הבלוג של מורן מישל

רודפת צדק

אמא לחמש בנות מופלאות (ולא, לא קיוויתי לבן). עצמאית. בתחום התוכן והשיווק באינטרנט. מרצה ומעבירה סדנאות כתיבה ושיווק ברשתות חברתיות בעזרת תוכן, ממקימי ׳הסתדרות העצמאים׳, כותבת מאז ומתמיד, פעם חלמתי במילים על עתיד טוב יותר,... +עוד

אמא לחמש בנות מופלאות (ולא, לא קיוויתי לבן). עצמאית. בתחום התוכן והשיווק באינטרנט. מרצה ומעבירה סדנאות כתיבה ושיווק ברשתות חברתיות בעזרת תוכן, ממקימי ׳הסתדרות העצמאים׳, כותבת מאז ומתמיד, פעם חלמתי במילים על עתיד טוב יותר, עכשיו מחליפה חלומות במעשים.

עדכונים:

פוסטים: 230

עוקבים: 98

החל מינואר 2011

על עלילות עו״ד נוגה ויזל והתעללותה בנאנסות בשם ההגנה על האנסים כבר שמענו רבות. סוף סוף קם מי שהחליט לשים לזה סוף. חזקה על חלשות? לא בבית ספרו של גיא לרר

29/11/2017

Screen Shot 2017-11-29 at 9.09.18

כבר כתבתי בעבר על פרקליטות השטן, אלה שלא רק מייצגות אנסים וגברים שפגעו מינית בילדות, נערות ונשים, אלא מוסיפות ופוגעות בהן כדי לזכות את לקוחותיהן.
כן, אני יודעת שבמדינת חוק מתוקנת לכל עבריין מגיעה הגנה, ללא קשר לחומרת הפשע שביצע. ברור לי שלסנגורים תפקיד חשוב בשמירה על חברה מתוקנת, על סדר, על הגינות. ברור. אבל נוגה ויזל איננה נמנית על שומרי הסדר ובטח שלא על שומרי תקינותה של החברה. כפי שהתשקף כבר בתחקיר של כאן ״זמן אמת״, ויזל עושה רווח אישי מייצוג בוטה, שכרוך גם בהתעללות של ממש במתלוננות על דוכן העדים. היא מנפחת לעצמה את האגו האישי והמקצועי תוך שהיא רומסת את הנשים שנפגעו ע״ לקוחותיה. די הכברתי מילים על תחושת הגועל שמעוררת האישה הזו שנוהגת אפס אמפתיה בנאנסת. אבל הנה בא איש המעשים.

גיא לרר, שלאורך שנים הפך עצמו ממגיש תכנית של אייטמים מגניבים לאחד מלוחמי הצדק החברתי הבולטים בשטח, החליט שהגיעו מים עד נפש. זה כנראה לא קרה בגלל מקרה אחד, אבל לויזל יש בארון כל כך הרבה שלדים של נאנסות שהיא כתשה, שהמקרה של לירון, שנאנסה במהלך שירותה הצבאי, הוא ודאי רק טריגר שהביא להחלטה לקום ולעמוד לצד הנאנסות אל מול הבולדוזר הדורסני שפועל לרמוס אותן באמתלת ייצוג הולם.

גל הרשת שהקים קמפיין metoo# קרא כבר מתחילת דרכו לגברים שיקומו ויצטרפו למאבק להכחדת התופעה הבזויה של פגיעה מינית בנשים על כל פניה.
אני לא יכולה להגיד שנרשמה היענות מרשימה, אבל כל קול של גבר שמושמע בהקשר הזה הוא כמו טיפת מים צוננים בלב מדבר. זו עוד סיבה שההחלטה של לרר והמערכת של הצנרת לצאת נגד ויזל ודומותיה כל כך מרעישה.

Screen Shot 2017-11-29 at 9.09.44

״מעולם לא קרה לי, לצפות בכתבה שוב ושוב בחדר עריכה ובכל זאת לצאת עצבני נסער ועצוב בכל צפיה – יותר ויותר. הערב נספר מה עובר על נאנסת אמיצה אחת במקום שאמור להית הכי שמור שומר ומגונן – בית המשפט. אני מקווה בכל נימי נפשי שהמסמך שנביא יעצור את התופעה הבזויה של עורכות ועורכי דין שמתעללים להנאתם בנפגעי תקיפה מינית על הדוכן. ״ כותב לרר בדף הפייסבוק שלו.

שואלים ׳למה לא מתלוננות?׳ והתשובה היא -  כי אחרי שעברה גיהנום מי תלך מרצונה להתעמת עם השטן?
ייצוג הולם לחוד ואונס על דוכן העדים לחוד. נוגה ויזל איננה מייצגת אף אחד מלבד את עצמה ואת גחמותיה ואת הצורך הבלתי פוסק שלה בהפגנת כוח. עו״ד שאסטרטגיית ההגנה שלו על לקוחותיו היא חיסול העדה צריך להיענש. בתי המשפט לא יכולים להמשיך לאשר את הנורמה האיומה הזו. המטרה איננה מקדשת את האמצעים. ובעצם, מה היא בכלל המטרה? לשחרר אנסים שמעל כל ספק אנסו והתעללו באישה? ובכן, עד כאן. כמו הרבה גברים שחשים אימה ופחד נוכח הגל שמסיר את עול השתיקה מעל הנפגעות, גם ויזל תלמד שמה שהיה לא יהיה עוד.

עוד מהבלוג של מורן מישל

תצוגה מקדימה

גברים - תנו דרור לבולבולים שלכם

אני יושבת וצופה ברוני ריבר הגיבורה מדברת על מה שפשוט אי אפשר לתפוס. אונס. היא מתארת במילים את הרגעים שבהם גבר לקח את גופה לרשותו, עשה בה כרצונו, חדר אליה, הכאיב לה, התעלם...

תגובות

פורסם לפני 3 years
תצוגה מקדימה

אישה בעקבות בשורה

״אמא, זה אני״ שמעה אביבה את קולו של קובי, בנה. היא לא חיכתה להודעה, לא המתינה לחיילים במדים שינקשו על הדלת. היא ידעה שהם יגיעו וידעה שקובי שוכב שם, כשפניו בחול. היא מיהרה לאסוף את המשפחה ולצאת לבית החולים. סמ״ר קובי...

תגובות

פורסם לפני 4 years
תצוגה מקדימה

אונס על הבר ב׳אלנבי 40׳

עדכון 15.8.16 באמת מזמן לא שמענו על זוועות ממועדון אלנבי 40, אבל  כמו שטענתי  בעבר - תמיד אפשר לסמוך עליו שימשיך לנהוג כמנהגו ושלא יתרחק לזמן רב מדי מהכותרות, ואכן הלילה שוב...

תגובות

פורסם לפני 3 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה