הבלוג של לליב

לליב

ברוכים הבאים לבלוג שלי. על הדברים הטובים בחיים ועוד קצת. אימייל [email protected] פייסבוק https://www.facebook.com/laliv.gal אינסטגרם https://www.instagram.com/laliv.gal/ יוטיוב https://www.youtube.com/user/ismeralda100

עדכונים:

פוסטים: 313

החל מיולי 2011

לכל דבר יש סוף, והכל משנה. הכל משנה, לא למרות הסוף שיגיע לך ולכל מי שאתה אוהב, אלא בזכותו. המלצה על ספר של רון קורי.

12/11/2011

לגמרי או שלא לגמרי במקרה הנחתי את ידי על הספר הכל משנה של  רון קורי.

אני קוראת הרבה,יש שיגדירו אותי כסוג של תולעת ספרים מודרנית, עם סטייל כמובן. יש מצב שזה מה שגורם לי בדרך כלל לשכוח את הספר שקראתי אחרי שבוע, כשכבר עברתי לבא אחריו. לא כך קרה לי עם הכל משנה. כבר מהשורות הראשונות הבנתי שיש פה משהו אחר. למרות שהוא כתוב ברגישות והסיפור נוגע ללב לעיתים, זה ממש לא מסוג הספרים שמתעסקים רק ברגש. זה לא מסוג הספרים האלו שרק מרגש אותך, וזהו. זה המבנה והסגנון המיוחד שלו, וגם הכתיבה,שגורמים לך לחשוב מעבר למילים.

הספר כתוב בצורה מרתקת, וזה כנראה מה שגרם לי לקרוא אותו מבלי להניח אפילו לרגע ולזכור אותו הרבה  אחרי שעברתי לבא אחריו.

רון קורי מתאר עצב וקושי ורגעים של “דאון” במילים שגרמו לי איכשהו דווקא לחייך. ההומור בכתיבה שלו הוא לא מהסוג הטרחני שגורם לך לחשוב שכבר קראת את זה באיזה מקום, אלא דווקא מהסוג שגורם לך להבין בחיוך שטרם קראת משהו כזה.

השאלות איתן מתמודד הגיבור גרמו לי לחשוב. עכשיו, מכיוון שאני רוצה שתקראו את הספר אבל לא רוצה לספיילר לכם אותו, אני לא מתארת לכם את העלילה ממש. לכן, אם לא תבינו כרגע על מה בדיוק הספר הזה, ממש לא נורא. כשתקראו את הספר תבינו.

ועכשיו לשיעורי הבית שלכם:

אם הייתם יודעים מה יקרה בסוף, האם הייתם משנים משהו בחיים שלכם?

אם מישהו היה בא ואומר לכם שאתם יכולים לעזור למישהו קרוב, אבל יש לזה מחיר כבד, ובכלל לא בטוח שזה יעזור, האם הייתם לוקחים את הסיכון?

בוא נאמר שהייתם אחד מהאנשים הכי חכמים בעולם. האם הייתם רוצים שמישהו יבוא ויאמר לכם את זה? או כדאי בכלל לא לדעת, או לגלות לבד, ובדרך הקשה….? אז מה עדיף, ואיך אפשר לדעת….

לכו לספריה, או לחנות הקרובה למקום מגוריכם, תכינו לעצמכם איזה אספרסו קצר ותתחילו לקרוא. ואל תשכחו שהכל כן משנה, גם אם לפעמים נדמה שלא.

עוד מהבלוג של לליב

תצוגה מקדימה

אהבה - טייק 2

את אסף הכרתי במסגרת העבודה. כשהוא סיפר לי את הסיפור שלו ידעתי שאת זה אני חייבת לכתוב. לחתונות אני בדרך כלל לא הולכת, אבל זו הייתה משהו מיוחד. תשמעו סיפור. אהבה ממבט ראשון ורד ואני הכרנו צעירים, בבית קפה בו היא עבדה...

תגובות

פורסם לפני 5 years
תצוגה מקדימה

להפוך לעצמאית ולאהוב את העבודה

אלה זיו היא עצמאית ומקסימה. יש לה מכון יופי ומספרה באווירה ביתית, שזה כולל הכל: איפור ותסרוקות, טיפוח ויופי, פדיקור מניקור, הסרת שיער וכל מה שקשור בזה. ...

תגובות

פורסם לפני 4 years
תצוגה מקדימה

פרויקט הדייטים הגדול: חלק א' - חוקי הזהב

לפני כמה ימים צדה את עיניי מודעה באחת מקבוצות הפייסבוק בהן אני חברה. הנושא: כתבה בנושא דייטים. דרושים: אנשי מקצוע היכולים לתרום ממשנתם בעניין, ודייטרים המעוניינים לתרום מניסיונם בעניין. דייטרית אה!! אני דייטרית....

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה