הבלוג של לליב

לליב

ברוכים הבאים לבלוג שלי. על הדברים הטובים בחיים ועוד קצת. אימייל [email protected] פייסבוק https://www.facebook.com/laliv.gal אינסטגרם https://www.instagram.com/laliv.gal/ יוטיוב https://www.youtube.com/user/ismeralda100

עדכונים:

פוסטים: 313

החל מיולי 2011

ביקורת על “האיש שידע להעיר את המתים” סיפרו החדש של ארנן ריברה לטלייר.

20/12/2012

יום אחד הכרתי מישהו מאוד מיוחד. נשביתי בקסם המיוחד שלו עוד לפני שדיברתי איתו מילה. לקח לי הרבה זמן להגיע אליו, ולא הבנתי למה. בדיעבד הבנתי למה זה היה כל כך מסובך.

בדייט הראשון, הוא סיפר לי על החוויה הרוחנית שחווה במהלך לימודיו הרוחניים בהוואי. שאל אותי על מה אני חולמת. הסביר לי איך הבלוט צומח בתזמון מושלם על מנת להמשיך דור שלם של אלונים. הוא שיתף אותי בראייה המיוחדת שלו, באמונה שמה שצריך לקרות אכן יקרה. הוא לא שאל אותי אפילו פעם אחת מה פירוש השם שלי. ולמה בכלל קראו לי ככה. לא עניין אותו לדעת כמה אני משלמת שכר דירה. לא היה אכפת לו במה אני עובדת,  ולפני כמה זמן התגרשתי. הוא לא סיפר לי על מכון הכושר אליו הוא הולך, כמה שנים הוא כבר גר בעיר. אני אמרתי וואו. הייתי מוקסמת. המשכנו לצאת.

לאט הוא התחיל לספר לי על הבעיות שלו. על הפחדים. על הימים בהם הוא  לא מסוגל לתפקד. על תוכניות שלא יצאו מעולם לפועל. נזכרתי בחברה ששאלתי אותה עליו בשלב בו לא הבנתי למה לצאת איתו לדייט זה עניין מסובך. נזכרתי שהיא אמרה “את חייבת להתרחק ממנו”.

התגובות שלו הפכו יותר ויותר מוזרות. הוא היה מסכן, שבוי בפחדיו ובשדים שבארון. רק כשסיימנו את הקשר השכלתי לראות את הקשר הזה: הגבול הדק בין שיגעון של חוסר שפיות, לכריזמה שלא יכולתי לעמוד בפניה.

הסופר הצ’יליאני ארנן ריברה לטלייר נשם את אויר המדבר הצחיח ואת ריח המכרות.

נראה כי הוא מכיר מקרוב את המקומות עליהם הוא כותב. הרומן שלו מבוסס על סיפורו האמיתי של ישו מאלקי,

טיפוס הזוי שרואה את תפקידו בחיים כשליחות: להטיף לנצרות ולעבודת הקודש.

ברגע אחד הוא מחליט לצאת למשימת חיפוש. הוא שומע על מגלנה, זונה נוצרייה שפועלת באחת מערי הכורים שכוחות האל, ויוצא למשימה.

לאתר אותה ולרתום אותו לצידו למשימת קידוש האל.

מגלנה מרקדו הייתה מהאנשים הבודדים באופיסינה שלא נודע להם על המהומה שהתחוללה בשל נוכחות המטיף.

לא רק שהיא גרה בבית האחרון ברחוב האחרון של המחנה,

אלא שמאז פתחו העובדים בשביתה, שעת הסייסטה – השעה שהמטיף הגיע ללה פיוחו – נהפכה לאחת המבוקשות והפעילות אצלה. בגלל זה לא נודע לה על בואו, כפי שהסבירה לו בנימת צער כשכבר ישבו שניהם על אחד הספסלים דל החדר ששימש מטבח וחדר אוכל.

לסופר יש פה סיפור מקסים, שמבוסס על סיפור אמיתי של מטיף נודד במדבריות האלו בשנות ה 30′. הגבול הדק בין הקסם לטירוף מספיק כדי לטוות את קוריו העדינים של הסיפור.

לבסוף אני, דומינגו סארטה וגה, הידוע יותר כישו מאלקי – כל זה כדי שתראו עד כמה נורא העוול עלי אדמות – הוכרזתי חולה הסובל מ”טירוף מיסטי כרוני”, העבירו אותי לבית חולים לחולי נפש ואישפזו אותי במחלקה הפתוחה (…).

לטעמי הספר מקסים, כתוב בצורה נהדרת ומיוחדת, מעביר את תחושת המדבר ואת נפשם המיוחדת של כל המתוארים בו.

קצת הפריע לי שהסיפור עצמו טובע בין ים של סיפורים קטנים אחרים, כולם מסקרנים ומעניינים אף הם, אך לעיתים מתישים את הקורא עם שמות ספרדים בני שלושה מרכיבים ועיירות דרומיות הזויות.

עוד מהבלוג של לליב

תצוגה מקדימה

אהבה - טייק 2

את אסף הכרתי במסגרת העבודה. כשהוא סיפר לי את הסיפור שלו ידעתי שאת זה אני חייבת לכתוב. לחתונות אני בדרך כלל לא הולכת, אבל זו הייתה משהו מיוחד. תשמעו סיפור. אהבה ממבט ראשון ורד ואני הכרנו צעירים, בבית קפה בו היא עבדה...

תגובות

פורסם לפני 5 years
תצוגה מקדימה

להפוך לעצמאית ולאהוב את העבודה

אלה זיו היא עצמאית ומקסימה. יש לה מכון יופי ומספרה באווירה ביתית, שזה כולל הכל: איפור ותסרוקות, טיפוח ויופי, פדיקור מניקור, הסרת שיער וכל מה שקשור בזה. ...

תגובות

פורסם לפני 4 years
תצוגה מקדימה

פרויקט הדייטים הגדול: חלק א' - חוקי הזהב

לפני כמה ימים צדה את עיניי מודעה באחת מקבוצות הפייסבוק בהן אני חברה. הנושא: כתבה בנושא דייטים. דרושים: אנשי מקצוע היכולים לתרום ממשנתם בעניין, ודייטרים המעוניינים לתרום מניסיונם בעניין. דייטרית אה!! אני דייטרית....

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה