הבלוג של מורן מישל

רודפת צדק

אמא לחמש בנות מופלאות (ולא, לא קיוויתי לבן). עצמאית. בתחום התוכן והשיווק באינטרנט. מרצה ומעבירה סדנאות כתיבה ושיווק ברשתות חברתיות בעזרת תוכן, ממקימי ׳הסתדרות העצמאים׳, כותבת מאז ומתמיד, פעם חלמתי במילים על עתיד טוב יותר,... +עוד

אמא לחמש בנות מופלאות (ולא, לא קיוויתי לבן). עצמאית. בתחום התוכן והשיווק באינטרנט. מרצה ומעבירה סדנאות כתיבה ושיווק ברשתות חברתיות בעזרת תוכן, ממקימי ׳הסתדרות העצמאים׳, כותבת מאז ומתמיד, פעם חלמתי במילים על עתיד טוב יותר, עכשיו מחליפה חלומות במעשים.

עדכונים:

פוסטים: 231

החל מינואר 2011

הבחירה של צוות השיפוט בפסטיבל חיפה להעניק את פרס השחקן הטוב ביותר למשה איבגי לא רק תמוהה, אלא מרתיחה. על שחקניות שהוטרדו שמעתם?!

25/10/2016

 

צילום מיוטיוב

עדכון 3/5/18: חדשות טובות למתלוננות בפרשת ההטרדה המינית של השחקן משה איבגי- לאחר שימוע הפרקליטות החליטה להעמידו לדין  את השחקן ולהגיש נגדו כתב אישום בגין מעשים מגונים והטרדה מינית בארבע נשים. אמנם מספר המתלוננות גדול יותר, אך בחלק מן המקרים חוק ההתיישנות מונע הגשת כתב אישום.

עו”ד ליאת בהר כהן המייצגת את אחת המתלוננות אמרה היום כי: “מדובר בהחלטה חשובה המצביעה לגישתנו על מתן אמון מלא במתלוננת. אנחנו מברכים על ההחלטה וסומכים את ידינו על הפרקליטות ועל בית המשפט שהדין ימוצה עם הנאשם”.

עו״ד ציון אמיר, המייצג את הנאשם איבגי, ממשיך לטעון בשמו כי היא מכחיש שביצע מעשים מגונים. 

עכשיו נותר לקוות כי בית המשפט ימלא תפקידו ויעשה משפט צדק במהרה. 

*********

הנהלת פסטיבל חיפה הועמדה במצב מעט מביך כאשר צוות השיפוט החליט להעניק את פרס השחקן הטוב למשה איבגי, בעת שההליכים נגדו בפרשיית ההטרדות המיניות עומדים פתוחים. אבל למעשה, מה יכולה הנהלת פסטיבל לעשות לאחר שכבר הניחה את המועמדויות בידי השופטים ולאחר שאלה בחרו?

בואו לא ניתמם, הם לא באמת נתפסו עם התחתונים למטה, הם קצת נפנפו בהם מלכתחילה.

נגד משה איבגי עומדות 6 תלונות של שחקניות צעירות שטוענות כי הטריד אותן מינית בעת עבודתן עימו. שתיים מהן מנבדקו בבדיקת פוליגרף ונמצאו דוברות אמת (לא שיש בכך צורך של ממש). מעמדו של איבגי כשחקן הישראלי המבוקש והמוערך כנראה בכל הזמנים, הופך את הפרשייה להטרדה שאינה הטרדה ״מן המניין״, אלא הטרדה תוך ניצול סמכות ומעמד.

צילום מיוטיוב

הנהלת פסטיבל חיפה יכלה להימנע מן המבוכה באופן פשוט למדי – היא יכלה לא להציג את איבגי כמועמד. ויש בכך לא מעט היגיון. הוא אולי שחקן נפלא, שבוודאי משלם מחיר ציבורי כבד כמו שאוהבים סנגוריהם של מטרידנים בעלי שם לטעון, אבל הוא כרגע מעל הכל חשוד בעבירה חמורה, שהמשטרה ממליצה להעמיד לדין. ולא רק הנהלת פסטיבל חיפה הייתה צריכה להימנע מהגשת מועמדותו, איבגי עצמו היה צריך לנהוג במידת הצניעות הנדרשת ולוותר על מועמדותו לפרס, ובוודאי על קבלת הפרס, לפחות בשלב זה.

עד כמה תמוהה הגשת המועמדות הזו? כמו מצב שבו מחליטים לקדם את אחד הניצבים במשטרה לתפקיד המפכ”ל במהלך החקירה נגדו, או למנות את אופק בוכריס לרמטכ״ל ממש עכשיו, או להעניק פרס על מפעל חיים לחנן גולדבלט על תפקידו כגשש בלש. אה, כל אלה לא קרו? השבח לאלה, עוד יש היגיון במדינה. אז מה ההיגיון להעמיד חשוד בהטרדות מיניות לקבלת פרס יוקרתי בשלב זה של הקריירה שלו? ההיגיון פשוט. קוראים לזה יח״צ.

כבר נוכחנו בעבר ברגעי מבוכה מטרידים מצד ״הראשון בבידור״, שנשך באופן לא מוסבר כתף של אורחת נבוכה ועוד כהנה וכהנה אמירות ורגעים מפוקפקים, אז מה יש, התיאטרון והקולנוע הישראליים לא יכולים להתהדר בחרמן צעצוע שיספק לנו רגעי מבוכה בלייב?!

תראו אותנו, קוראים על פסטיבל חיפה בכל הערוצים והאתרים הגדולים. ולא רק כתבה אחת שמדווחת על הענקת הפרס לאיבגי, אלא גם כתבת המשך שמדווחת שהנהלת הפסטיבל החליטה שלא להתערב בעבודה המקצועית של צוות השיפוט ולא לשלול ממנו את הפרס.

מאוד יוקרתי הפרס שלכם, גבירותיי ורבותיי חברי הנהלת פסטיבל חיפה. אתם שמתיימרים לנהל פסטיבל אקסקלוסיבי, שמכבד ומרומם את הקולנוע הישראלי יורים לעצמכם כדור ברגל, כשאתם זונחים את השחקניות המתלוננות, כאילו היו עול וכתם על דש התעשייה. ממש כמו המפכ״ל שהורה שלא לדווח על מקרי הטרדה במשטרה על מנת שלא לפגוע בתדמית המשטרה. גם אתם מחביאים במרתפים, זורקים על רצפת חדר העריכה את הפרטים שלא מסתדרים לכם יפה בתמונה. יש כבשה שחורה בקולנוע, והיא קיבלה ממש עכשיו פרס הצטיינות על הכתמתה את כל העדר.

וכל הכבוד מיוחד גם לנורמן עיסא – יפה לך תמונת שותפות בפרס עם מטרידן. אולי עכשיו שרת התרבות תצלם תשדיר קידום גם לתכנית שלך.

צילום מיוטיוב

עוד מהבלוג של מורן מישל

תצוגה מקדימה

גברים - תנו דרור לבולבולים שלכם

אני יושבת וצופה ברוני ריבר הגיבורה מדברת על מה שפשוט אי אפשר לתפוס. אונס. היא מתארת במילים את הרגעים שבהם גבר לקח את גופה לרשותו, עשה בה כרצונו, חדר אליה, הכאיב לה, התעלם...

תגובות

פורסם לפני 4 years
תצוגה מקדימה

אישה בעקבות בשורה

״אמא, זה אני״ שמעה אביבה את קולו של קובי, בנה. היא לא חיכתה להודעה, לא המתינה לחיילים במדים שינקשו על הדלת. היא ידעה שהם יגיעו וידעה שקובי שוכב שם, כשפניו בחול. היא מיהרה לאסוף את המשפחה ולצאת לבית החולים. סמ״ר קובי...

תגובות

פורסם לפני 6 years
תצוגה מקדימה

אונס על הבר ב׳אלנבי 40׳

עדכון 15.8.16 באמת מזמן לא שמענו על זוועות ממועדון אלנבי 40, אבל  כמו שטענתי  בעבר - תמיד אפשר לסמוך עליו שימשיך לנהוג כמנהגו ושלא יתרחק לזמן רב מדי מהכותרות, ואכן הלילה שוב...

תגובות

פורסם לפני 5 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה