הבלוג של שולי גלנץ

עניין שולי

שולי גלנץ

עדכונים:

פוסטים: 90

החל מנובמבר 2010

חודש אוקטובר הוא החודש הפרטי שלי. חודש המודעות לסרטן השד. החודש ששייך לי. אז הפעם בחרתי לדבר על התרופות שלא בסל.

05/10/2015

מוזר. לאחרונה אני מגלה בעצמי הרגלי בילוי די משונים. אחת לשבוע בערך אני נוסעת לשתיים שלוש חנויות עיצוב לבית, האהובות עלי ופשוט עומדת ובוהה שם להנאתי בחלל ובחפצים. אחרי שגזרתי על עצמי גמילה מרצון, מעצם הרכישה העצמה, שכן היופי אין לו סוף, לכסף יש ויש. לא שתמיד אני עומדת ברוע הגזירה, ולעתים יוצאת עם חפץ ארוז וחבוי בשקית חומה ואטומה שמשטרת המצפון לא תבחין אותי. אבל ביתי רווי כל כך, שכל חפץ נוסף לא ישאיר ברירה, אלא לאשפז אותי בכפייה. למרות שזה לא כזה נורא, שכן אני מדמיינת לי את מחלקות האשפוז, צבועות לבן, המככב גם כך רבות בביתי, כך שאוכל להסתגל.

בכל החנויות כבר מכירים אותי – “אפשר לעזור לך? לא זה בסדר, אני רק מסתכלת, כלומר, בוהה”. לא אתפלא אם תוך כדי ה – “הו שלום, כמה כיף לראות אותך (שוב ושוב ושוב…)” של המוכרות הלבביות, הן מסננות לעצמן בחיוך – אוי, הנה היא שוב זאתי. הבוהה.

טוב נו, די לרדת עלי. אבל יש מן האמת בתיאורי זה.

למי שמכיר את תיקי הרפואי, הדורש התמודדות יומיומית, אני כל הזמן מחפשת את שבילי הבריחה שלי. מקומות שיעזרו לי להסית לרגע את המחשבות, הדמיון, הפחדים, להיות לרגע עטופה באוויר ובאווירה אחרת, באופטימיות, תוכניות לעתיד, מחשבות והחלטות הרות גורל, כמו בחירת צבע, צורה וחומר.

אחד המקומות השואבים אותי אליו רבות לאחרונה הוא סטודיו לעיצוב בשם בילונגינג  Be Longing בכפר ויתקין, של המעצבת או יותר נכון האמנית נעה בר – לב  דוידור. לקרוא לו חנות יהיה עוול. מדובר למעשה בסטודיו קסום ומלא השראה לאמנות העיצוב. עיצוב הבית, או אם  לדייק – עיצוב הנפש והנשמה. עיצוב הנע בין פרקטיות לאמנות. החפצים כולם עשויים חומרים טבעיים בלבד – עץ, נייר, ברזל חלוד, בדי פשתן, ועוד. המוצרים מופיעים בסדרות קטנות, עשויים מהרבה יצירתיות ויצריות גסה ומכוונת, בגימורים ברמה גבוהה, אך במראה לא גמור, חצוף ומרושל, או נושם כפי שקראתי לו.

בילונגינג צילום 4 פנים_800x533 (1)

בילונגינג צליום חוץ 5_800x523 (1)

הסטודיו עצמו טובל בתוך חצר גדולה וירוקה, בינות לעצים ורוחות, הרבה טבע ויופי, שעושים גם הם חשק לנשום עמוק (למי שיכול כמובן, הוסיפה המשוררת) תוך כדי ענידת כוס יין.

באחת הפעמים יצאתי משם, עם מחזיק המפתחות הזה, וחשבתי לעצמי שהחפצים הללו בסוג החנויות האלה, הם לפעמים מה שמחזיקים אותי. שמכילים. אותי ואולי אותנו. כל הכלים הללו, מעבר לייעודם המקורי כמחזיקי פמוטים או מכילי פרחים, מכילים למעשה את עצמנו – את מצב רוחנו, דמיוננו, תקוותינו, חלומותינו. לפחות באותו הרגע, עד הקניה הבאה, אם להיות ריאלית שלוש נקודות.

אז אם גם נפשכם חפצה באסקפיזם קל, תנו לוויז להוביל אתכם בשביל הבריחה הזה לבילונגינג. ותגידו ששולי שלחה אתכם. נו, זו הבוהה הזו.

בילונגיניג צילום 2 נרות_800x533 (1)

ביללונגיגנ 5 אריגים_800x533

ואגב את הצילומים הקצת יותר יפים ומקצועיים מיכולת הנייד שלי, גנבתי מלירון זנדמן, צלמת הבית המוכשרת של בילונגיג. הם רק בקשו ש”אאיית את שמם נכון”. צודקים במקרה שלהם. חח. טוב, למה אני חייבת להתבדח בכל מקום? אז רק אוסיף עוד מילה אחת לאוסף המילים הרקומות –  את המילה הכי חשובה  - בריאות!

שלכם לנצח נצחים,  שולי

 www.facebook.com/belongingstudio

עוד מהבלוג של שולי גלנץ

תצוגה מקדימה

אחת מאחת

אחת לכמה פוסטים אני כותבת פוסט קצת פחות מחויך. יש גבול לפינוק שלכם. כן. כבר לפי הכותרת אתם יכולים להבין. לא צריך לתרגם לכם. גם אני מהנופלים. הנופלים בסטטיסטיקה. מה זה גם, אני...

תגובות

פורסם לפני 7 years
תצוגה מקדימה

ניחוח של אופטימיות

  הרשות למלחמה בסמים שימו לב, אתם נלחמים במקומות הלא נכונים. חבל על כל הכספים והמאמצים שלכם. זה לא הקנאביס, זה הסם הזה - ניחוח פריחת הדרים! הסם המסוכן ביותר. לכו...

תגובות

פורסם לפני 8 years
תצוגה מקדימה

הבית של אבא ואמא

  מי החכם הזה שהמציא את הרעיון, שהזמן מרפא הכול? תשלחו אותו אלי בבקשה. כי במקרה המאוד פרטי שלי, הטריק הזה ממש לא עובד. הנה עובדה. כל שנה בימים הללו לפני החג המסוים...

תגובות

פורסם לפני 8 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה