הבלוג של לליב

לליב

ברוכים הבאים לבלוג שלי. על הדברים הטובים בחיים ועוד קצת. אימייל [email protected] פייסבוק https://www.facebook.com/laliv.gal אינסטגרם https://www.instagram.com/laliv.gal/ יוטיוב https://www.youtube.com/user/ismeralda100

עדכונים:

פוסטים: 334

החל מיולי 2011

בדרך כלל אני לא רצה לכל סרט שמבוסס על ספר שקראתי ואהבתי אך במקרה הזה חלפו כמה שנים והייתי סקרנית לראות איזה סרט יצא מהסיפור הזה. ובכן, במילה אחת: מופלא.

09/10/2011

בערך יומיים וחצי אחרי שפתחתי את העטיפה מהמתנה שקיבלתי כבר סיימתי את הספר “העזרה”.
לא יכולתי להפסיק לקרוא, כאילו הייתי ביומיים אלו גם אני חלק מעולמן הבלתי-אפשרי של העוזרות השחורות במיסיסיפי של שנות השישים.
בדרך כלל אני לא רצה לכל סרט שמבוסס על ספר שקראתי ואהבתי אך במקרה הזה חלפו כמה שנים והייתי סקרנית לראות איזה סרט יצא מהסיפור הזה.
ובכן, במילה אחת:
מופלא.
אישה צעירה אחת מחליטה להיות שונה.
היא מספרת לעולם את הסיפור האמיתי של כל העוזרות שבאותה תקופה נדמה שאין להן בכלל קול.
האישה הצעירה הזו, שהשיער שלה אינו מוחלק והמוח שלה נתון לבעיות גדולות מעט יותר מאיזה פאי להכין לבעל לארוחת הערב, מגלה נחישות ואומץ לא מוסבר בשביל לעשות את מה שהיא מאמינה בו.
כולן פחדו, אף אחד לא האמין שזה יצליח. השמרנות הקיפה אותה מכל עבר.
בסוף זה הצליח.
שאלתי את עצמי איך זה קרה.
איך לפני לא כל כך הרבה שנים, היו מקומות בהם אנשים חשבו שזה בסדר. שמי שצבע עורו כהה צריך שירותים נפרדים. שיש אנשים שאסור לגעת בהם, אסור לאכול איתם באותו שולחן, שהמעמד שלהם כבני-אדם נתון בסימן שאלה מתמיד.
הסרט הזה גרם לי לחשוב על המקומות האלו בחיים בהם אנחנו צריכים להיות אמיצים, גם כשאף אחד לא מקשיב אנחנו חייבים להקשיב לעצמנו.
עכשיו תקשיבו לי. לכו לראות את הסרט הזה.
שלכם,
איזמרלדה.

עוד מהבלוג של לליב

Thumbnail

אהבה - טייק 2

את אסף הכרתי במסגרת העבודה. כשהוא סיפר לי את הסיפור שלו ידעתי שאת זה אני חייבת לכתוב. לחתונות אני בדרך כלל לא הולכת, אבל זו הייתה משהו מיוחד. תשמעו סיפור. אהבה ממבט ראשון ורד ואני הכרנו צעירים, בבית קפה בו היא עבדה...

תגובות

פורסם לפני 6 years
Thumbnail

להפוך לעצמאית ולאהוב את העבודה

אלה זיו היא עצמאית ומקסימה. יש לה מכון יופי ומספרה באווירה ביתית, שזה כולל הכל: איפור ותסרוקות, טיפוח ויופי, פדיקור מניקור, הסרת שיער וכל מה שקשור בזה. ...

תגובות

פורסם לפני 6 years
Thumbnail

פרויקט הדייטים הגדול: חלק א' - חוקי הזהב

לפני כמה ימים צדה את עיניי מודעה באחת מקבוצות הפייסבוק בהן אני חברה. הנושא: כתבה בנושא דייטים. דרושים: אנשי מקצוע היכולים לתרום ממשנתם בעניין, ודייטרים המעוניינים לתרום מניסיונם בעניין. דייטרית אה!! אני דייטרית....

תגובות

טופ 20 - בלוגים