הבלוג של מורן מישל

רודפת צדק

אמא לחמש בנות מופלאות (ולא, לא קיוויתי לבן). עצמאית. בתחום התוכן והשיווק באינטרנט. מרצה ומעבירה סדנאות כתיבה ושיווק ברשתות חברתיות בעזרת תוכן, ממקימי ׳הסתדרות העצמאים׳, כותבת מאז ומתמיד, פעם חלמתי במילים על עתיד טוב יותר,... +עוד

אמא לחמש בנות מופלאות (ולא, לא קיוויתי לבן). עצמאית. בתחום התוכן והשיווק באינטרנט. מרצה ומעבירה סדנאות כתיבה ושיווק ברשתות חברתיות בעזרת תוכן, ממקימי ׳הסתדרות העצמאים׳, כותבת מאז ומתמיד, פעם חלמתי במילים על עתיד טוב יותר, עכשיו מחליפה חלומות במעשים.

עדכונים:

פוסטים: 231

החל מינואר 2011

מדוע המשטרה איננה מדווחת על מקרי פגיעה מינית, ובאיזו זכות היא לוקחת החלטה כזו? השר ארדן והמפכ”ל אלשיך במשימת שיקום תדמית המשטרה. השיטוט ברחובות על אחריות הציבור בלבד

17/08/2016

 

שאטרסטוק

רק לפני יומיים עדכנתי את הפוסט הכי מתעדכן ומתגלגל שלי, שעוסק בפרשיות מועדון אלנבי 40.
כבר כמעט שנה שמגיעות משם ידיעות מזעזעות, והשבוע שוב התלוננה צעירה שנאנסה בשירותי המועדון. בתגובה הוציאה המשטרה למקום צו סגירה ל-21 יום, אך מסתבר שאותה משטרה לא טרחה לעדכן בכך את התקשורת והציבור, דבר שבדרך כלל היא כן עושה ושמתפקידה לעשותו.
למה? חכו, זה סיפור נהדר! 

מסתבר שיש הוראה של השר לביטחון פנים (ארדן) ושותפו לניהול הגוף האמון על ביטחוננו ברחובות (אלשיך, הידוע בכינויו – המפכ”ל)  שלא להטריד את הציבור בזוטות כמו הטרדות מיניות ואונס.  אבל זה לא שהם דואגים לנו, אלא לתדמית המשטרה. 

תדמיות נהדרות! צילום: Haim Zach / ללשכת העיתונאים

הרי המשטרה שלנו סבלה כל כך הרבה בתקופה האחרונה, וכל ההטרדות האלה שהתרחשו בה ממש לא עשו לה טוב. אפשר אפילו לומר שממש עבר עליה משבר. למעשה, היא לא יודעת אם אי פעם תוכל לחזור ליהנות, לחייך, לצחוק, או להתכרבל כמו שהייתה עושה פעם.
אז כבוד השר וחבר’שלו המפכ”ל החליטו להקל עליה, ולא לצאת לתקשורת עם עוד מקרים שעוסקים בהטרדות מיניות ואונס שעושים ממש רע לתדמית המשטרה.

רגע, שוב אתם שואלים למה? למה בעצם נמנעים מדיווח על עבירות מין אפילו שאלה לא קרו בתוך המשטרה? 
אולי זה מכיוון שכבר תקופה ארוכה שבכל פעם שעולה פרשה כזו, מיד צפה גם הביקורת על כך שהמשטרה לא מסוגלת לטפל בתלונות על תקיפה מינית, נוכח שלל העבירות והפגיעות שהתרחשו בתוכה, פרשיות הניצבים וגם הטענה שכולם ידעו ושתקו.

POLICE OFFICERS

אבל זה כבר היה מזמן, אז למה  הם עדיין מתעקשים שלא לדווח על מקרים מהסוג הזה? 

טוב, את זה כבר צריך לומר בצורה ברורה יותר- זה פשוט כי זה לא באמת נגמר. המשטרה נגועה בחוסר מוסריות מינית ומגדרית עמוק, ועדיין מתרחשות בקירבה עבירות מין שקשה להעלות על דל השפתיים, עד כדי כך שלפני מספר חודשים נתן המפכ”ל הוראה שאין לאפשר תלונה על עבירות מין בעילום שם בתוך המשטרה – טריק מבריק להפחתת הרעש סביב הנושא המאוד מטריד הזה.
עד כדי כך שהשבוע התפרסמה ידיעה כי הוגש כתב אישום חמור נגד שני שוטרים שתקפו מינית מתלוננת שהגיעה לתחנה- לא פעם אחת, ולא רק מתלוננת אחת.

אכן, המשטרה שלנו מוטרדת, וזה לא כל כך נורא כי הגיע הזמן שמשהו יטריד אותה וינער אותה מהתנהלותה המדושנת סביב הנושא הבוער הזה. וזה לא שהיא לא תטפל במקרים האלה – היא רק לא תגלה לנו מי, מה, מו ואיפה. כך שאם נתקלתןם בתקיפה מינית ויש לכם אומץ – בואו למשטרה ויטפלו בכןם, רק תשתדלו לא לעשות מזה רעש בחוץ.

מה שאני באמת  לא מבינה, זה איך ייתכן שתעבור הנחיה כזו בשקט בארגון שבו עובדת דוברת אישה.
זה ככל הנראה קשור לאישה עצמה ולעברה המקצועי, וגם לעובדה שהרבה יותר קל לצבור קרדיט ממסירת דיווחים על ערבים רעים מאשר על אונס על הבר או אונס של קטינות וקטינים, שזה באמת איכסה ואף אחד לא רוצה לשמוע על זה.

עכשיו תקשיבי רגע,  גברת דוברת נכבדה. רוצה טיפ ממש מעולה, מאישה לאישה, כזה שיגיע לכותרות ויבריג לך את הקריירה מעלה מעלה?
צאי בקמפיין שאומר את הדברים ישר, כמו שהם, בלי קשקושים ותירוצים כי אם אי אפשר (כלומר, לא עושים כלום) לפתור את הבעיה, אז אין טעם גם לדבר עליה. לכי ישר אל השורה התחתונה, עם מסר מעובד ולעוס- שהציבור לא יצטרך להתאמץ כדי לפרש. הנה, קחי אפילו את הקופי שלי –  “גברים – תנו דרור לבולבולים שלכם” - כתבתי פוסט כזה וקיבלתי ים לייקים.

אה, רגע, המשטרה לא עובדת על לייקים?!
סליחה, טעות שלי. התרשמתי אחרת. אבל כשאני חושבת על זה, זה באמת לא נשמע כמו משהו שנכון ל*תדמית המשטרה*…

עוד מהבלוג של מורן מישל

Thumbnail

גברים - תנו דרור לבולבולים שלכם

אני יושבת וצופה ברוני ריבר הגיבורה מדברת על מה שפשוט אי אפשר לתפוס. אונס. היא מתארת במילים את הרגעים שבהם גבר לקח את גופה לרשותו, עשה בה כרצונו, חדר אליה, הכאיב לה, התעלם...

תגובות

פורסם לפני 5 years
Thumbnail

אישה בעקבות בשורה

״אמא, זה אני״ שמעה אביבה את קולו של קובי, בנה. היא לא חיכתה להודעה, לא המתינה לחיילים במדים שינקשו על הדלת. היא ידעה שהם יגיעו וידעה שקובי שוכב שם, כשפניו בחול. היא מיהרה לאסוף את המשפחה ולצאת לבית החולים. סמ״ר קובי...

תגובות

פורסם לפני 6 years
Thumbnail

אונס על הבר ב׳אלנבי 40׳

עדכון 15.8.16 באמת מזמן לא שמענו על זוועות ממועדון אלנבי 40, אבל  כמו שטענתי  בעבר - תמיד אפשר לסמוך עליו שימשיך לנהוג כמנהגו ושלא יתרחק לזמן רב מדי מהכותרות, ואכן הלילה שוב...

תגובות

פורסם לפני 5 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים