הבלוג של מורן מישל

רודפת צדק

אמא לחמש בנות מופלאות (ולא, לא קיוויתי לבן). עצמאית. בתחום התוכן והשיווק באינטרנט. מרצה ומעבירה סדנאות כתיבה ושיווק ברשתות חברתיות בעזרת תוכן, ממקימי ׳הסתדרות העצמאים׳, כותבת מאז ומתמיד, פעם חלמתי במילים על עתיד טוב יותר,... +עוד

אמא לחמש בנות מופלאות (ולא, לא קיוויתי לבן). עצמאית. בתחום התוכן והשיווק באינטרנט. מרצה ומעבירה סדנאות כתיבה ושיווק ברשתות חברתיות בעזרת תוכן, ממקימי ׳הסתדרות העצמאים׳, כותבת מאז ומתמיד, פעם חלמתי במילים על עתיד טוב יותר, עכשיו מחליפה חלומות במעשים.

עדכונים:

פוסטים: 230

החל מינואר 2011

אני לא יודעת מיהו גל הירש, אבל אני יודעת מי הם הניצבים שמזועזעים מהצבתו- הם אלה ששתקו בפרשות ההטרדה המינית במשטרה

27/08/2015

יוטיובהירש. המפכ״ל הבא / צילום- יוטיוב

גילוי נאות – אין לי כל היכרות מוקדמת עם גל הירש. לא יודעת מה הם כישוריו, זכויותיו או חובותיו. אני לומדת עליו ממה שכותבים בתקשורת, כנראה כמו רובנו. שירת, לחם, פיקד, עזב, חזר, כן וינוגרד, לא וינוגרד, פתח חברה, עבד עם הקומנדו הקזחי, השד יודע מה.

כמו רובנו קראתי עליו לטוב ולרע, וזה לא שהייתי יודעת להגיד הרבה יותר על כל קצין אחר לו היה נבחר להיות מפכ״ל המשטרה. לכן הירש הוא בכלל לא העניין מבחינתי.

אז מה כן? אחדות הניצבים המפתיעה.
יום אחד, עת הטיל השר לביטחון פנים פצצה ירוקה לשדה הכחול שלהם, פתאום ניצבים כל הניצבים באחדות שורות שכמותה לא נראתה, כנגד האיש הירוק. הוא הרי מסיפור אחר. הם מוכנים לאכול זה את זה בתחרות על הבכורה, אבל למול האפשרות שיונחת עליהם מפכ״ל מבחוץ – או אז הם עושים יד אחת.

המאוכזבים: הלוי, סאו ודביר / צילומים- ויקיפדיה

הם לא מחדשים שום דבר, הם נוהגים כפי שנוהגים שנים על גבי שנים אנשים, ובעיקר גברים, ובעיקר בכירים, שמונעים מאינטרסים אישיים וששמים בצד את טובת המערכת.

אבל זה חמור במיוחד במקרה של מינוי גל הירש למפכ״ל הבא. שוב, הוא עצמו בכלל בשולי הסיפור. לב הסיפור הוא שהשר, הממשלה והמדינה כולה איבדו אמון במשטרה שלנו. זה קרה מכיוון שבתוך זמן קצר מאוד התברר לנו שהמערכת הזו מסואבת, נגועה במחלה איומה שגורמת לקציניה הבכירים ביותר לשלוח ידיהם ולשונותיהם בשוטרות תחת פיקודם ולאחרים לשתוק. קוראים לזה הטרדה מינית, שזה שם קצת מקטין ומטשטש, אבל מדובר בלא פחות מסרטן שהתפשט ללא טיפול בגוף המשטרה.

7 ניצבים הואשמו בעבירות מין ופרשו. 7 קציני משטרה בכירים שעברו על החוק, פגעו בביטחון פקודותיהם וכך גם בביטחון כולנו. 7 ניצבים שהשאירו את כולנו נבוכים וחסרי מילים. אבל מילא אנחנו, גם שאר הניצבים והקצינים הבכירים במשטרה נותרו ללא מילים. דממה.

המאכזבים / צילומים- יוטיוב

איפה היו אותם ניצבים מאוכזבים כשהתברר מה הולך להם מתחת לדרגות? איפה היתה העמידה האיתנה שלהם מול הכותרות האלו? למה לא היה שם אפילו ניצב אחד שקם וזעק שצריך לנער את כל המערכת הזו ולזרוק לאלף עזאזלים את מי שהכתימו את הכחול שלהם בשחור? למה כשניצב אחר ניצב נחשף במערומיו הייתה דממת אלחוט ועכשיו הרשת גועשת ומלאת תמונות הניצבים המלוכדים אל מול הסכנה הגדולה – האיש בירוק?

למה הגיוני בעיניהם לצעוק שהאיש לא בקיא ׳מקצועית׳ ולא הוציאו מילה לגבי האבסורד ששומרי החוק והסדר שלנו דרדרו במדרונותיו את המערכת האהובה שלהם? איפה היו אז אהבתם למערכת, לחוק, למקצוע?

כבר אמרתי, אני לא מכירה את הירש. אני לא מהירוקים בכלל. אצלנו, בחיל הים, הטרדה מינית הייתה חלק ממסדר הבוקר, בפקודה. לכן אני יודעת שקצינים שמשלימים עם מצב בו קצינות, חיילות, שוטרות, או נשים בכלל נפגעות מעמיתיהם תוך שימוש בסמכותם ומרותם, הם קצינים לא ראויים. לא שמעתי דבר כזה על הירש ולכן אינני חושדת בו, ולו רק מהבחינה הזו הוא עדיף על כל הניצבים הטוענים לכתר.
שתקתם, כחולי המדים. שתקתם. עשו לעצמכם ולנו טובה, תשתקו גם עכשיו.

עוד מהבלוג של מורן מישל

תצוגה מקדימה

גברים - תנו דרור לבולבולים שלכם

אני יושבת וצופה ברוני ריבר הגיבורה מדברת על מה שפשוט אי אפשר לתפוס. אונס. היא מתארת במילים את הרגעים שבהם גבר לקח את גופה לרשותו, עשה בה כרצונו, חדר אליה, הכאיב לה, התעלם...

תגובות

פורסם לפני 3 years
תצוגה מקדימה

אישה בעקבות בשורה

״אמא, זה אני״ שמעה אביבה את קולו של קובי, בנה. היא לא חיכתה להודעה, לא המתינה לחיילים במדים שינקשו על הדלת. היא ידעה שהם יגיעו וידעה שקובי שוכב שם, כשפניו בחול. היא מיהרה לאסוף את המשפחה ולצאת לבית החולים. סמ״ר קובי...

תגובות

פורסם לפני 5 years
תצוגה מקדימה

אונס על הבר ב׳אלנבי 40׳

עדכון 15.8.16 באמת מזמן לא שמענו על זוועות ממועדון אלנבי 40, אבל  כמו שטענתי  בעבר - תמיד אפשר לסמוך עליו שימשיך לנהוג כמנהגו ושלא יתרחק לזמן רב מדי מהכותרות, ואכן הלילה שוב...

תגובות

פורסם לפני 4 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה