הבלוג של Iris Mashiach-Ambalo

הבלוג של איריס – מילים שמבקשות לגעת

ישראלית בנשמה אך נושמת בניו יורק. נשואה, אם לשלושה בנים, עורכת דין ועוסקת בנושאי הגירה. אוהבת לכתוב על החיים בכלל ועל שלה בפרט,על אמהות והתבגרות , על התמודדות עם ילד מיוחד, ועל מה שהעולם הזה מזמן לי.

עדכונים:

פוסטים: 45

החל מפברואר 2014

04/12/2014

כמו קופסא של מתנה רק בלי נייר עטיפה וסרטים צבעוניים הגחת לעולם עם זריחה, בדיוק בשעה שגם בשמים עלתה לה שמש  בוקר זוהרת , מאירה יום דצמבר חורפי וקר, והשעה הייתה לא מקרית כנראה, סימלית כל כך , כי אתה , כמו השמש, הבאת אור וחום לאפור ששרר אצלי.
כל ילד הוא מתנה ואושר אינסופי להורים שאוהבים אותו כל כך, אבל אתה ילד אהוב שלי, אתה היית מתנה מיוחדת סופר אקסטרה אורדינר..
שש השנים שעברו עלי לפני שהגעת לא היו פשוטות לי, לא ממש שמחות. שנים בהן למדתי להתמודד ולחיות עם האח המיוחד שלך. שנים בהם התרכזתי כל כך בלרחם על עצמי ועליו. שנים בהם שאלתי ״ למה אני ״,  התחבטתי איך זה קרה לי, מה לא אכלתי, במי פגעתי, על מה נענשתי.
כן מין מחשבות חסרות שחר שכאלה, שאין בהן פיסה של הגיון ושכולן התמקדו לנקודה אחת עצובה וקודרת; יש לי ילד שונה, שאף פעם לא יהיה כמו כולם וזה הרגיש פשוט כמו סוף העולם. וזה שאב ממני את כל האנרגיות, את החיות כולה, כאילו שכל מה שנותר ביקום זה אני והוא. אני במאבק אינסופי לשנות את הגזירה. יושבת שם בחדר שלו, מנסה ללמד אותו לשחק בקוביות, לבנות פאזל, להגיד ״אמא״, להצביע , לומר ״אני רוצה״. יושבת שם משקיעה שעות, מחברת אותו לאוזניות עם מוזיקה תרפיותית, מברישה לו את הגב עם מברשת גסה שאמורה לנטרל את הרגישות הסנססורית שלו, לוקחת אל הגינה הציבורית ליד הבית רק כדי לצפות ,בכאב שאין לו סוף ,בילדים האחרים רצים ביחד, משחקים בארגז החול, רצים לאמא ומבקשים ממתק או להתנדנד בנדנדה..והוא לעומתם לבד, בוהה, שותק או מלמל משפטים, חוזר עליהם שוב ושוב ושוב, מתעלם מכל מה שקורה סביבו.
אז זהו ככה שש שנים. זה לא שלא תיפקדתי, זה לא שלא חייתי. כן , עבדתי, ופגשנו חברים, ואירחנו וטיילנו, ולכאורה.. אבל בפנים, עמוק בתוך הלב היה לי פשוט עצוב. עצוב עלי, ועל אבא שלך ועל אחיך הגדול, שכנראה די נזנח אז בתקופה ההיא , ועצוב על נועם ובעיקר אובססיבי בכל מה שקשור אליו.

ואז הגיעה הבדיקה הזאת שעושים בבית, וקו אחד ברור במבחנה הביתית הכריז שאתה כאן ומילא  אותי בפחד . פחד שאולי זה יקרה שוב, כי את ההסתברות להישנות הרי הכרתי די טוב. ומצד שני, כמיהה עזה כל כך ל״חוויה מתקנת ״ , אם אפשר לקרוא כך לתשוקה הזאת לילד ככל הילדים. ותשעה חודשים של התרגשות שמהולה בפחד הסתיימו להם אז בבוקר מוקדם אחד כשיצאת לאויר העולם. מושלם. כך ולא פחות התייחסתי אליך אל מין הרגע הראשון. מביטה בך בשמחה כזו גדולה. נמלאת באושר עם כל מילה והבהרה חדשה שיוצאת מתוך הפה המתוק שלך. מתלהבת מכל הברקה, שרה איתך כל שיר שלמדת בגן , גאה ב״איינשטין״ הקטן שלי, שמרכיב פה פאזלים, ומסיע רכבות ובונה מגדלים של לגו. ככה בכל מה שעשית עם חיוך גדול  ,שהתחיל לו בעינים והגיע עד לתלתלים המבריקים שלך, ככה התבוננתי , כמעט  צובטת את עצמי , משתאה לנוכח ״הנס״ וחושבת ״הוא שלי והוא מושלם כל כך״. ואיתך באה השמש חזרה גם אל הלב, והתחלתי להרפות קצת, להשלים ולקבל את מה שהחיים זימנו לי. ואיתך חזרה אלי אני האופטימיסטית שאוהבת את החיים  כמו שהם, וגם למרות.., אז לא יודעת אם אתה תבין אי פעם את גודל המתנה שהענקת לי, אבל היא גדולה, גדולה ומיוחדת.

ועכשיו כמעט גיל עשרה. ועוד מעט יגיע הגיל הזה שסוגרים בו את הדלת אל החדר, וגם קצת אל הלב, הגיל שמסתגרים בו ומתביישים באמא שמנשקת בלי סוף, שמעריצה עד כלות..וקצת לפני שזה מגיע אני מבקשת, לא אתה יודע מה אני פשוט לוקחת ככה מבלי שאבקש רשות, עוד חיבוק חזק חזק ונשיקות אינספור כדי להגיד לך ביום חגך שאני אוהבת עד כלות, פשוט עד כלות..

unnamed

עוד מהבלוג של Iris Mashiach-Ambalo

תצוגה מקדימה

אחד מתוך..

  הילד שלי  הוא אחד מתוך..                                                                                                                                                                          ...

תגובות

פורסם לפני 5 years
תצוגה מקדימה

הדרך אל יעל

בדיוק שנתיים אחרי שהתחיל המסע של יעל, מסע שכלל דיאטה גדולה, שיעורי חיטוב שבועיים עם המאמן האישי שלה, רכיבה יומית על אופני הספינינג, השכמות בוקר מוקדמות לריצה על שפת הים...

תגובות

פורסם לפני 4 years
תצוגה מקדימה

יום הולדת למיוחד שלי

נועם שלי אתה בן שמונה עשרה היום. עם כל שנה שעוברת גובר בי הפחד, עם כל שנה שחולפת מתעצמת בי החרדה מהמחר הלא נודע שלך. שמונה עשרה!! בנסיבות הרגילות זה ציון דרך משמעותי כל כך....

תגובות

פורסם לפני 4 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה