הבלוג של מורן מישל

רודפת צדק

אמא לחמש בנות מופלאות (ולא, לא קיוויתי לבן). עצמאית. בתחום התוכן והשיווק באינטרנט. מרצה ומעבירה סדנאות כתיבה ושיווק ברשתות חברתיות בעזרת תוכן, ממקימי ׳הסתדרות העצמאים׳, כותבת מאז ומתמיד, פעם חלמתי במילים על עתיד טוב יותר,... +עוד

אמא לחמש בנות מופלאות (ולא, לא קיוויתי לבן). עצמאית. בתחום התוכן והשיווק באינטרנט. מרצה ומעבירה סדנאות כתיבה ושיווק ברשתות חברתיות בעזרת תוכן, ממקימי ׳הסתדרות העצמאים׳, כותבת מאז ומתמיד, פעם חלמתי במילים על עתיד טוב יותר, עכשיו מחליפה חלומות במעשים.

עדכונים:

פוסטים: 231

החל מינואר 2011

מחאת המכנסיים הקצרים מדאיגה דווקא כי היא לא חדשה. כבר שבע שנים לפחות שהמצב לא משתנה ובנות מקבלות יחס מפלה בבתי הספר. איפה משרד החינוך בדיוק?

13/06/2018

Screen Shot 2018-06-13 at 21.49.46

מחאת המכנסיים הקצרים בבתי הספר שוב חוזרת לכותרות, והיא מעניינת דווקא כי היא לא חדשה וכי כבר שמענו עליה אלף פעם.
אני בעצמי כתבתי על מחאת המכנסיים הקצרים של בנות התיכונים והחטיבות ברחבי הארץ כבר לפני שלוש שנים. כבר אז כתבתי שארבע שנים קודם לכן, הבת שלי הפרטית נתקלה בדרישה בלתי סבירה להגיע לבית הספר במכנסיים ארוכים עד הברך או נמוך מכך, בהיותה בכיתה ה׳, מה שאומר שכבר שבע שנים לפחות שאנחנו מצויים בתוך אפלייה מתמשכת בין בנים לבנות במערכת החינוך, שהמערכת לא מקדמת את השינוי על מנת לקיים שוויון כנדרש, זה אומר גם שהתפיסה שכל מטרתן של הבנות עלי אדמות היא להוציא לבנים את העיניים פשוט מסרבת להיעלם מהעולם, ובעיקר זה אומר שאולי באמת הגיע הזמן להתייחס לעניין ברצינות.

גם המחאה הנוכחית מתרחשת בכפר סבא עירי, והכפר הקטן שלנו סוער.
בחטיבת הביניים ברלב שבעיר, החליטו 20 בנות השכבה הבוגרת לעשות אקט מחאתי ולהגיע בבוקר בהיר אחד במכנסיים קצרים של בנים. כן, כאלה שמגיעים אל מעל הברך. השם ירחם.
אבל בלי לערבב שמחה בשמחה, כי אני לא חושדת שמדובר בהדתה דווקא, אבל ממשיכה להיות מוטרדת מכך שבלובשם את אותם מכנסיים בדיוק נהנים הבנים מקיץ אוורירי ומשוחרר, לעומת הבנות שחונטות את עצמן בטייץ וג׳ינס ארוכים, כי מכנסי בנים פשוט אינם לטעמן.

[youtube B82Ch6CPx7o nolink]

נחשו מה? אותן 20 בנות נענשו.
נחשו מה 2? בעקבות פרסום המחאה ברשת ובתקשורת, מנהלת בית הספר קיבלה אינסוף פניות בוטות, אלימות, מאיימות ושאר מרעין בישין.
נחשו מה 3? כל המצב הזה דפוק.

Screen Shot 2018-06-13 at 21.51.10

מצד אחד, המחאה ברור לגמרי. גם היציאה לתקשורת החברתית ומשם לתקשורת המסורתית לגמרי ברורה לי והרעש וההתרסה לגמרי נכונים בעיני. ככה בדיוק מובילים מהפיכות, ואין לי צל של ספק שהמצב הזה כבר מזמן היה צריך להתהפך. יו גו גירלז!

מצד שני, מנהלת בית ספר שמקבלת דלי של שיימינג על הראש לא תקדם את פתרון הבעיה. אולי להיפך. בעצם, אולי גרוע מכך, היא פשוט תרים ידיים מחינוך ילדים ותחליט שהיא לא מעוניינת לשלם את המחיר האישי הכבד. שילבשו מה שבא להןם, שלא ינהלו מחאות או שכן ינהלו אותן, העיקר שלא יפגעו בשמה הטוב.

זה מצב רע מאוד. אי אפשר לנצח ככה.
אבל נחשו מה 4? זו לא בעיה של חטיבה אחת, ולא של מנהלת אחת, וזו לא בעיה של כפר סבא עירי. זה קורה בכל הארץ וזה מתרחש כבר שבע שנים שאני יודעת עליהן, ברחבי הארץ, בערים חילוניות לגמרי, בבתי ספר ממלכתיים.
משרד החינוך היה צריך להתעורר מזמן ולהוציא הנחיה גורפת, ברורה, ה ג י ו נ י ת, חד משמעית ושוויונית (!!!) לכל בתי הספר בארץ, הנחיה שתלמידות, תלמידים וצוותי החינוך יוכלו כולן לחיות איתה בשלום. אבל אם תסתכלו טוב טוב, בדיוק באזור המכנסיים הקצרים, אולי תבחינו כמוני שהפחד האמיתי שם הוא לא מחשיפת הגוף של הבנות שלנו, אלא מחשיפת האימפוטנציה של הגוף האמון על חינוך ילדינו. פשוט אין להם מושג מה לעשות עם זה.

תתעוררו שם למעלה, בנטים חביבים, חינוך זה לא רק חמש יחידות במתמטיקה ולימודי מורשת, הגיע הזמן שתבואו לעבודה ותבינו מה חינוך דורש, אבל על אמת הפעם.

מפסיקות לשתוק – לכתבה על מחאת המכנסיים הקצרים 2015 

עוד מהבלוג של מורן מישל

Thumbnail

גברים - תנו דרור לבולבולים שלכם

אני יושבת וצופה ברוני ריבר הגיבורה מדברת על מה שפשוט אי אפשר לתפוס. אונס. היא מתארת במילים את הרגעים שבהם גבר לקח את גופה לרשותו, עשה בה כרצונו, חדר אליה, הכאיב לה, התעלם...

תגובות

פורסם לפני 5 years
Thumbnail

אישה בעקבות בשורה

״אמא, זה אני״ שמעה אביבה את קולו של קובי, בנה. היא לא חיכתה להודעה, לא המתינה לחיילים במדים שינקשו על הדלת. היא ידעה שהם יגיעו וידעה שקובי שוכב שם, כשפניו בחול. היא מיהרה לאסוף את המשפחה ולצאת לבית החולים. סמ״ר קובי...

תגובות

פורסם לפני 6 years
Thumbnail

אונס על הבר ב׳אלנבי 40׳

עדכון 15.8.16 באמת מזמן לא שמענו על זוועות ממועדון אלנבי 40, אבל  כמו שטענתי  בעבר - תמיד אפשר לסמוך עליו שימשיך לנהוג כמנהגו ושלא יתרחק לזמן רב מדי מהכותרות, ואכן הלילה שוב...

תגובות

פורסם לפני 5 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים