הבלוג של איריס פוגל בן חמו

colourful way – inspiration blog

מקדמת יצירתיות בבלוג ובחנות שלי: http://www.colourfulwayshop.co.il

עדכונים:

פוסטים: 14

החל מדצמבר 2011

 השבוע (תרועת חצוצרה בבקשה) אני שמחה לחנוך בבלוג ביחד עם נטעלי ידין רגוניס את סדרת הראיונות עם נשים יצירתיות במיוחד.  בכל ראיון בסדרה נכיר קצת יותר לעומק יוצרת אהובה שתחלוק איתנו את זוית הראיה האישית והכנה שלה בנוגע ליצירתיות. אני מוצאת את מה שהן כותבות מעורר השראה והזדהות ומרגש, מקווה שגם אתן…

נטעלי ידין רגוניס, צילום: אדיר רגוניס.

הי נטעלי, הציגי את עצמך באופן יצירתי

נעים מאוד, נטעלי.

אני מעצבת תקשורת חזותית בעלת תשוקה ליצירה בתחומים מגוונים ואהבה לאסטתיקה ודברים יפים. אני מצלמת וכותבת על החיים, על יצירה, על אפיה (אהבה גדולה וטעימה שלי!) ועל כל מה שמשמח אותי ועושה לי טוב.

אני סנטימנטלית חסרת תקנה, יוצרת מהלב ומהנשמה ומייצרת חוויות וזיכרונות חדשים עבורי ועבור הסובבים אותי. תמיד תמצאו אותי עם מצלמה ביד ולוחות השראה דמיוניים לפרויקט היצירתי הבא. בזמן שאני לא יוצרת, מצלמת, כותבת או מתפיחה שמרים אני בת זוגו של החבר הכי טוב שלי ואמא לשתי בנות מהממות.

 

 

קיר תמונות שיצרתי על ידי מחזור מסגרות וקנבסים ישנים להם הוספתי יצירות מחרוזי גיהוץ.

 

 

מהי יצירתיות בעיניך?

יצירתיות בעיני היא היכולת להסתכל על העולם דרך משקפיים מיוחדים, כאלו שמאפשרים לנו לראות כל מה שמסביבנו בדרך ייחודית ומעניינת ולמצוא פוטנציאל כמעט בכל דבר, קטן כגדול. יצירתיות היא היכולת לשים לב לפרטים קטנים ואפילו זניחים והיכולת להעצים, לשפר, לשנות, לחבר אותם וליצור יש מאין.

יצירתיות היא לקום בבוקר ולהרגיש דגדוג באצבעות, פרפור בנשמה וצורך אמיתי עד כאב בעשיה, ולהעז להתמסר לתחושות אלו.

 

 

היכן היצירתיות שלך משרתת אותך ועוזרת לך בחיי היום יום?

היצירתיות שלי היא חלק ממני ובאה לידי ביטוי בכל רגע נתון ובכל תחומי חיי. היצירתיות שלי עוזרת לי להשיט את ספינת חיי האישיים בים הלא צפוי של החיים. הים הזה, שכשהוא גועש וסוער, הוא הופך את היצירתיות שלי למנוע הישרדות. אבל כשהים רגוע ושקט, הוא מאפשר לי להיות יצירתית וליצור לא רק מתוך הכרח קיומי, אלא בעיקר מתוך רצון וצורך למלא את הלב והנפש, לחזק, לעודד ולשמח אותי ואת סביבתי.

היצירה היא תרפיה עבורי, מעוזי היקר לי מכל והמתנה הכי טובה שזימן לי היקום. היא שלי, תמיד איתי ואף אחד לא יכול לקחת אותה ממני.

 

 

 

כרית סלון פשוטה ששודרגה בעזרת מנדלה מחוטי טריקו, אותה סרגתי משאריות חוטים מפרויקטים קודמים.

 

מה עוזר לך לפתח ולשמור על היצירתיות שלך? בילדות, בנעורים, פעם, והיום…

נולדתי להורים יוצרים מתחום האומנות והאמנות, בעלי ידי זהב וכשרון עצום, כל אחד בתחומו. הבית בו גדלתי היה מלא באווירה תומכת ומעודדת עשיה ויצירה מתחומים שונים ומגוונים. מכורח המציאות הזו (וגם לאור העובדה שהגנטיקה שיחקה לטובתי במקרה הזה… : ) ) לא יכולתי להימנע מלגלות בגיל די צעיר גם את הצד היצירתי שלי, אותו דאגו הורי לטפח ולפתח יחד איתי ועבורי. תמיד אפשרתי לעצמי להתנסות בחומרים חדשים ובטכניקות לא מוכרות, אני דואגת לפנות לעצמי זמן להסתכל סביבי, להעז, לחקור ולחפש השראה ולא לקחתי דבר כמובן מאליו. כל אלו עזרו ועדיין עוזרים לי להעשיר את עולמי הוויזואלי הפנימי ושומרים על גחלת היצירתיות שלי, שבי. אני חושבת שכיום, אלו בעיקר הסקרנות של התנסות בעשיה חדשה, הרצון ליצור בהרמוניה ובאסתטיקה והצורך לחלוק את הידע וההתנסות האישיים שלי שדוחפים אותי הלאה, מפתחים ושומרים על היצירתיות שלי.

האם יצירתיות היא כוח בעיניך?

אני לא מתייחסת ליצירתיות כאל כוח אלא כאל מתנה נפלאה. עם השנים גיליתי שהיצירתיות היא כלי נהדר המאפשר לי לתת דרור למאוויי נפשי הכמוסים יותר או פחות ואיזו מתווכת נהדרת היא, היצירתיות, בין עולמי הפנימי העשיר לעולם שבחוץ. היא מתפתחת, משתנה, היא גמישה ויש לה הרבה יתרונות, אבל בעיני היא לא כוח. היא פשוט כאן, אז למה שלא ננצל את המתנה השווה הזו ונעשה איתה משהו..

 

 שדרוג שרשראות נייר לסוכה בעזרת פאנץ’ 

 

 

 האם חווית תקופה של מחסום יצירתי? ספרי עליו, ועל מה שעזר לך להתגבר עליו

לשמחתי הרבה לא חוויתי מימי מחסום יצירתי (טפו-טפו-טפו). מכיוון שלמדתי בגיל צעיר שיצירה היא כלי נהדר להתמודדות עם מצבים משמחים יותר או פחות ותקופות מאתגרות כאלו ואחרות בחיים, לא הרשיתי לעצמי מעולם לזנוח או לוותר עליה. אני יוצרת כשטוב לי ואני יוצרת כשרע לי. נכון, ישנן תקופות שהיצירתיות שלי נכנסת למין תרדמת חורף, אבל היא תמיד מתעוררת בזמן. מאז ומתמיד נעזרתי בה ברגעי השמחה ורתמתי אותה ברגעי המשבר. היא מצדה מעולם לא אכזבה ועזרה לי להתגבר, חיזקה וניחמה אותי עד בלי די. השנתיים האחרונות היו לא קלות עבורי ובמהלכן איבדתי את אמי האהובה שהייתה מושא הערצתי והרוח בגבי.

אני יכולה להעיד בלב שלם שהיצירתיות שלי עזרה לי להחזיק את ראשי מעל המים ואפשרה לי אויר לנשימה ומזור לנשמה. כתבתי ויצרתי מתוך הכרת תודה בתחילה וגעגועים בסוף, אספתי רגעים, תיעדתי ויצרתי יומנים ויזואליים שישארו איתי לנצח, נעזרתי ביצירתיות על מנת לשמח את יקירי גם ובעיקר ברגעים הקשים והכי חשוב – הרשיתי לעצמי לשחרר את רגשותיי ומחשבותיי דרך פילטר היצירתיות החוצה, דבר שהקל עלי מאוד.

סוקולנטים בפחיות שימורים ממוחזרות, מרוססות בספריי צבע ומעוטרות בוואשי טייפ – קישוט שולחן החג שניתן כ give away לאורחים.

 

טיפ בנושא יצירתיות לקהל הקוראות היצירתי

 לא לוותר. למצוא את הדרך הנכונה לך לתת דרור ליצירתיות שבך, למצוא זמן לטפח אותה וללמוד להכיל אותה. היצירתיות ואנחנו זו מערכת יחסים ממש כמו כל מערכת יחסים אחרת שאנו מנהלות בחיינו. לעתים מורכבת ולעתים קלה וזורמת. עליות, מורדות, רגעים טובים יותר או פחות – זו מנת חלקנו במערכת התן וקח הזו. אז בבקשה אל תוותרו עליה, עליכן ועל מה שביניכן.

עוגת בת המצווה של עומר בתי אותה הכנתי, עטפתי, קשרתי וקישטתי בשרשראות דגלונים מוואשי טייפ.

 

  

ממליצה לעקוב אחרי התמונות היפות שנטעלי מעלה באופן עקבי לחשבון האינסטגרם שלה, מובן מאליו שאת רוב היצירות והמאפים מעוררי התאבון היא מכינה בעצמה… :)

ואם מתחשק לכן להכניס יותר יצירתיות לחיי היום יום העמוסים, יש לי הצעה נהדרת בשבילכן – קורס האינטרנט ״30 ימים של יצירה״, מאפשר לעשרות נשים בכל חודש להתגבר על מחסומי היצירתיות שלהן, ולהנות מהשראה ויצירה באופן יומיומי. קראו עוד כאן.

נתראה בפוסט היצירתיות הבא, איריס.

עוד מהבלוג של איריס פוגל בן חמו

תצוגה מקדימה

איך להפוך לבלוגרית לייפסטייל מצליחה?

את הבלוג הפרטי שלי - Colourful Way, אני כותבת כבר למעלה משלוש שנים. התחלתי לכתוב אותו כתחביב אישי מאוד, מעין דרך לאסוף ולשמר השראות עבור הסטודיו שטפחתי באותם ימים, ואפילו לא חשפתי את דבר קיומו בפני...

תצוגה מקדימה

Mini Melts - נעים להכיר

מפעל יציקה ביתי, או: mini mod melts- נעים להכיר לפעמים אני מזהה באינטרנט מוצר שמהמם אותי, ואז אני מחכה בסבלנות, לפעמים חודשים רבים, עד שהוא מגיע לחנות שלי... אבל הוא מגיע, תמיד הוא...

תגובות

פורסם לפני 5 years
תצוגה מקדימה

חולמות ומגשימות

פינה חדשה -  "המגשימות"! בכל יום, עד לכנס "Day dreaming 2014 מגשימות חלומות", אציג כאן נשים מוכשרות וממגנטות שחולמות ומגשימות שיספרו על ההצלחה הפרטית שלהן בהגשמת חלום אחד ומיוחד. יש כל כך...

תגובות

פורסם לפני 5 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה