הבלוג של לליב

לליב

ברוכים הבאים לבלוג שלי. על הדברים הטובים בחיים ועוד קצת. אימייל [email protected] פייסבוק https://www.facebook.com/laliv.gal אינסטגרם https://www.instagram.com/laliv.gal/ יוטיוב https://www.youtube.com/user/ismeralda100

עדכונים:

פוסטים: 313

החל מיולי 2011

המלצה על סיפרו החדש של איסמעיל קאדרה, סופר אלבני שנחשב לאחד הסופרים החשובים בעולם ואף מבקר בימים אלו בישראל.

10/12/2012

כשקוראים את תאונה מרגישים שנכתב בידו האמונה של משורר מוכשר.

אומנם איסמעיל קאדרה, כוכב עולה בשמי הספרות האלבנית והעולמית, מיטיב בשנים האחרונות גם לכתוב פרוזה אך כל המילים שלו אומרות שירה.

הרוח ייללה מעל פסגות ההרים וטלטלה את האשוחים ואת האלונים הגבוהים, עד שנראה כי כל חצי האי משתולל כאילו נטרפה עליו דעתו כליל.

עם זאת, מה שאירע במעמקים, בעולם הלחשים והחקירות החשאיות, היה עשוי להיתפס כטירוף מזדמן, אף על פי שלעיתים קרובות היה חמור הרבה יותר מן השיגעון שעל פני השטח.

הספר מספר את סיפורם הספק טראגי – ספק מיסתורי של זוג נאהבים ברקע של ימים לא ברורים ותהפוכות פוליטיות.

ברומן המתפתח שלו עוסק הסופר בנושאים שמעניינים את כולנו: אהבה, מין, נאמנות ומוות. כי הרי למה שלא לקרוא בספרים על מה שאנחנו יכולים רק לדמיין את עצמנו עושים?

היא עירומה בכיום היוולדה פרט לתתונים הדקיקים שמחייב תקנון המקום, הוא-לבוש קצת יותר ממנה. כך הסתובבו להם אפופים בערפל מלאכותי, עד שהופיעה לנגד עיניהם מיטה גדולה, והם התיישבו עליה להינפש מעט.

יחד עם ההלם הראשוני שהתפוגג בהדרגה, הלך והתפזר הערפל, וכך יכלו לבסוף לראות מה מתרחש סביבם. פה ושם היו מפוזרות מיטות נוספות, אחדות ריקות ואחרות תפוסות.

גבר ואישה אלבנים מוצאים את מותם תוך כדי נסיעה במונית. מה שנראה במבט ראשון כתאונה, הולך ומסתבך עד שלא ברור כלל מה היה שם בדיוק.

לאורך כל הדרך הקורא נשאר עם שאלות פתוחות, חלקן נותרות ללא מענה. תוך כדי התפתחות החקירה על ימי חייהם האחרונים של בני הזוג המתים, שניהם יחד וכל אחד לחוד, אנו נחשפים לזוגיות מלאה בהסתרות, לחיים מלאים בפחדים, לקריירה שמונעת ממכאובים של אחרים.
איסמעיל קאדרה הוא האורח הבולט של פסטיבל “שער” הבינלאומי לשירה שייערך השנה בפעם ה 12 בחג החנוכה בבית הגפן, בעיר התחתית בחיפה. בנוסף יתארחו בפסטיבל משוררים  נוספים מישראל ומרחבי העולם: מצ’כיה, טורקיה, ארה”ב, ספרד, סרביה ומקדוניה. לפרטים נוספים על הפסטיבל ולוח זמנים מפורט ליחצו כאן.

עוד מהבלוג של לליב

תצוגה מקדימה

אהבה - טייק 2

את אסף הכרתי במסגרת העבודה. כשהוא סיפר לי את הסיפור שלו ידעתי שאת זה אני חייבת לכתוב. לחתונות אני בדרך כלל לא הולכת, אבל זו הייתה משהו מיוחד. תשמעו סיפור. אהבה ממבט ראשון ורד ואני הכרנו צעירים, בבית קפה בו היא עבדה...

תגובות

פורסם לפני 5 years
תצוגה מקדימה

להפוך לעצמאית ולאהוב את העבודה

אלה זיו היא עצמאית ומקסימה. יש לה מכון יופי ומספרה באווירה ביתית, שזה כולל הכל: איפור ותסרוקות, טיפוח ויופי, פדיקור מניקור, הסרת שיער וכל מה שקשור בזה. ...

תגובות

פורסם לפני 4 years
תצוגה מקדימה

פרויקט הדייטים הגדול: חלק א' - חוקי הזהב

לפני כמה ימים צדה את עיניי מודעה באחת מקבוצות הפייסבוק בהן אני חברה. הנושא: כתבה בנושא דייטים. דרושים: אנשי מקצוע היכולים לתרום ממשנתם בעניין, ודייטרים המעוניינים לתרום מניסיונם בעניין. דייטרית אה!! אני דייטרית....

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה