הבלוג של מורן מישל

רודפת צדק

אמא לחמש בנות מופלאות (ולא, לא קיוויתי לבן). עצמאית. בתחום התוכן והשיווק באינטרנט. מרצה ומעבירה סדנאות כתיבה ושיווק ברשתות חברתיות בעזרת תוכן, ממקימי ׳הסתדרות העצמאים׳, כותבת מאז ומתמיד, פעם חלמתי במילים על עתיד טוב יותר,... +עוד

אמא לחמש בנות מופלאות (ולא, לא קיוויתי לבן). עצמאית. בתחום התוכן והשיווק באינטרנט. מרצה ומעבירה סדנאות כתיבה ושיווק ברשתות חברתיות בעזרת תוכן, ממקימי ׳הסתדרות העצמאים׳, כותבת מאז ומתמיד, פעם חלמתי במילים על עתיד טוב יותר, עכשיו מחליפה חלומות במעשים.

עדכונים:

פוסטים: 231

החל מינואר 2011

אחרי שקלע מ-3 כשהיה לספורטאי המקצועי הישראלי הראשון שיצא מהארון, מוסינזון מחטיא מהקו עם פרשייה מיותרת. האם זו טעות תמימה או חוסר אחריות?

18/08/2016

צילום מסך מאינסטגרם

לפני מספר חודשים היה גילי מוסינזון לספורטאי המקצועי הראשון שיצא מהארון, והתוודה על משיכתו לגברים ונשים כאחד.
לכאורה, לא ביג דיל, אולם בספורט המקצועי, מעוז הגבריות, הוא עשה היסטוריה, פרץ דרך לאחרים שירצו בעתיד לצאת מהארון וגם עורר דיון סוער, שנדמה שכבר מזמן היה צריך לחלוף מן העולם “האם יכול ספורטאי גיי להתקלח במקלחות הגברים?”, ובכן – אפילו רק לשם הדיון הזה מגיע למוסינזון אות הוקרה על היציאה מהארון, שהציגה את החשיכה ששוררת מחוץ לו ואת האור שיש להביא לשם. (הלו, הוא התקלח איתכם שנים ונדמה שאיש לא “נפגע”. וחוץ מזה, בכדורסל נשים יש לא מעט נשים לסביות שמשחקות ומתקלחות לצד שחקניות סטרייטיות וזה עובד לא רע בכלל.)

אבל בימים האחרונים עולה שמו של מוסינזון לכותרות כשנחשף כי הוא ספורטאי העבר שמככב באורגיה בסרטוני הסקס שהופצו ברשתות החברתיות.

מספיק להסתכל על חשבון האינסטגרם של מוסינזון כדי להבין שהאיש חוגג את חייו החדשים, אולי אפילו בתיבול קל של משבר גיל ה-40 שטיפה מקדים את זמנו,  ושהפרובוקציה נעימה לו. אבל היכן עובר הגבול, ועל מה בעצם הסערה?

MOSINZON1

צילום מסך מאינסטגרם

בואו נאמר את האמת – החברה שלנו פוריטנית כשזה נוגע לסקס. כלומר, היא מתירנית עד אימה כשמדובר בפרסומות חושפניות או בכתבות צהובות, אבל סקס על אמת – זה כבר גדול עלינו. והמילה ‘אורגיה’ הרי לא הומצאה במיוחד לרגל האירוע הזה, מכאן שברור לכולנו שזה דבר שמתקיים, ואפילו לא מעט, כך שהרעש סביב העובדה שמוסינזון ‘עושה את זה’ הוא לא יותר מסערה בכוס תה.

איפה כן יש לתת את הדעת על הדברים? במקום שבו נחשפות נשים אנונימיות שבחרו להשתתף בסצנה מסוג זה, ושבדיעבד מוצאות את עצמן מככבות בפורנו הום-מייד, שמופץ ברשתות ללא שליטתן. אפילו כשמדובר באורגיה לצד שני גברים שנחשפו כמותן, הניסיון מראה שאת המחיר החברתי ישלמו הנשים שבסרטון.

MOSINZON4

צילום מסך מאינסטגרם

מוסינזון אמנם טוען כי פרסם את הסרטון רק בקבוצת פייסבוק סגורה וסודית, אבל בינינו, צריך להיות הרבה יותר תמים מכפי שהוא מצטייר בעיני כדי שיאמין בעצמו לדברים שהוא אומר. השנה היא 2016, ואין דבר כזה קבוצת פייסבוק סודית. אנחנו רואים זאת שוב ושוב, ובמיוחד כאשר מדובר בספורטאי או סלב כזה או אחר – האחריות האישית צריכה להיות הרבה יותר גדולה מכפי שנדמה לי שנהג כאן.

זה נורא קל להגיד לאחר מעשה “אני לא מתבייש” או “לא התכוונתי”. במקרים אחרים , למשל כמו בפרשית איל גולן וחבורתו, זה מגיע בצורת “לא ידעתי שהיא רק בת 17″, ובאלנבי 40 זה “היא לא היתה ממש שיכורה” – ומובן שאני לא משווה בין מעשים פליליים לסקס בהסכמה בין מבוגרים, (כבר כתבתי שהעובדה שמדובר באורגיה לא מרגשת או מסעירה בעיני), אבל בסוף, כשזה יוצא החוצה, לא עוזרים התירוצים, כי מישהו, ובעיקר מישהי, תמיד משלמת את המחיר.

איך לומר בשפה שמוסינזון יבין? הפעם החטאת מהקו.

 

* מוסינזון סירב למסור תגובה 

עוד מהבלוג של מורן מישל

Thumbnail

גברים - תנו דרור לבולבולים שלכם

אני יושבת וצופה ברוני ריבר הגיבורה מדברת על מה שפשוט אי אפשר לתפוס. אונס. היא מתארת במילים את הרגעים שבהם גבר לקח את גופה לרשותו, עשה בה כרצונו, חדר אליה, הכאיב לה, התעלם...

תגובות

פורסם לפני 5 years
Thumbnail

אישה בעקבות בשורה

״אמא, זה אני״ שמעה אביבה את קולו של קובי, בנה. היא לא חיכתה להודעה, לא המתינה לחיילים במדים שינקשו על הדלת. היא ידעה שהם יגיעו וידעה שקובי שוכב שם, כשפניו בחול. היא מיהרה לאסוף את המשפחה ולצאת לבית החולים. סמ״ר קובי...

תגובות

פורסם לפני 6 years
Thumbnail

אונס על הבר ב׳אלנבי 40׳

עדכון 15.8.16 באמת מזמן לא שמענו על זוועות ממועדון אלנבי 40, אבל  כמו שטענתי  בעבר - תמיד אפשר לסמוך עליו שימשיך לנהוג כמנהגו ושלא יתרחק לזמן רב מדי מהכותרות, ואכן הלילה שוב...

תגובות

פורסם לפני 5 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים