הבלוג של מורן מישל

רודפת צדק

אמא לחמש בנות מופלאות (ולא, לא קיוויתי לבן). עצמאית. בתחום התוכן והשיווק באינטרנט. מרצה ומעבירה סדנאות כתיבה ושיווק ברשתות חברתיות בעזרת תוכן, ממקימי ׳הסתדרות העצמאים׳, כותבת מאז ומתמיד, פעם חלמתי במילים על עתיד טוב יותר,... +עוד

אמא לחמש בנות מופלאות (ולא, לא קיוויתי לבן). עצמאית. בתחום התוכן והשיווק באינטרנט. מרצה ומעבירה סדנאות כתיבה ושיווק ברשתות חברתיות בעזרת תוכן, ממקימי ׳הסתדרות העצמאים׳, כותבת מאז ומתמיד, פעם חלמתי במילים על עתיד טוב יותר, עכשיו מחליפה חלומות במעשים.

עדכונים:

פוסטים: 230

החל מינואר 2011

שמעתם על חוק ׳דמי אבטלה לעצמאים׳ ונדמה לכם שזה טוב ליהודים? תחשבו שוב. עובדים עלינו.

29/06/2015

שאטרסטוק
אתמול עברה בוועדת השרים לחקיקה הצעת חוק של ח״כ כהן ופולקמן מכולנו, שמקדמת ׳דמי אבטלה לעצמאים׳
. איזה חגיגות! מאז שבית המשפט העליון בארה״ב אישר כי כל בני האדם שווים בזכותם להינשא לבחירי ליבם ללא הבדל מין לא נראתה חגיגה שוויונית כזו!

אלא שלא. את לא שווה בפני החוק. נדמה לך שאת שווה, אבל את לא. בעצם, גם עצמאי לא שווה בפני החוק. זו ממש לא חגיגת שוויון כמו שמנסים לצייר. החוק הזה הוא רע לעצמאים, ובעיקר לעצמאיות.

למה? כי במדינת ישראל כמו במדינת ישראל מי שעושה רעש קובע, וההנחה היא שאם יש רעש משהו טוב קורה. במקרה הזה הרעש שאתם שומעים הוא של המוכר בבסטה שצועק ׳רק היום, הכל בעשר, אני הולך׳ . ככה מכרו אותנו.

חוק דמי אבטלה לעצמאים אומר – בואו חבר׳ה, עצרו סוסים, שבו תנוחו, הצטרפו למעגל האבטלה ההולך וגדל. אבל יודעים מה, בינתיים שימו כאן בצד עוד רבע אחוז מהשכר שלכם, כדי שיהיה לנו איך לשלם לכם על הבטלה הזו. סליחה, אבטלה.
ותעזבו אותנו מהקטנות האלה שלכם – דמי לידה, ימי מחלה, אובדן כושר עבודה זמני, אבל, מילואים, פנסיה. מה לכם ולזה? לכם יש הוצאות מוכרות! חגיגת שוויון ממש!!

בחודשים האחרונים קמה תנועת עצמאים עושים שינוי שמבקשת להביא למצב של שוויון זכויות סוציאליות בין עצמאים לשכירים. וכשקמות תנועות ומחאות, החכי״ם הרי מיד עולים על הקרש ותופסים את הגל. עושה רושם שממש כמו תלמידי תיכון, גם הם הבריזו מכמה שיעורים בשביל לא לפספס את הגל הזה, אחרת איך תסבירו שאין להם מושג שהחוק שזה עתה הסכימו להעביר הוא בדיוק ההיפך ממה שהם אמורים לשאוף אליו?

שאטרסטוק

חברי כנסת ושרים יקרים, אנחנו העצמאים, ובעיקר העצמאיות, לא רוצים להגיע למצב של אבטלה. אתם מסתכלים על הציבור היזמי, היצרני והחרוץ ביותר במשק הישראלי. אנחנו נושאים את המשק הזה על הגב כבר שנים, ואף אחד מאיתנו לא נמנה על הטייקונים, המיליונרים, המדושנים והמרופדים!

רוצים לגלוש? אנחנו מברכים ומודים על רצונכם הטוב, אבל בואו תעשו איתנו גל חדש, אל תתפסו שאריות של רעיונות שמישהו לא חשב עליהם עד הסוף!
קחו את הצעת החוק שלנו, שמוגשת ע״י ח״כ מיכאלי וגפני, שמיישרת קו בין כל אזרחי המדינה העובדים, שמשווה זכויות סוציאליות ומייצרת רשת ביטחון שתהווה מקפצה לעסקים לצמוח, להגדיל הכנסות, לשפר עמדות, להיות מסוגלים להעסיק שכירים בתנאים טובים יותר, שתייצר משרות ותרחיב את מעגל העבודה – קחו את עצמכם ואותנו בידיים ותעשו משהו טוב בקדנציה הזו.

עצמאיות יקרות, עצמאים יקרים, זו שעה חשובה לשים לב למה שקורה – אנחנו מבקשים כלים לצמיחה והם שמים לנו משקולת על הרגל, מקסימום- נקבל אבטלה. אל תסכימו לזה, אנחנו לא כאלה. אנחנו כאן כדי לעשות, להגשים ולשנות. אל תתנו לאף אחד לספר לכם עלינו שום סיפור אחר! אזרחים שווים - זכויות שוות!

אילוסטרציות: שאטרסטוק

עוד מהבלוג של מורן מישל

תצוגה מקדימה

גברים - תנו דרור לבולבולים שלכם

אני יושבת וצופה ברוני ריבר הגיבורה מדברת על מה שפשוט אי אפשר לתפוס. אונס. היא מתארת במילים את הרגעים שבהם גבר לקח את גופה לרשותו, עשה בה כרצונו, חדר אליה, הכאיב לה, התעלם...

תגובות

פורסם לפני 4 years
תצוגה מקדימה

אישה בעקבות בשורה

״אמא, זה אני״ שמעה אביבה את קולו של קובי, בנה. היא לא חיכתה להודעה, לא המתינה לחיילים במדים שינקשו על הדלת. היא ידעה שהם יגיעו וידעה שקובי שוכב שם, כשפניו בחול. היא מיהרה לאסוף את המשפחה ולצאת לבית החולים. סמ״ר קובי...

תגובות

פורסם לפני 5 years
תצוגה מקדימה

אונס על הבר ב׳אלנבי 40׳

עדכון 15.8.16 באמת מזמן לא שמענו על זוועות ממועדון אלנבי 40, אבל  כמו שטענתי  בעבר - תמיד אפשר לסמוך עליו שימשיך לנהוג כמנהגו ושלא יתרחק לזמן רב מדי מהכותרות, ואכן הלילה שוב...

תגובות

פורסם לפני 4 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה