הבלוג של inspiration_day_7_5

inspiration_day_7_5

טלי דביר לבנת מייסדת פרסום ONE אשת קריאייטיב בכירה. יוזמת יום ההשראה הבינלאומי ובימים אלו פועלת להקמת 7/5 רשת מוזאוני השראה. ממייסדות ה״מנכ״ליסטיות״, שופטת בתחרויות סטארט-אפ וחברת דריקטוריון.

עדכונים:

פוסטים: 6

החל מינואר 2019

כותב המאמר : האדריכל משה כץ, במסגרת יום ההשראה הבינלאומי שיחול ב-7.5 

 

“איך נולד מצפה השקיעה? ברגע אחד ביום אחד, אחרי אלפי שקיעות ואלפי שנות אור שהאור עובר ולוחש לנו סודות, ברגע הזה ליוויתי את השמש אל מותה היומי באופק, החלטתי שחייב להיות מקום שבו נותנים לאירוע הזה, לריקוד, להצגה, ביטוי אחרון לעת ערב”

 יום ההשראה הבינלאומי יחול ב-7.5 בואו להוביל השראה בקהילה, איך? פשוט תגידו ״אני״ פרוטוקול ביצוע, צבר רעיונות מופיע באתר ומתעדכן מעת לעת.

השראה מגיעה ממקום בטוח, ממקום פתוח, השראה מגיעה ברגע בו אנחנו משחררים והופכים להיות חלק מהכל.

מסמר קטן במבנה ענק אינסופי שקוראים לו קיום אנושי.

מצפה השקיעה, האדריכל משה כץ

מצפה השקיעה, האדריכל משה כץ

הבית שלי- המקום שלי, הסביבה שבה אני הופך לחלק מהכל זה הים. ביתר דיוק- השקיעה וביתר דיוק: הרגעים המדהימים שהשמש עושה את התנועה המהירה אל עבר הים והשמיים משתנים בצבעים קבועים, כמו מסכים משתנים של כחול וצהוב לסגול וכתום וקווי עננים נמרחים עד שמחשיך. עבורי זה רגע של השראה ויצירה עליונה.

המעבר הזה שהשמש קובעת, המעבר הזה כשהיא שוקעת מראה לי את המקום האמיתי שלי בעולם, עד כמה אני קטן, עד כמה שאני אבק בתוך אבק של כוכב מרוחק, אל מול חלון שמשקיף אל האינסוף שעוד לא גילינו.

ברגע הזה שלאגו אין ברירה אלא להיעלם, כי אל מול האינסוף אתה כמעט שלא קיים, ברגע הזה נוצר חיבור כל כך חזק -כל כך עמוק ואין מילה שהאדם המציא שיכולה לתאר את הרגע הזה מלבד המילה- רוחני! וברגע הרוחני הזה, כשהאגו נעלם כגרגיר אבק, נוצר חיבור, נוצר התפקיד האמיתי שלי וזה תפקיד של צינור שמעביר מידע ומעביר מסר, מעביר את האור האחרון של השמש וצורח לכולם- תסתכלו תסתכלו- זה האור האחרון!

האדריכל משה כץ

האדריכל משה כץ

כך נולד מצפה השקיעה…

ברגע אחד ביום אחד, אחרי אלפי שקיעות ואלפי שנות אור שהאור עובר כדי ללחוש לנו סודות. ברגע הזה ליוויתי את השמש אל מותה היומי באופק, החלטתי שחייב להיות מקום שבו נותנים לאירוע הזה, לריקוד, להצגה, ביטוי אחרון, כבוד אחרון לשעת ערב- בדמות מקום שיודע לבטא אותה, את השמש שמשנה, משנה אותנו, משנה אותי ולזה צריך בית ולזה צריך רגע אמיתי עם עוד אנשים, לא לבד, להסתכל פניה אבל ביחד, לדעת שיש עוד כמה משוגעים כמוני שאוהבים לראות את הרקוויאם ולצבעים לפני שהחושך מגיע ואומר לנו- אתה בעצם כלום אל מול סוף היקום.

מצפה השקיעה, האדריכל משה כץ

מצפה השקיעה, האדריכל משה כץ

מצפה אל השקיעה הוא מצפה אל הסוף וההתחלהשל המעברים הכי חזקים, סודות מתגלים בשקיעה, חלומות נרקמים בשקיעה, אהבות פורחות, געגוע ועצב ושמחה, מתערבבים באור ובצבעים ושתיקה.

ברגע הזה נולד המצפה של השקיעה, בחרתי לקחת את כל מה שהשמש יודעת לתת, בקרני האור והצבעים וההשתקפויות ולהנציח את זה במקום אחד ברור אל מול האופק של ים התיכון, או כל ים ושם, בהצטלבות בין הכל להכל, של האור והמים, בין כל מה שנמצא בין אדמה לשמיים, נמצא המצפה שגורם לאנשים כמוני לפתוח חלון אל המקור של כל ההשראות, המקום של כל החלומות, ולמי שכבר בחר לשבת ולהסתכל ולחלום ולצפות- חזקה עליו שבבוא היום, בבוא הזמן, יבין שהכל כבר כאן, מחכה, וממתין להתגלות.

 

אודות הכותב:

האדריכל משה כץ 

 

אדריכל ואמן ישראלי הפועל בתחומי האדריכלות, עיצוב עירוני ועיצוב רב תחומי בישראל ובאירופה.

מרצה ויועץ לרשויות המקומיות בתחומי עיצוב ותכנון אדריכלי, עיצוב עירוני, אסטרטגי ומיתוג אורבני.

בזמן לימודיו בתיכון הושפע כץ מביקור במסגרת מגמת האדריכלות בבית משפט העליון שתוכן על ידי רם כרמי ואדה כרמי ושם הכיר לראשונה את האדריכלות כחוויה, כסיפור, כרצף משמעויות שמיצרות חלל שמפתיע ושאינו צפוי.

בעקבות זאת התמקד בלשפר את יכולותיו בנושא הפנומנולוגי של האדריכלות, ובנוסף הכנסת הרובד הדינמי והמשתנה שבאדריכלות כמו בחיים, כגון אדריכלות בתנועה.

עבודתו של משה כץ ידועה במחקרו והבנת ה”DNA” של המקום, וחיפוש הפוטנציאלים והשפה הדינמית שמביעה את החלל.

לינק לאתר : https://www.moshekatz.net/

 

 

 

 

 

 

 

 

עוד מהבלוג של inspiration_day_7_5

שלום עולם!

ברוכים הבאים לבלוג החדש שלי!...

תגובות

פורסם לפני 1 year
תצוגה מקדימה

התשובה שתפתיע אתכם -מה חיוני לפיתוח יצירתיות והשראה? שיעמום.

טלי דביר לבנת מנכ"לית ONE , אשת קריאייטיב בכירה ויוזמת יום ההשראה הבינלאומי מספרת בראיון לאיריס אלביק על חשיבות השעמום כטריגר ליצירתיות ועל איך לשמוע את לחישות היצירה מדוע שעמום חיוני ליצירתיות והשראה? "אנחנו חיים בעידן...

תגובות

פורסם לפני 1 year
תצוגה מקדימה

יום ההשראה הבינלאומי יום חג לאנשי העידן החדש

איך קם אדם בבוקר ומחליט שחשוב לפנות יום בשנה לטובת השראה? טלי דביר לבנת, מנכ״לית One ויוזמת יום ההשראה הבינלאומי מספרת על המיזם המרתק שהגתה שסוחף רבים ומזמינה אתכם להצטרף למה לציין את יום ההשראה? אנו חיים בעידן של...

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה