הבלוג של מורן מישל

רודפת צדק

אמא לחמש בנות מופלאות (ולא, לא קיוויתי לבן). עצמאית. בתחום התוכן והשיווק באינטרנט. מרצה ומעבירה סדנאות כתיבה ושיווק ברשתות חברתיות בעזרת תוכן, ממקימי ׳הסתדרות העצמאים׳, כותבת מאז ומתמיד, פעם חלמתי במילים על עתיד טוב יותר,... +עוד

אמא לחמש בנות מופלאות (ולא, לא קיוויתי לבן). עצמאית. בתחום התוכן והשיווק באינטרנט. מרצה ומעבירה סדנאות כתיבה ושיווק ברשתות חברתיות בעזרת תוכן, ממקימי ׳הסתדרות העצמאים׳, כותבת מאז ומתמיד, פעם חלמתי במילים על עתיד טוב יותר, עכשיו מחליפה חלומות במעשים.

עדכונים:

פוסטים: 230

החל מינואר 2011

ועדת השחרורים אישרה שחרור מוקדם, המחוזי ביטל. למרות שהיא אישה, דווקא סבבה לי שאלון נשארת בכלא. המסר- את נמדדת לפי מה שאת עושה, לא לפי איך שעשו אותך.

03/02/2015

צילום מ- youtube חדשות 2

צילום מ- youtube חדשות 2


אני מרגישה צורך קל לסנגר על עצמי כפתיח – אני לא פליליסטית
, לא מבינה במשפטים, אלא אם מתכוונים לאלה שמורכבים מהרבה מילים ומשרטטים רעיון.

בכל זאת, הרגשתי שהידיעה על ביטול שחרורה המוקדם של אתי אלון היום דיברה אליי, דווקא בצל העשייה לקידום נשים. באופן מפתיע פנו אליי בהמשך היום בשאלה - אולי תכתבי על כך שאתי אלון לא זכתה לשחרור מוקדם לעומת ארז אפרתי ששוחרר?

מה אכתוב בהקשר הזה – שזו אפליה על רקע מיני? קונספירציה? גלגליה המגורזים של מערכת הצדק המצ׳ואיסטית שלנו? לא נראה לי.

אני לא צריכה להיות פליליסטית כדי לדעת שאין שני תיקים זהים. ועם כל הביקורת שיש לי על מערכת המשפט בארץ, ועם כל הסלידה שלי מעצם האפשרות שניתנת לעברייני מין לשחרור מוקדם בטיעון המצוץ והמאוס של ׳התנהגות טובה׳ - אין כאן הקבלה.

אני חושבת שארז אפרתי, כמו כל עבריין מיןצריך היה לרצות את עונשו עד אחרון הימים שנגזר עליו, ומראש חשבתי שהעונש לא מספיק. אני חושבת שהתנהגות טובה ושיקומו לכאורה של אסיר עבריין מין בכלא לא מנקה שליש ממה שחוותה הקורבן שלו.

אבל האם בגלל שעבריין אחד שוחרר בשוגג (לטעמי), צריך להחמיר את המצב ולחזור על השגגה בשחרור עבריינית אחרת? האם זה יביא לאיזון או תיקון? ממש לא!

מאחורי כל גבר פושע עומדת אישה פושעת?

Shutterstock

Shutterstock

אלפי נשים גדלות וחיות בסביבה פטריארכלית, גברית, חונקת, מסרסת, מקטינה, אלימה, ורבות מבין היושבות בכלא חיו כך כל חייהן, אך מעטות הנשים בחברה שכורעות תחת עומס האימה של חייהן ומבצעות פשע.

הנתונים מראים שרק כ2% מכלל האסירים בארץ הן אסירות. נתון שבעיקרו משמח אותי, כי הוא אומר משהו על ההבדלים בין המינים, משהו שמשום מה לא זוכה למספיק תהודה, אבל יורד לעומק המהויות השונות שלנו. ובכל זאת- אסור להתבלבל ולחשוב שלאישה שפשעה מגיעות הקלות בשל היותה אישה.

העניין עם אתי אלון הוא שבין מיעוט הנשים היושבות בכלא, היא מתפארת באחד הפשעים הכלכליים המטורפים, אם לא השידעה ארצנו הקטנטונת, שתסלחו לי אבל אני כמעט מתפתה להגיד ׳כזה שלא היה מבייש אף גבר׳והיא לא פגעה בגברים שפגעו בה, אלא הסבה סבל איום למאות אנשים שבטחו בה, והיא לא רצחה כדי לשים קץ לסבלה – היא יצרה סבל מתמשך עבור אחרים.

אז אמנם אני לא חזקה במשפטים, אבל הנה רעיון במילים:
אם גנבת ועשקת ושברת מאות אנשים, והתמדת במעשייך לאורך שנים בעורמה ותחכום רב והכי גרוע - בשלוות נפש גמורה, אם חפרת בור שאיים למוטט לתוכו את כלכלת המדינה, והוספת ושיקרת ותיחמנת והתחמקת גם מהקנס הפעוט שנדרשת לשלם, ובאופן כללי חירבת כל הזדמנות לתקן לאורך השנים ואת עדיין חושבת ש׳התנהגות טובה׳ זה משהו שראוי שייזקף לזכותך –

שבי עוד כמה שנים ותחשבי על זה, אולי בסופן תגיעי למסקנה שלא מספיק להיות אישה כדי להתלונן על קיפוח, אפליה, מסכנות – אולי תביני שאת שם רק בזכות עצמך, לא משום שאת אישה - פשוט כי את פושעת.

עוד מהבלוג של מורן מישל

תצוגה מקדימה

גברים - תנו דרור לבולבולים שלכם

אני יושבת וצופה ברוני ריבר הגיבורה מדברת על מה שפשוט אי אפשר לתפוס. אונס. היא מתארת במילים את הרגעים שבהם גבר לקח את גופה לרשותו, עשה בה כרצונו, חדר אליה, הכאיב לה, התעלם...

תגובות

פורסם לפני 3 years
תצוגה מקדימה

אישה בעקבות בשורה

״אמא, זה אני״ שמעה אביבה את קולו של קובי, בנה. היא לא חיכתה להודעה, לא המתינה לחיילים במדים שינקשו על הדלת. היא ידעה שהם יגיעו וידעה שקובי שוכב שם, כשפניו בחול. היא מיהרה לאסוף את המשפחה ולצאת לבית החולים. סמ״ר קובי...

תגובות

פורסם לפני 5 years
תצוגה מקדימה

אונס על הבר ב׳אלנבי 40׳

עדכון 15.8.16 באמת מזמן לא שמענו על זוועות ממועדון אלנבי 40, אבל  כמו שטענתי  בעבר - תמיד אפשר לסמוך עליו שימשיך לנהוג כמנהגו ושלא יתרחק לזמן רב מדי מהכותרות, ואכן הלילה שוב...

תגובות

פורסם לפני 4 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה