הבלוג של מורן מישל

רודפת צדק

אמא לחמש בנות מופלאות (ולא, לא קיוויתי לבן). עצמאית. בתחום התוכן והשיווק באינטרנט. מרצה ומעבירה סדנאות כתיבה ושיווק ברשתות חברתיות בעזרת תוכן, ממקימי ׳הסתדרות העצמאים׳, כותבת מאז ומתמיד, פעם חלמתי במילים על עתיד טוב יותר,... +עוד

אמא לחמש בנות מופלאות (ולא, לא קיוויתי לבן). עצמאית. בתחום התוכן והשיווק באינטרנט. מרצה ומעבירה סדנאות כתיבה ושיווק ברשתות חברתיות בעזרת תוכן, ממקימי ׳הסתדרות העצמאים׳, כותבת מאז ומתמיד, פעם חלמתי במילים על עתיד טוב יותר, עכשיו מחליפה חלומות במעשים.

עדכונים:

פוסטים: 230

החל מינואר 2011

׳שילמתי על כרטיס אתה עובד אצלי׳, ׳תמכור לה שוקולד יא זבל׳ – צריך לומר בקול ברור- הם לא אנחנו, הם הכיעור בהתגלמותו ורק במקרה הם גם חיים כאן!

22/02/2015

1860286-18


הרבה מאוד בכיות ביכו את אבדן הפרטיות שהביא דור הסמארטפונים לחיינו – אי אפשר ללכת בשקט
, אי אפשר לבכות בשקט, אי אפשר להיעלם כמתחשק ועכשיו גם אי אפשר להתלהם על דייל בלי שאחרון הישראלים יממש את זכותו למתוח עלינו ביקורת ועוד בפייסבוק

אה.. דווקא האחרון לא ממש עושה לי חשק לבכות, להיפך.
בסרטון שתפס תאוצה ויראלית מטורפת ברשת מופיעה הסיבה הכי טובה להודות על המכשיר הזה שמאפשר לנו ללכוד רגע שעד היום נשמר בגדר מיתוס- כולנו יודעים, כולנו נתקלנו, לכל אחד יש סיפור על הישראלי המכוער במטוס או בתור לקולנוע או בויכוח על חניה – אבל מי יעז להרים מצלמה מול הטרול? הרי מדובר בדיני נפשות, או סכנת פציעה לכל הפחות.

הצפייה בסרטון הזה מביאה איתה אי נוחות גדולה מאוד, אני נעתי במקומי בכזה חוסר נחת, לפחות כאילו ישבתי בטיסת low cost.
אולי זה סוג של מזוכיזם, אבל צפיתי בו שוב ושוב, מנסה להבין מה אפשר היה לעשות כדי שהדברים יתנהלו אחרת – התשובה היא כנראה שכלום.
מצד אחד לא רואים מה הוביל להתבהמות האיומה הזו, מצד שני – מה זה בכלל משנה?
אדם שמתנהג בצורה כזו, ולי קשה עוד יותר לראות כשאלו שתי נשים שפותחות כזו ג׳ורה, ועוד על שוקולד – כנראה ששום דבר לא היה משנה את מהלך האירוע.

בימים שאנחנו מנסים לשדל את הישראלי הראשון לשמור קצת על הפה שלו סגור, ולא להטיס את עצמו מכאן לשם רק כדי לומר מה שאף אחד לא רוצה כרגע לשמוע ולמחוץ עוד טיפה את תדמית הישראלי שחושב שהכל מותר לו, מאוד לא נעים להתבונן במראה הזו – ראי ראי שעל הקיר, היש מכוער יותר מהמכוער הישראלי?

צר לי על הדייל, צר לי על כל נותני השירות באשר הם שנאלצים להתמודד עם תופעות מעין אלה, ואני בטוחה שהם רואים את הפנים המכוערות שלנו מדי יום ביומו.

אבל אם יש דבר אחד שאנחנו כן יכולים לעשות וזה לא להסכים שכל אלה יהיו חלק מאיתנו – אני בשום אופן לא מסכימה לחשוב ׳תסתכלו עליהם ותראו אותנו׳.

נכון שאנחנו מצקצקים בלשונות, מלייקקים בפוסטים, מגיבים בחומרה ואף נותנים גם בשייר, אבל משהו מחזיק אותנו, את רובנו, דוממים מול סיטואציות כאלה, או לכל היותר מניפים מצלמה בסתר ומתעדים. אבל דווקא התגובה שלי עצמי גרמה לי להבין שזה ממש לא הדבר לעשות – בתגובה למישהו שכתב ״עם ישראל חי״ כתבתי ״עם ישראל חיות״.
רק שפתאום זועקת לי מבפנים ההלקאה העצמית שאני כל כך שונאת!

אנחנו לא הם! אני לא כמותם! הגיע הזמן להוקיע את התופעות האלה, ובלי פחד לעצור אותן על המקום, כולל מתן סמכויות לאזרחים דוגמת הדיילים האלה לעצור התפרעויות, כולל הזכות של חברת התעופה לפרסם את שמות הנוסעים הללו ברשת. כן, אולי נהפוך בעצמנו מטרה למתלהמים, אולי זה מפחיד ולא נעים, אבל אנחנו הרוב השפוי והנעים, אנחנו הרוב הישראלי היפה והאכפתי, רק שמרוב שהרוב מנומס ודומם - בשום מקום בארץ ובעולם לא יודעים את זה

embedded by Embedded Video

YouTube Direkt

עוד מהבלוג של מורן מישל

תצוגה מקדימה

גברים - תנו דרור לבולבולים שלכם

אני יושבת וצופה ברוני ריבר הגיבורה מדברת על מה שפשוט אי אפשר לתפוס. אונס. היא מתארת במילים את הרגעים שבהם גבר לקח את גופה לרשותו, עשה בה כרצונו, חדר אליה, הכאיב לה, התעלם...

תגובות

פורסם לפני 3 years
תצוגה מקדימה

אישה בעקבות בשורה

״אמא, זה אני״ שמעה אביבה את קולו של קובי, בנה. היא לא חיכתה להודעה, לא המתינה לחיילים במדים שינקשו על הדלת. היא ידעה שהם יגיעו וידעה שקובי שוכב שם, כשפניו בחול. היא מיהרה לאסוף את המשפחה ולצאת לבית החולים. סמ״ר קובי...

תגובות

פורסם לפני 5 years
תצוגה מקדימה

אונס על הבר ב׳אלנבי 40׳

עדכון 15.8.16 באמת מזמן לא שמענו על זוועות ממועדון אלנבי 40, אבל  כמו שטענתי  בעבר - תמיד אפשר לסמוך עליו שימשיך לנהוג כמנהגו ושלא יתרחק לזמן רב מדי מהכותרות, ואכן הלילה שוב...

תגובות

פורסם לפני 4 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה