הבלוג של מורן מישל

רודפת צדק

אמא לחמש בנות מופלאות (ולא, לא קיוויתי לבן). עצמאית. בתחום התוכן והשיווק באינטרנט. מרצה ומעבירה סדנאות כתיבה ושיווק ברשתות חברתיות בעזרת תוכן, ממקימי ׳הסתדרות העצמאים׳, כותבת מאז ומתמיד, פעם חלמתי במילים על עתיד טוב יותר,... +עוד

אמא לחמש בנות מופלאות (ולא, לא קיוויתי לבן). עצמאית. בתחום התוכן והשיווק באינטרנט. מרצה ומעבירה סדנאות כתיבה ושיווק ברשתות חברתיות בעזרת תוכן, ממקימי ׳הסתדרות העצמאים׳, כותבת מאז ומתמיד, פעם חלמתי במילים על עתיד טוב יותר, עכשיו מחליפה חלומות במעשים.

עדכונים:

פוסטים: 231

החל מינואר 2011

בטח לא פשוט לשמוע האשמות נגד בעלך, אבל מי שחף מפשע ניגש להוכיח את חפותו, ומי שפונה לאיום על מתלוננות מנציחה את החופש לזלזל ולפגוע בנשים. ייצוג נשי מבזה

19/12/2015

מתוך חשבון הטוויטר JudyMozes@

מתוך חשבון הטוויטר [email protected]

שלושה דברים אני יכולה לומר לזכותה של ג׳ודי ניר מוזס שלום -
1. היא אוהבת את בעלה ומסורה לו.
2. היא כנראה לא מטומטמת כמו שנדמה לנו.
3. היא לא טורחת להיראות פמיניסטית, אז לפחות היא אמיתית.

daliarabin1

ציוץ שנמצא ראוי לשיתוף מתוך חשבון הטוויטר [email protected]

לא כולם חייבים להיות ממלכתיים. זה בסדר שלבנאדם יש דמות, וכבר שנים ארוכות שהאישה הזו והקריקטורה שלה הולכות יד ביד, אבל גם קריקטורה מצחיקה רק עד גבול מסויים. בסקירת הטוויטר שלה לאורך תקופה הגברת הזו מנציחה את החופש לזלזל ולפגוע בנשים, במסווה של הומור או פוזה של נקבת אלפא.

השבוע, כשפורסם שנשים נוספות חשפו כי השר שלום נהג בהן באופן מיני מגונה, קפצה נמ״ש להגנת בעלה וצייצה בטוויטר ציוץ שלא יכול להתפרש אלא כאיום, שמאוחר יותר הוסר מהחשבון.

מתוך חשבון הטוויטר JudyMozes@

מתוך חשבון הטוויטר [email protected]

בטח לא פשוט להיות האישה של האיש שנטען כי כך נהג, לא פעם ולא פעמיים, אלא כמעט כדרך קבע לאורך הקריירה שלו. אני אפילו מבינה את האינסטינקט הראשוני לקפוץ ולהגן עליו. קשה יותר, אבל עוד איכשהו מבינה אפילו נשים כמו גילה קצב שממשיכות להתנהג באופן ממלכתי ונשארות לצד האיש בדממה,  אחרי הכל זה הבית והבטחון המשפחתי. אבל מה הגבול שניר מוזס שלום לא תחצה? מסתמן שאין אחד כזה. את גבול הטעם הטוב היא חוצה לעתים כל כך קרובות שכבר יש לה חופשי חודשי במחסום, ומשם המדרון חלקלק.

רוצים לדעת למה נשים ממעטות להתלונן על גברים עבריינים שאחר כך ממשיכים ופוגעים בבנות שלכם, באחיות, באמהות, בבנות זוגכם? בבקשה, תקראו בטוויטר של ג׳ודי ותקבלו מושג די טוב. מתלוננת הופכת מיד למטרה נייחת.

אף אחד לא חי חיים נקיים מכל רבב, אבל מי שאינו פושע גם לא מניח שיעמידו את חייו תחת זכוכית מגדלת, ומאמין שיוכל לשמור לעצמו את מה שלא ירצה שיהפוך לנחלת הכלל. ברגע שאת מתלוננת זכותך הבסיסית הזו מופקעת ממך. במקרה הזה, מרגיז במיוחד שהמתקפה מגיעה מאישה.

עוד לפני החקירות והמשפט הגברת ניר מוזס שלום יוצאת באיום לשיימינג נגד נשים שהתלוננו על בעלה, או סיפרו על מקרים שהיו. ״גם אם אשב בכלא על שיימינג, לא אשתוק״ היא צוטטה. רוצה לומר שאם אישה עשתה דבר או שניים שהיא עלולה להתבייש בהם זה בסדר לגעת בה או להטריד אותה מינית? אולי זה בסדר להשתמש בזה ככלי סחיטה והשתקה? כי את יכולה? כי יש לך הון כסף וזמן פנוי וכוח?

אתם יודעים מה אומרים – אם זה הולך כמו ברווז, מגעגע כמו ברווז ונראה כמו ברווז – זה כנראה ברווז. אם באיזשהו יקום מקביל ייתכן שכל זה איננו ברווז (לכאורה), יעשה נא הזוג שלום את המעשה הנכון – יקימו את התחת מכיסא השר המכובד, ישימו את התארים בצד, יניחו לנשים העומדות מאחורי התלונות ויקדישו את כל משאביהם להוכחת חפות השר או אי-נכונות הסיפורים.

לידיעת הצווחניות בפרשת  אלנבי 40׳ - מתוך חשבון הטוויטר JudyMozes@

לידיעת הצווחניות בפרשת אלנבי 40׳ – מתוך חשבון הטוויטר [email protected]

בעולם שלי אם מאשימים אותך בדבר שאינך אשם בו אתה יוצא לטהר את שמך במיידי ובדרכים המקובלות. כאשר הכוח, השררה והממון לצידך זה אפילו פשוט יותר. מי שקופץ לאיים – כנראה שיש לו על מה לחפות.
אפילו שאנחנו כנראה לא חולקות את אותם ערכים וסטדרטים, הגברת בכתום ואני, היא ודאי תסכים איתי שאין עשן בלי אש.
בעצמי שמעתי ממקור ראשון  על התנהגות בעלת אופי מיני לא הולם של השר בפגישה מקצועית (לכאורה, ברור שלכאורה), אומרים שאף אחד לא מוכה בתדהמה מהסיפורים המצטברים ושרבים יודעים שיש דברים בגו (לכאורה). במקום הגברת הזו הייתי גוזרת על עצמי ויפאסנה תקשורתית, ומוודאת שלא ימשיכו להחליק לי שטויות מהפה ומהמקלדת.

לא מדובר כאן ב׳צווחניות׳, אלא בנשים שצלחו את הקושי הגדול והעזו להתלונן, ועם המציאות כולנו נצטרך להתמודד בסופו של דבר, גם אם איננה נעימה. אז שלום, ניר מוזס. אולי עדיף שתפסיקי לדבר לאיזו תקופה, ותתחילי להפנים- זה לא טוויטר פה, הצדק לא נמדד בציוצים חוזרים וכאן את לא מנהלת את העניינים.

עוד מהבלוג של מורן מישל

Thumbnail

גברים - תנו דרור לבולבולים שלכם

אני יושבת וצופה ברוני ריבר הגיבורה מדברת על מה שפשוט אי אפשר לתפוס. אונס. היא מתארת במילים את הרגעים שבהם גבר לקח את גופה לרשותו, עשה בה כרצונו, חדר אליה, הכאיב לה, התעלם...

תגובות

פורסם לפני 5 years
Thumbnail

אישה בעקבות בשורה

״אמא, זה אני״ שמעה אביבה את קולו של קובי, בנה. היא לא חיכתה להודעה, לא המתינה לחיילים במדים שינקשו על הדלת. היא ידעה שהם יגיעו וידעה שקובי שוכב שם, כשפניו בחול. היא מיהרה לאסוף את המשפחה ולצאת לבית החולים. סמ״ר קובי...

תגובות

פורסם לפני 6 years
Thumbnail

אונס על הבר ב׳אלנבי 40׳

עדכון 15.8.16 באמת מזמן לא שמענו על זוועות ממועדון אלנבי 40, אבל  כמו שטענתי  בעבר - תמיד אפשר לסמוך עליו שימשיך לנהוג כמנהגו ושלא יתרחק לזמן רב מדי מהכותרות, ואכן הלילה שוב...

תגובות

פורסם לפני 5 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים