.

 

מערכת היחסים המתוארת בספר בין אב לביתו מאוד נגעה לליבי. מסתבר שלא צריך להיות בת להורים גרושים כדי לפתח קשר לא פשוט עם אבא. 

גיבור הספר, סילבר, היה אבא מצוין והיה לו קשר נהדר עם ביתו כל עוד היו שלושתם משפחה וחיו באותו בית. עם הגירושים הוא התקשה לעמוד במצב החדש עד שפשוט ניתק את הקשר ביניהם.

ביתו הפסיקה לקרוא לו אבא והתחילה לקרוא לו סילבר. וכך הופך סילבר שעובר לגור במין בית מלון לגרושים, למעין “נוכח נפקד” בחיי בתו. במהלך הספר הם עוברים תהליך שבסופו הם חוזרים להיות אבא ובת אמתיים. מה שקרה לי עם אבא בשנה וחצי האחרונות מאז שאימא חלתה.

עוד דבר שריגש אותי בספר ויכולתי להזדהות אתו, היו הגעגועים של סילבר לבתו כשהייתה קטנה. כל כך הבנתי אותו! המתבגר שלי כבר בן 15 ולמרות הנער המקסים שהוא נהיה והקשר הקרוב בינינו, גם אני מתגעגעת לילד שהוא היה. לבן השלוש, הארבע שהיה מתרפק עליי, לשעות הסיפור, אפילו לשעות בפארק שלפעמים היו נמשכות לנצח.

 

 P1080888

המתנה של עדה

עדה אופיר, מהבלוג לכתוב מהבטן, בחרה בספר של אמנון ז’קונט, אביגיל. את הספר היא הייתה מעניקה כשי לחג לחברה טובה.

הבחירה שלי היא ב”אביגיל”. זהו מותחן היסטורי שמשאיר אותך כקורא דרוך לאורך כל הספר, כל עמוד שאב אותי יותר מקודמו. זה ספר שיש בו הכל: מתח, נקמה, תשוקה, יחסי אם ובנה.

במסע של אביגיל כל החושים שלי עבדו שעות נוספות: חוש הטעם וגם חוש המישוש שהרגיש כל כאב. חוש השמיעה שקלט את הרעשים והקולות, חוש הראיה שהצליח לזהות את המתרחש: הדמויות, הלבוש שלהן, המקום, הנוף. בעיקר, החוש השישי- הלב שלא הפסיק לפעום. פעמים רבות הרגשתי שאני רוצה להיות קצת כמו אביגיל, לשאוב לתוכי ולו חלק מכוחותיה ותכונותיה המופלאות.

את הספר הייתי נותנת במתנה לחברה היקרה שלי, אישה שנמצאת בפרשת דרכים, עומדת בפני החלטה ומחפשת פתרון. הספר יעצים אותה, יחזק את הכוחות שלה.

avig

השי לחג של מרב

מרב בן הרוש שני, מהבלוג יומנה של טכנאית ציפורניים, בחרה בספר של אליזבט גילברט, חותמם של הדברים כולם, אותו היא הייתה נותנת במתנה לאחותה.

איזה ספר הייתי נותנת במתנה לחג, למי, ולמה? תשובה פשוטה: תלוי באיזה מצב רוח תופסים אותי. הספר האחרון שעשה לי את זה, ובגדול, הוא  חותמם של הדברים כולם. אליזבט גילברט מוכרת בעיקר בזכות רב המכר לאכול, לאהוב, להתפלל, שהדבר היחידי הקושר בין שני הספרים הוא שם הסופרת.

למה הספר עשה לי את זה? הספר צמח עליי לאורך, לרוחב ולעומק. בלי ששמתי לב ובעדינות רבה, עולם הטחב העיקש ניצח וסוף סוף פרש את מלוא יופיו. וב’עולם הטחב’ אני מתכוונת גם לזה המתואר בספר וגם לכל רמ”ח אבריו ושס”ה גידיו של הטקסט. אני מתפעלת עמוקות מאוד מאוד מהיכולת של אליזבת גילברט להבחין בדקויות אנושיות דקות מדק, לספר סיפור ברבדים רבים ולהגיש אותו באופן הכי פחות צפוי. ברור לי שיש סיבה שגם נקודות לא פתורות נשארו כפי שהן. הסיבה שהייתי נותנת דווקא אותו לאחותי היא אגואיסטית לחלוטין: אני רוצה שאחותי תהנה ממה שגרם לי הנאה גדולה. כל זה בהתעלמות מוחלטת מהעובדה שרוב הבחירות הספרותיות שלנו הפוכות אבל לפעמים יש קליעה בול ואני מקווה שעם הספר הזה היה מצליח לנו.

n8zuus7w0hgaa44rvbעיצוב ציפורניים: מרב בן הרוש שני. בהשראת עטיפת הספר.

המתנה שלי

אני בוחרת את אקלים, של ערן שגיא. את הספר הייתי נותנת במתנה לידיד הטוב שלי.

מאוד אהבתי את הספר הזה. התחברתי לדמויות (למרות שלדעתי הגיע להן סוף קצת יותר טוב, וגם הבעתי את דעתי בנושא למחבר). מצאתי את עצמי בספר, ויותר מפעם אחת.

הספר הזה הוא באמת מאוד מיוחד. כתוב היטב, עוסק בנושאים שכולנו חושבים עליהם אבל לא ממש מדברים עליהם, מציץ דרך חלון לחיים של כולנו. החלון הזה לא רק מטאפורי אלא ממש קיים בספר: זוג צעיר עובר לדירה חדשה. בתל אביב, כמובן. החלון ממול משקיף לדירתם של זוג השכנים. לא כזה זוג צעיר, אבל זוג. ומכאן הכל מתחיל.

הספר מתחבר לחיים של כולנו. לא מנסה לרצות, לא מתייפיף. הדמויות כולן מפותחות, עוברות תהליך מרתק שבסופו של דבר יש לו תוצאות, וזו גם הסיבה לכך שאהבתי את הספר.

הייתי נותנת אותו במתנה לידיד הטוב, זה שהוא תמיד שם בשבילי. כשהוא מספר לי על עוד גבר מושלם ששבר לו את הלב, כשאנחנו יושבים ביחד עד השעות הקטנות של הלילה ואוכלים גלידה, כשאנחנו מדברים על ספרים. אם היה לי ידיד כזה, הוא בטוח היה אוהב את הספר.

 P1090524

רוצים לקבל עוד רעיונות למתנות? לקרוא עוד על ספרים? ליחצו כאן למועדון הקוראות. ושיהיה לכם חג שמח!

 

עוד מהבלוג של לליב

תצוגה מקדימה

אהבה - טייק 2

את אסף הכרתי במסגרת העבודה. כשהוא סיפר לי את הסיפור שלו ידעתי שאת זה אני חייבת לכתוב. לחתונות אני בדרך כלל לא הולכת, אבל זו הייתה משהו מיוחד. תשמעו סיפור. אהבה ממבט ראשון ורד ואני הכרנו צעירים, בבית קפה בו היא עבדה...

תגובות

פורסם לפני 6 years
תצוגה מקדימה

להפוך לעצמאית ולאהוב את העבודה

אלה זיו היא עצמאית ומקסימה. יש לה מכון יופי ומספרה באווירה ביתית, שזה כולל הכל: איפור ותסרוקות, טיפוח ויופי, פדיקור מניקור, הסרת שיער וכל מה שקשור בזה. ...

תגובות

פורסם לפני 6 years
תצוגה מקדימה

פרויקט הדייטים הגדול: חלק א' - חוקי הזהב

לפני כמה ימים צדה את עיניי מודעה באחת מקבוצות הפייסבוק בהן אני חברה. הנושא: כתבה בנושא דייטים. דרושים: אנשי מקצוע היכולים לתרום ממשנתם בעניין, ודייטרים המעוניינים לתרום מניסיונם בעניין. דייטרית אה!! אני דייטרית....

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה