הבלוג של מורן מישל

רודפת צדק

אמא לחמש בנות מופלאות (ולא, לא קיוויתי לבן). עצמאית. בתחום התוכן והשיווק באינטרנט. מרצה ומעבירה סדנאות כתיבה ושיווק ברשתות חברתיות בעזרת תוכן, ממקימי ׳הסתדרות העצמאים׳, כותבת מאז ומתמיד, פעם חלמתי במילים על עתיד טוב יותר,... +עוד

אמא לחמש בנות מופלאות (ולא, לא קיוויתי לבן). עצמאית. בתחום התוכן והשיווק באינטרנט. מרצה ומעבירה סדנאות כתיבה ושיווק ברשתות חברתיות בעזרת תוכן, ממקימי ׳הסתדרות העצמאים׳, כותבת מאז ומתמיד, פעם חלמתי במילים על עתיד טוב יותר, עכשיו מחליפה חלומות במעשים.

עדכונים:

פוסטים: 229

עוקבים: 97

החל מינואר 2011

שרת התרבות הציגה בוועדת הכספים קריקטורות שמזכירות תעמולה מגרמניה הנאצית כנגד יוצרים ואמנים, ואלה הגישו נגדה תלונה במשטרה על הסתה. אל תלכו, יש גם שימפנזה נוהגת ברכב חשמלי

12/07/2017

הליהוק של מירי רגב לתפקיד שרת התרבות הוא כבר מזמן לא רק בדיחה של סמולנים, גם ימנים ברי דעת נבוכים נוכח התנהגותה הגסה וחוסר הכשרון והכישורים שלה לתפקיד.
׳אבל היא היתה דוברת צה״ל׳ חוזרים ואומרים שוב ושוב המאוכזבים, ׳מה קרה לה בדרך?׳
קרה שצה״ל זה לא בית זונות, ושאפילו תא״ל יודעת מה מותר ומה אסור בארגון שבו יש דרג ויש זרג. אלא שמאז שהיא יצאה לאזרחות וקיבלה ג׳וב בתאגיד הגדול והמושחת במדינה, זה שבו הכל מותר ובלבד שיישמר התחת של הבוס, הגיברת מתנהגת כמו מי שאכלה טריפ רע בטיול אחרי צבא ואיבדה שליטה על הסוגרים.

regevprpoa

ומה מוגש לנו הפעם ממטבחה של שפית הריאלטי המדוברת? שוב התרבות על פי רגב על רגל אחת, ברוטב ארס ואיומים.
“בשנה הבאה יכאב למוסדות התרבות בתל אביב — ובגדול. המוסדות ברחובות אבן גבירול וברוטשילד יאלצו להסביר ב–2018 איך ארבעה תיאטראות יכולים לפרנס את עצמם” כך נשמעה השבוע בוועדת הכספים בכנסת, בדיון שאמור היה לעסוק בתקציב ומספרים.

הגברת הון פוליטי, שלא מחמיצה אף הזדמנות לעשות כותרות בתקשורת שנואת נפשה, ולשסות את חלקי הציבור השונים זה בזה לטובתה האישית, ממשיכה למחוץ תחת כובד משקלה כשרה ובעלת שררה ולהסית ולהתריס בגסות לשונה כנגד התרבות הבוהמיינית, הביקורתית, היצירתית, או במילים אחרות – זו שלא עולה בקנה אחד עם עמדותיה הפוליטיות של הגיברת השרה.

באופן אישי אני לא מתנגדת לחלוקה מחדש של העוגה, כפי שהשרה לענייני ריאליטי פה מקפידה להצהיר שוב ושוב, תרבות בפריפריה היא ערך חשוב בעיני. תרבות מגוונת היא ערך חשוב. רב תרבותיות היא ערך עליון במדינה כמו זו שלנו המשוגעת. אבל בואו לא נתבלבל, הגיברת רגב ממש לא מכוונת לרב תרבותיות, היא לא מכוונת לתרבות כלל. היא עושה כל שביכולתה לשלוט ולהתעמר בתרבות ולמשטר את היוצרים, דרך הכיס, דרך הארנק, דרך השורות התחתונות. אלא שלאחרונה הרחיקה לכת והיא גם משתמשת באמצעי המחשה ויזואליים, ומתבלת את הטינופת שכבר התרגלנו לשמוע מפיה בקריקטורות גזעניות אה-לה תעמולה בגרמניה 1939. (הקריקטורות המובאות כאן נכללות בראיות שהציגו היוצרים בהגשת התלונה כנגד השרה במשטרה)

regevprop1 regevprop2 regevprop3 regevprop4

כפי שאדוננו רה״מ ,ירום הודו, עושה כל שביכולתו להשפיע על כותרות היום בתקשורת, כך הוד תרבותיותה עושה כל שביכולתה להשטיח את התרבות, להשתיק את קולות היוצרים שעמדותיהם אינן מתיישבות עם הקו הפוליטי של הגיברת ועושה שימוש בוטה בכוחה ובמעמדה, וכעת, סופסוף, עומדת נגדה תלונה במשטרה על הסתה ואיומים. כי מה הן הקריקטורות הללו אם לא הסתה?!

זו בכלל לא שאלה של ימין ושמאל. זו שאלה של סגנון והגדרת ערכי התרבות בה אנו חיים.
פוליטיזציה של התרבות היא סכנה ממשית. היצירה והאמנות הן אבן בוחן חשובה מאוד למה שקורה בחברה. הביקורת שהן מותחות והבעיות שהן משקפות הן בעלות תפקיד חשוב בשמירה על חברה ליברלית, שוויונית, הוגנת ונאורה. במבט לא רחוק מדי לאחור, אפשר לראות מה קרה בגרמניה של שנות ה-30-40 כאשר נאסר על יוצרים למתוח ביקורת והתרבות הפכה להיות בשירות השלטון, כאשר יוצרים שרצו להתקיים הפכו לקופי קרקס וליצני חצר של הממשלה, והיוצרים בעלי האמירה נרדפו ונאלצו לרדת למחתרת.

לא נעים לשמוע, אבל זה בדיוק המקום אליו מכוונת אותנו פרויליין רגב – תיאטרון שעשוע, מפלג, גזעני וחסר אמירה. ועם כל הכבוד לרב תרבותיות, כדאי שכולנו נבין מה קורה פה, ובואו נסביר את זה בעזרת קטע מיצירה שאולי עוד מותר להשתמש בה בארץ הקודש – לצפות במירי רגב בתפקיד שרת התרבות זה כמו לצפות בשימפנזה שנוהגת. זה מצחיק כשבוהים בזה מהצד, אבל כשמפעילים צפייה ביקורתית ברור לגמרי שזה ייגמר בתאונה.
הגיע הזמן לקרוא בקול גדול לפיטוריה של מירי רגב מהמשרד החשוב הזה!

צפו להנאתכם, בינתיים זו כל התרבות שמותר לצרוך כאן

embedded by Embedded Video

עוד מהבלוג של מורן מישל

תצוגה מקדימה

גברים - תנו דרור לבולבולים שלכם

אני יושבת וצופה ברוני ריבר הגיבורה מדברת על מה שפשוט אי אפשר לתפוס. אונס. היא מתארת במילים את הרגעים שבהם גבר לקח את גופה לרשותו, עשה בה כרצונו, חדר אליה, הכאיב לה, התעלם...

תגובות

פורסם לפני 2 years
תצוגה מקדימה

אישה בעקבות בשורה

״אמא, זה אני״ שמעה אביבה את קולו של קובי, בנה. היא לא חיכתה להודעה, לא המתינה לחיילים במדים שינקשו על הדלת. היא ידעה שהם יגיעו וידעה שקובי שוכב שם, כשפניו בחול. היא מיהרה לאסוף את המשפחה ולצאת לבית החולים. סמ״ר קובי...

תגובות

פורסם לפני 4 years
תצוגה מקדימה

אונס על הבר ב׳אלנבי 40׳

עדכון 15.8.16 באמת מזמן לא שמענו על זוועות ממועדון אלנבי 40, אבל  כמו שטענתי  בעבר - תמיד אפשר לסמוך עליו שימשיך לנהוג כמנהגו ושלא יתרחק לזמן רב מדי מהכותרות, ואכן הלילה שוב...

תגובות

פורסם לפני 3 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה