הבלוג של מורן מישל

רודפת צדק

אמא לחמש בנות מופלאות (ולא, לא קיוויתי לבן). עצמאית. בתחום התוכן והשיווק באינטרנט. מרצה ומעבירה סדנאות כתיבה ושיווק ברשתות חברתיות בעזרת תוכן, ממקימי ׳הסתדרות העצמאים׳, כותבת מאז ומתמיד, פעם חלמתי במילים על עתיד טוב יותר,... +עוד

אמא לחמש בנות מופלאות (ולא, לא קיוויתי לבן). עצמאית. בתחום התוכן והשיווק באינטרנט. מרצה ומעבירה סדנאות כתיבה ושיווק ברשתות חברתיות בעזרת תוכן, ממקימי ׳הסתדרות העצמאים׳, כותבת מאז ומתמיד, פעם חלמתי במילים על עתיד טוב יותר, עכשיו מחליפה חלומות במעשים.

עדכונים:

פוסטים: 231

החל מינואר 2011

תודה לסינתיה ניקסון, שמוכרת לנו יותר בתור מירנדה, שמקריאה לנו את המדריך לאיך להיות אישה, המדריך שכל אישה צריכה, וגם מסבירה מה בדיוק לעשות איתו, ויפה שעה אחת קודם

25/02/2020

שאטרסטוק / Everett Collection

שאטרסטוק / Everett Collection

אני יודעת, אני יודעת. ממש תיכף יקומו ויצעקו עליי שמירנדה לקחה חלק לא קטן בכתיבת מניפסט היפות והנכונות בסקס והעיר הגדולה, ושאנחנו התעלמנו מכל מה שהיא הדירה מהמסך, פשוט כי היא סיפקה לנו שנים של רגעים של אושר צרוף בכוס קוסמו צוננת.

נכון.
בסדר.
אפשר לשים את זה בצד?
כי הנה היא לפנינו, סינתיה ניקסון, אישה אמיתית, לא דמות. בת 53. קורעת לגזרים את המדריך.

מה זאת אומרת איזה מדריך?
זה שכל תינוקת מקבלת עם הגיעה לעולם. זה שכל ילדה נרדמת איתו מתחת לכרית, שכל תלמידה סוחבת בילקוט, שכל סטודנטית שומרת בלוקר, שכל אישה נכנסת איתו למיטה, הולכת איתו לישון וקמה איתו בבוקר לעבודה, איפה שהיא מרוויחה 30% פחות, אפילו אם היא עושה כל מה שכתוב במדריך.

ומי יכולה בכלל לעשות את כל מה שכתוב במדריך? הרי כתובים בו דברים והיפוכם. כתוב תעשי כך ובדיוק להיפך, כתוב תהיי ואל תעזי להיות, וככה ואחרת וכזאתי.

המדריך לאיך להיות אישה.
זה שמאגד בתוכו את כל ההיסטוריה של הפנטזיות, הציפיות, החלומות, התקוות, ההגבלות, ההשפלות, שנכתבו בידי גברים ואומצו על ידי נשים, כדי לשפר ולהשביח את המין היפה, החלש. המין החלק. המושתק.

המדריך לאיך להיות אישה שגברים רוצים, עדיף על עקבים דקיקים, כי אין שום דרך אחרת ללכת על הקו שמפריד בין איך שנכון להיות אישה בעבודה, לאיך שנכון להיות אישה בבית או במיטה, או אמא, או אחות, או מאהבת, או מהנדסת, או רופאה.

כל אישה צריכה שיהיה לה את המדריך הזה. אי אפשר בלעדיו. כי הוא מאגד בתוכו שנים של עיצוב ומחשבה ודיכוי וטיפשות נוראית. שנים שנשים ניסו להצליח להיות אישה. פעם אחת כמו שצריך. ללא הצלחה.

כל אישה צריכה שיהיה לה את המדריך הזה כדי שתזכור שפעם היו אנשים שניסו ללמד אותה להיות מה שהיא, ולקרוע ממנו את כל הדפים, לגזרים, ולהעיף אותם לכל הרוחות, ופשוט להיות היא. אישה. אחת ויחידה. מדוייקת. מושלמת. בדיוק כפי שהיא מרגע היוולדה. בדיוק כמו שהיא רוצה.

Be a Lady They Said from Paul McLean on Vimeo.

עוד מהבלוג של מורן מישל

תצוגה מקדימה

גברים - תנו דרור לבולבולים שלכם

אני יושבת וצופה ברוני ריבר הגיבורה מדברת על מה שפשוט אי אפשר לתפוס. אונס. היא מתארת במילים את הרגעים שבהם גבר לקח את גופה לרשותו, עשה בה כרצונו, חדר אליה, הכאיב לה, התעלם...

תגובות

פורסם לפני 4 years
תצוגה מקדימה

אישה בעקבות בשורה

״אמא, זה אני״ שמעה אביבה את קולו של קובי, בנה. היא לא חיכתה להודעה, לא המתינה לחיילים במדים שינקשו על הדלת. היא ידעה שהם יגיעו וידעה שקובי שוכב שם, כשפניו בחול. היא מיהרה לאסוף את המשפחה ולצאת לבית החולים. סמ״ר קובי...

תגובות

פורסם לפני 6 years
תצוגה מקדימה

אונס על הבר ב׳אלנבי 40׳

עדכון 15.8.16 באמת מזמן לא שמענו על זוועות ממועדון אלנבי 40, אבל  כמו שטענתי  בעבר - תמיד אפשר לסמוך עליו שימשיך לנהוג כמנהגו ושלא יתרחק לזמן רב מדי מהכותרות, ואכן הלילה שוב...

תגובות

פורסם לפני 5 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה