הבלוג של להיות אמא.

irisb

בת 30. סוף סוף בנאדם מבוגר. כבר אמא. בינתיים זה בסדר.

עדכונים:

פוסטים: 28

החל מיולי 2013

23/04/2015

בערב יום העצמאות, בשעה 8 וחצי בבוקר, עוד היינו במיטה, כשהטלפון צלצל. מספר לא מזוהה.

“זה קופ”ח”, אמרתי לבעל הישן שלידי “בטח תשובה מהועדה”.

 

“בוקר טוב, זו ד’ מהכללית. רציתי להודיע לך שהועדה אישרה לך 4 מחזורי טיפול. שיהיה בהצלחה.”

 

אישרו לנו. אנחנו מאושרים.

 

טיפולי IVF הם עסק יקר. בארה”ב, בממוצע, ישלם זוג על מחזור IVF מלא (הכולל טיפול הורמונלי, שאיבת ביציות והחזרת עוברים), כ-12,000 דולר. לא כולל תרופות, שמחירן יכול להגיע בקלות ל-3,000 דולרים נוספים.

עבור מחזור טיפולי חלקי, בו מתבצעת החזרת עוברים בלבד, ישלם הזוג כ-4,000 דולרים נוספים. לעשות ילדים זה יקר. מאוד.

 

מדינת ישראל, שיאנית העולם בהפריות מבחנה, מאפשרת לכל זוג, על חשבונה, לעבור מחזורי טיפול מרובים, עד להשגת הריון, לילד ראשון ושני. מדובר בעלויות מטורפות, שהמדינה מסבסדת.

 

אנחנו אוהבים לקטר על המדינה הזו שלנו, קשת היום, האלימה. אנחנו אוהבים לקטר על התשתיות, ועל הממשלה, ועל מחירי הדיור.  אנחנו עובדים, משרתים בצבא, משלמים מיסים, וכל זה מתוך הידיעה שכשנצטרך משהו, המדינה תהיה שם בשבילנו. אז הנה. אנחנו צריכים.

 

אני לא יודעת כמה מחזורי טיפול נצטרך, המסע שלנו רק מתחיל. אבל יש לנו תקווה, ויש לנו ידיעה, שלא משנה כמה זמן זה ייקח,  השאלה הזו, של האם יש לנו כסף להרשות את זה לעצמנו, לא תצטרך מענה.

 

אז תודה לך, מדינה משוגעת שלנו, ששמה את הנושא הזה בעדיפות עליונה.

בשבילנו, הזוג שלא יכול בלי, זה אומר עכשיו הכל. זה ההבדל בין אין, לאולי יהיה.

 

אנחנו מתחילים את המסע הזה ביחד עכשיו, אני והוא, עם הרבה חששות, והמון תקוות, מוקפים בצוות מדהים של רופאים, אחיות ועובדות סוציאליות, שרק רוצות עבורנו, בדיוק את מה שאנחנו רוצים. וברקע, מדינה אחת קטנה, מוקפת אוייבים, שהילד (או הילדה) האלה שלי, חשובים לה מספיק.

 

חג עצמאות שמח! (אולי, בשנה הבאה, כבר יהיו פה עוד אזרח/ית חדשים. בזכותך)

עוד מהבלוג של להיות אמא.

התמודדות, חלק 2 ; מכתב לאמא שלי

אמא יקרה שלי, אני ואבא עמדנו היום בסלון של הדירה החדשה ופתאום הוא אמר "את יודעת שאני גאה בך, נכון?" ואז השתתק "אבל גם עצוב. קשה לי שאמא שלך לא פה בשביל לראות אותך." גם לי זה קשה, שתדעי. יש לי מיליון שאלות. אבא אומר שהוא תמיד רצה...

תגובות

פורסם לפני 5 years

לא מאשרים, או: משוכת הועדה.

"בוקר טוב" "בוקר טוב, מדברת צ' מהכללית. רציתי לעדכן שהטיפול לא מאושר" "מה..?" "לא מאושר. אתם צריכים לעשות [שם של פרוצדורה יקרה, שלא מכוסה בסל הבריאות] קודם, ואז נראה" "אבל הרופאה אמרה שאין טעם וחבל על הזמן" "אני לא יודעת,...

תגובות

פורסם לפני 5 years

תחושות לא מוכרות

זו תקופה של תחושות לא מוכרות.   הילדה מהעבודה הודיעה שהיא בהריון. גם אני עדיין ילדה, לפחות בעיני עצמי, לפחות כך נדמה לי. אין לחץ, אני אומרת לעצמי. אמרתי לה מזל טוב, שמחה בשבילה, היא נראית מאושרת. ופתאום הרגשתי ריקנות...

תגובות

פורסם לפני 5 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה