הבלוג של אירית דגמי - אשה בגיל השלישי.

irit51

שמי אירית דגמי ילידת 1951, גרה בכוכב מיכאל . מצלמת/כותבת/מפיקה/יוזמת פרוייקטים חברתיים/שחקנית/פרזנטורית של שמחת החיים.

עדכונים:

פוסטים: 104

החל מיולי 2015

                קופורדוקציה של מקאן ואלי /סלונה/מדבר תשעשרה

שחקניות ראשיות:  חנה רדו

                                מורן מישל

                               אירוס חיון

שחקני משנה: מתפרת העצמאות/ המעצבת מיכל קפלוטו/DOVY מטיול אחר/מפעל לקוסמטיקה טבעית “פארן”/אירוס הרבל קוסמטיקס- מקום לצמחי מרפא/בריטני אוכל טבעוני-VEGAN EXPRESS

 

היו לי לבטים רבים האם להצטרף למיניבוס שנוסע דרומה ליום במצפה רמון עם בלוגריות של סלונה בהפקתה של מורן מישל בחסות “מקאן וואלי” בשידוך של חנה רדו ובליווי של איריס חיון.

אני רגילה להפיק לבד ולהוביל כאן במרחב שלי במעגלים שלי, ואין לי כח נפשי לעלות למיניבוס עם 19 נשים שרובן זרות לי, למרות שידעתי שאת חלקן אני מכירה מפה ומשם.

התחלתי עם המניירות שלי והפינוק הזה. ואז אמרתי יאללה אלוהים שולח לך טיול לדרום, תמיד את מהדרום נוסעת רחוק קמה בארבע בבוקר לכאלה סיורים, כל הסימנים שכדאי.

נסעתי.

התרשמתי מהארגון של מורן מישל והאסרטיביות שלה שמהולה בחן רב. לא פשוט לתקתק 19 נשים שכל אחת עולם בפני עצמה, וכולן עם יכולת ביטוי וכתיבה שלא נדבר על ביטוי בעל פה.

אני תמיד מסתכלת בעיניים של מפיקה ומתפעלת מיכולות של אחרות.

באופן אישי אני מטורפת על מצפה רמון, בעבר גרתי בסיני עם האקס שלי והבת שלנו יהלי שהיתה אז בת חצי שנה וכשהייתה בת ארבע וחצי חווינו את פינוי סיני.

 אם מדברים על מקום שהוא מנותק אז אין יותר מזה, לא היתה טלויזיה, הרדיו ניגן רק את גלי צה”ל, 400 משפחות (הרב משפחות של הצבא חלק אזרחים כל אחד ואחת טיפוסים ), מקבץ של בניינים די מכוערים שישבו על מצוק לא רחוק מראס אום סיד, מרכזון קטן עם שק”ם, מעדניה, חנות בגדים אחת שהיינו נוברות בה הלוך ושוב, ושירותי אזרחים בקטנה.

לפני 22 שנים הקמתי קבוצה להרזיה באילת ובמצפה רמון ומדי שבוע ירדתי עם טנדר בופלו דיזל לאילת וחזרתי דרך מצפה והנחתי את הקבוצות שלי.

הטיול:

איך שהמיניבוס נכנס לסצנת הנוף המדברי התחלתי להרגיש בבית.

כבר בנסיעה היה נעים פה ושם לדבר עם הצעירות האמיתיות למרות שחלקן חושבות שכבר לא כל כך…

מצפה רמון חניה ראשונה מרכז המבקרים תצפית:

20170115_103419

ציונה אבירם ואנוכי הכרנו בסלונה זו לנו הפגישה הראשונה במיניבוס ובתצפית.

הפגישה הראשונה היתה עם אירוס חיון שעורכת סדנאות צילום חווייתים בנוף המדהים ובנוסף בכלל בכיוון אחר החלה להפיק מצמחים וחומרים טבעיים בלבד משחות ומוצרי קוסמטיקה.

אירוס ליוותה אותנו בכל היום המרתק הזה, יש לה המון ידע על צילום ומה שזיהיתי אצלה בשונה מהרבה אנשים העוסקים בתחום שיש לי מגע איתם, אין לה אגו.

 מדברת בגובה העיניים ולדעתי גם מי שאף פעם לא חשבה לצלם תקבל השראה מיידית ומדובר גם למצלמות בניידים (מה שאני עושה מזה שנתיים כי התעייפתי מהסחיבות של הניקון די 7000 חברתי האהובה ששוכבת בארון ומלווה אותי הרבה שנים).

תצפתנו על המכתש, נוף קדומים אמיתי שמחסיר לי פעימה מרב התרגשות בכל פעם שאני צופה בו.

קיבלנו שיעור קצר על צילום והסבר על המקום.

סלונה 1

חנה רדו ו”מדבר תשעשרה”:

נכנסנו באזור התעשיה למבנה תעשייתי שעבר איך אומרים בעיר הגדולה??? “מתיחת פנים” .

הבנו שהיה חורבה, עבר מטאמורפוז ונהיה מקום מדליק שבמדליקים מיד מרגישים את האור בעיניים והתשוקה שיש במקום ובאנשים שעובדים בו.

על הכניסה נתקלתי במראה של טל טנא צ’צקס, ראיתי הרבה אומנות בחיי, כזה דבר פעם ראשונה. החיבור בין הגרוטאות /צעצועים שדבוקים למראה גם עושים אותי יפה יותר וגם מחייכת מה שלא פשוט מגיל מסויים ומעלה.

(כבר בא לי לעשות אצלה סדנא)

סלונה 17

סלונה 2

חנה רדו האשה שאני עוקבת אחריה לאחרונה, קוראת עליה פה ושם אבל לא ממש הבנתי את הדמות. אז נכון אשה כמו חנה רדו עד שלא פוגשים לא מבינים.

חנה רדו מהתרשמותי האישית אשה שעושה לפני שהיא חולמת.

השתייכותה לחברת הפירסום הגדולה ביותר בארץ “מקאן”, באה לה טוב עם העשייה שלה.

כל המילים שהיא ציינה כמו “מקאן וואלי” לא היו לפני 22 שנים במצפה, הכל קרה בארבע השנים האחרונות.

כשחנה סיימה להסביר על פרוייקט “מדבר תשעשרה” היתה לי שאלה אחת: ” כמה זמן חשבת על הפרוייקט הזה לפני שהוא יצא לפועל?

חנה: כלום!!! חשבתי והתחלתי לפעול תוך כמה חודשים זה כבר היה.

אני תמיד טוענת שהמילה “להגשים את החלום” מזכירה לי מסיבות בר מיצוה וכאלה… ואותי הביטוי הזה לא מרגש, חוץ מבר מיצווה , נכון להיום המון סדנאות של להגשים חלומות צצות בכל רגע.

אני טוענת שיש החולמים ויש העושים

יש העושים ויש המסבירים…

חנה עושה והעשייה שלה בקנה מידה בלתי נתפס, מרב הערצה אליה, התבוננתי בה והיו רגעים שרק צפיתי בה מדברת וכל כך התרגשתי שלא הבנתי כלום.

כן אני תמיד מזכירה שאני בת 65 אבל רצה אחרי הזמן, ובשנים האחרונות מתחברת אך ורק לנשים יוצרות/מפיקות ועושות.

יש לי מלא חיבורים מרתקים אבל אשה כמוה טרם פגשתי.

מדבר תשעשרה מציע שירותי טלמרקטינג וטלמיטינג, מזכירות ואדמיניסטרציה,  שירות לקוחות, אישורי הגעה לאירועים ועיצוב גרפי ללקוחות ועסקים מכל רחבי הארץ.(מועתק מהאתר של מדבר תשעשרה).

המיזם בראש וראשונה עם ויז’ן חברתי קהילתי. חנה אמנם גרה במרכז אבל חושבת על כל הארץ. מזל שלי שלצד החדשות והזיהומים ברמה הפוליטית אני פוגשת גם את הטוב הזה שמביאה חנה רדו.

אגב מחפשים כל הזמן עובדים גם במדבר תשערה וגם במקאן ואלי

אם יש לכן ילדים שרוצים להתפתח ולהיות ציונים משקיעים בארץ ישראל בישוב מצפה רמון ולעבוד בהכי קידמה של עולם הפירסום וכל הכרוך בזה כנסו לקישורים והגישו את הפרטים שלכן/שלכם.

אני נשבעת שאם אני ובן זוגי לחיים היינו יותר צעירים הייתי שם מחר אם בכלל היו מקבלים אותי.

נפרדנו מחנה וקבענו איתה פגישה במקאן ואלי בתם הסיור שלנו, שמובילה ומלווה כל העת אירוס חיון המדליקה.

למי שזכור הסרט הדוקומנטרי “דרומה” של דורון צברי וג’ולי שלז

על המתפרה שעמדו לסגור והתופרות התבצרו בה. זה היה היעד הבא.

סלונה 8 דרומה

מתפרת העצמאות:

השם מבטיח! חם בקיץ קר בחורף, נשים עובדות על מינימום שכר, אין משהו יותר טוב, היו שם מגבות ערד, עכשיו הסתדרות ומה אנחנו מצפות???

תופרות למשרד הבטחון, מקום שרב המשרות מאויישות בנשים.

כולן נשים שהמטרה שלהן  להביא את ה”לחם” הביתה.

היה לי עצוב מצד אחד, ומצד שני שמחתי שלפחות זה… כן אני אשה שיודעת להגיד את הלפחות הזה…

סלונה 7 המתפרה

סלונה 10

לונה 9 המתפרה

משם למעצבת היוניקית מיכל קפלוטו:

סלונה 6

את הסיפור שלה הרבה נשים שמחפשות את עצמן… היו קונות הרגע.

עושה מה מתאים לה, עובדת לנשמתה ולעצמה, יוצרת גדולה של ביגוד בהזמנות אישיות בלבד, אין לחץ של זמן אין קונפקציה, כאן לא הפקות סיניות… כאן כל מוצר לא יהיה שני לו.

על גבה מנשא עם התינוקת המדהימה שלמדה לישון לצלילי מכונת התפירה .

סלונה 11 מיכל קפלוטו

סלונה 11

ממיכל עשינו פעמינו ללוקיישן הבא כשבדרך פגשנו ככה בלי להתכוון את DOVY  מטיול אחר (קיבלתי התראה שלא אעז לכתוב דובי).

סלונה 13 דובי

האנגר ענק שמספק טיולי שטח מדליקים עם לינת שטח בלבד, אין מצב שתשנו על מיטה בחדר, רק בשטח והם מספקים את כל הציוד הנדרש וכמובן תופרים את הטיול לדרישות הלקוח.

מפעל לקוסמטיקה טבעית – פארן:

סלונה14 פארן

קיבל את פנינו איתי קינן וגם הוא סיפר את הסיפור שלו שהחל במכונת כביסה מקולקלת שעקב הקילקול נאלצו לרוקן את המים לגינה. תוך כדי ריקון המים צצה הארה של ליצר סבון ידידותי לסביבה.

התחילו לייצר סבונים, עם התינוק הראשון מוצרי תינוקות ועוד חומרים כמו משחות לכאבים, לאחר שנתיים הוציאו אישורים ורישיונות אורגניים להפקת 100 מוצרים.

סלונה 15

 בין לבין הקהל הרב שירד מהאוטובוסים לביקור בפארן, הכניסה אותנו אירוס למסיבת תה מפתיעה הן באיבזור שלה והן בכך ששיתפה אותנו בכובע הנוסף שלה: הפקת מוצרי קוסמטיקה מצמחים וחומרים טבעיים בלבד

ליין שנקרא :אירוס הרבל קוסמטיקס – מקום לצמחי מרפא. סיפרה לנו על תהליכים והמפגשים שלה עם חומרים שהטבע מנגיש לה לניסויים שלה.

20170115_132225

בריטני-VEGAN EXPRESS:

נסענו לאחת השכונות והגענו לבריטני ממש לא ספירס ובהחלט שרה  ומדהים.

בריטני בסיפור חייה אם הייתי עוצמת עיניים ולא שומעת שהיא בת 32(נדמה לי) הייתי חושבת שהיא כבר בת 55 לפחות עם כל מה שהספיקה.

בריטני היא מאלה שהכל לא בעיה בשבילן…כולה חיוך וקלי קלות בהכל.

בריטני פתחה עסק שבעונות השנה קיץ חורף הוא מעתיק את מקומו בין הבית שלה לבין בודקה באיזו נקודה במצפה ומספק אוכל טבעוני מדהים להרבה לקוחות.

 בתאום מראש אפשר להזמין ארוחה לקבוצות ולמי שאוהב את האוכל הטבעוני רק לראות את בריטני והקשיב להסבריה על האוכל שהיא מפיקה באהבה ומכניסה בו נשמה רבה אני ממליצה.

ולקראת סיום הגענו ל”מקאן וואלי”

חנה רדו חיכתה לנו , פינקו אותנו בעוגות ושתייה קלה ישבנו סביב שולחן מנהלים וקיבלנו הרצאה על מקאן וואלי במצפה רמון מפיה של מיכל רומי עוד אשה מיוחדת שעושה לפני שהיא מדברת או חולמת. (כך התרשמתי).

סלונה 16

הכל החל מכוס קפה של חנה רדו ומיכל רומי שהיא מצפאית מלידה. הן דיברו את זה וזה קיים כבר 4 שנים!

סלונה 18

מקאן וואלי השלוחה במצפה רמון. כנסו תתרשמו.

סלונה 19

שוב הבנתי שהשמיים אפילו לא הגבול עבור נשים!

שוב הבנתי שהדרום לא מיטיב עם הדרום, מה זאת אומרת? הלקוחות של מקאן ואלי הם מחוץ למצפה, הפוטנציאלים ממצפה רמון לקוחות של עסקים במרכז או בצפון או במזרח כנראה…

את זה אני יודעת לבד מעצם היותי מתגוררת בדרום הארץ במושב כוכב מיכאל מריצה שני מופעים קומיים שאני משתתפת בהם, אנחנו רצות על כל הארץ כמו עמק יזרעאל, ירושלים, צפון ועוד… והדרום אלה השכנים שלי עוד לא מצאו לנכון בשלוש השנים שאנחנו קיימות להזמין מופע אחד לפחות…

“טיפול 10,000″

“מדברות לרוחב”

למה ??? ככה!!!

פעם אמרו לנו ש-ככה זו לא תשובה!

הכל באהבה ובפירגון אירית.

עוד מהבלוג של אירית דגמי - אשה בגיל השלישי.

תצוגה מקדימה

כל העולם מדבר על לעשות שינוי! אני עשיתי עוד אחד משמעותי כנסו בכיףףףף

 צילום: מאירה גוראי רז  ב-שנה שעברתי. יולי 2014  לקחתי החלטה מרגע לרגע להפרד ממקום עבודה בן 20 שנה כמעט. הסיבות ממש לא חשובות, אבל חייבת לציין שאני לא עושה פעולות כאלה מתוך קלות דעת אלא מתוך...

תצוגה מקדימה

יום אחד ארזתי שתי מזוודות, לקחתי את הפריג'ידר הישן צבעתי אותו בכחול, כמה קרטונים ועזבתי את הבית.

צילום: מאירה גוראי רז אני יותר ויותר שומעת בשנים האחרונות את הביטוי “להגשים את החלום” . וכל פעם אני הולכת אחורה קצת על סרט  חיי ובודקת האם היה לי חלום בכלל??? ואם כן מה...

תצוגה מקדימה

השתקפות ושקיפות מילים לרוחי.

[caption id="attachment_8" align="alignnone" width="1000"] בחצר הבית נוצרה שלולית שאין מצב שאתעלם מההשתקפות בה.[/caption]...

תגובות

פורסם לפני 5 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה