הבלוג של מורן מישל

רודפת צדק

אמא לחמש בנות מופלאות (ולא, לא קיוויתי לבן). עצמאית. בתחום התוכן והשיווק באינטרנט. מרצה ומעבירה סדנאות כתיבה ושיווק ברשתות חברתיות בעזרת תוכן, ממקימי ׳הסתדרות העצמאים׳, כותבת מאז ומתמיד, פעם חלמתי במילים על עתיד טוב יותר,... +עוד

אמא לחמש בנות מופלאות (ולא, לא קיוויתי לבן). עצמאית. בתחום התוכן והשיווק באינטרנט. מרצה ומעבירה סדנאות כתיבה ושיווק ברשתות חברתיות בעזרת תוכן, ממקימי ׳הסתדרות העצמאים׳, כותבת מאז ומתמיד, פעם חלמתי במילים על עתיד טוב יותר, עכשיו מחליפה חלומות במעשים.

עדכונים:

פוסטים: 230

החל מינואר 2011

לכבוד יום האישה קיבלתי הזמנה לא שגרתית לפגוש את עצמי כגבר. אחרי התלבטויות רבות נעניתי לאתגר. אז איזה גבר עומד מאחורי האישה שאני?

04/03/2016

moran and nivi copyצילום: נתן יעקובוביץ
לקח לי נצח ללמוד להרגיש אישה.
כנערה תמיד הרגשתי לעצמי מגושמת, כבדה ולא נשית. אולי כדי להרגיש סבבה עם זה תמיד הייתי מוקפת בבנים וגם התנהגתי כמוהם.
בשנים האחרונות זה התאזן. אולי 5 לידות שכנעו אותי, אולי סתם התבגרתי והתרככתי. היום אני לא רק מרגישה אישה- אני גם אוהבת את זה.

אבל אני גם הרבה יותר מודעת עכשיו לפער.

תראו לי אבא עצמאי ששואלים אותו ״איך אתה עושה את זה עם 5 ילדים?!״ או גבר שמתנצל שהוא לוקח כל כך הרבה ימי מחלה כשהקטנטנים חולים.
תראו לי גבר שנכנס עם בטן בולטת ללקוח ונשאל אם הוא חושב שיוכל להמשיך לעבוד כרגיל ואם הוא בכלל מתכנן לחזור לעבודה. תראו לי גבר שמרוויח 30% פחות מאישה באותו תפקיד.
אלה לא בעיות של גברים, או לפחות לא של הרוב המוחץ.

לכבוד יום האישה השתתפתי בפרויקט מיוחד וממש לא מובן מאליו של הצלמת שני נחמיאס, שמעמת את האובייקטים והצופים עם הפערים בין נשים מצליחות לסביבה הגברית בה ההצלחה שלהן מתקיימת. בהתחלה היו לי התלבטויות – למה לי להתלבש כמו גבר עד שסופסוף אני מרגישה כמו אישה?!

women menצילום: שני נחמיאס
במהלך היומיים שבהם התקיימו הצילומים ראיתי את הנשים החזקות והמיוחדות שהשתתפו בפרויקט הזה הופכות לגברים תחת ידיהן המקצועיות של נשות הצוות ואת הדמיון של שני הצלמת הופך לתמונות בשחור לבן.

נחמיאס
: ״ בחרנו נשים חזקות, וביררנו האם הן מזדהות עם הנחה זו. התשובה גורפת – לעתים, יותר קל ובטוח לאמץ גינונים גבריים מאשר לטפח את היתרונות והמעלות הנשיים בניהול עסק. כבר שנים שאני חוקרת באמצעות צילום את נושא המגדר והתכתיבים החברתיים המגדירים לנשים סטנדרטים של מראה והתנהגות. הפעם בחרתי לצלם 13 נשים שהסכימו להשתתף בפרויקט בסגנון כוכבי קולנוע הוליוודיים משנות ה-40 וה-50. עד היום, הוליווד משמשת דוגמה לתפיסה מיושנת ולא שוויונית בייצוג של גברים ונשים.״

כשאת אישה בעולם של גברים שום דבר לא מובן מאליו.הנשים שנמצאות בזירה הזו אולי כבר התרגלו לזה ומרגישות בבית, אולי אנחנו לא שמות לב לגינונים שאנחנו מאמצות או שאנחנו מוכנות לשלם את המחיר,  אבל האמת היא שאנחנו עדיין לגמרי במיעוט. אני מכירה המון נשים חזקות, מוכשרות, בולטות ומשפיעות – וכולנו עדיין במיעוט. רוב הנשים לא מגיעות לזירה הזו.

המסקנה שלי – אחרי שהסרתי את האיפור וחזרתי לעצמי, אני לא מוכנה להתחלף עם אף גבר, אבל מוכרחה להמשיך לעבוד כדי לקדם שוויון. לא יכול להיות שכדי להיות שוות יידרשו 50% מהאוכלוסיה להתנהג ולהתנהל כמו ה-50% האחרים. לא נראה לי שזו היתה כוונת המשורר כשברא אותנו שונים כל כך זו מזה. יש סיבה טובה מאוד לכך שנשים הן בדיוק כפי שהן, והגיע הזמן שהעולם ילמד למצות את כל הטוב שיש לנו להציע, בלי להפוך אותנו לגברים.

נו, יצאתי גבר?
צילום: שני נחמיאס
צילום סטילס: Shani Nahmias
צילום וידאו: Dmitry Shapiro
סטילינג: מאשה חלף
שיער: Michal Henig
איפור: Nava Dan
יחצ: Gil Kraiem
הפקה: ענבר בזק ואני

עוד מהבלוג של מורן מישל

תצוגה מקדימה

גברים - תנו דרור לבולבולים שלכם

אני יושבת וצופה ברוני ריבר הגיבורה מדברת על מה שפשוט אי אפשר לתפוס. אונס. היא מתארת במילים את הרגעים שבהם גבר לקח את גופה לרשותו, עשה בה כרצונו, חדר אליה, הכאיב לה, התעלם...

תגובות

פורסם לפני 4 years
תצוגה מקדימה

אישה בעקבות בשורה

״אמא, זה אני״ שמעה אביבה את קולו של קובי, בנה. היא לא חיכתה להודעה, לא המתינה לחיילים במדים שינקשו על הדלת. היא ידעה שהם יגיעו וידעה שקובי שוכב שם, כשפניו בחול. היא מיהרה לאסוף את המשפחה ולצאת לבית החולים. סמ״ר קובי...

תגובות

פורסם לפני 5 years
תצוגה מקדימה

אונס על הבר ב׳אלנבי 40׳

עדכון 15.8.16 באמת מזמן לא שמענו על זוועות ממועדון אלנבי 40, אבל  כמו שטענתי  בעבר - תמיד אפשר לסמוך עליו שימשיך לנהוג כמנהגו ושלא יתרחק לזמן רב מדי מהכותרות, ואכן הלילה שוב...

תגובות

פורסם לפני 4 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה