הבלוג של מורן מישל

רודפת צדק

אמא לחמש בנות מופלאות (ולא, לא קיוויתי לבן). עצמאית. בתחום התוכן והשיווק באינטרנט. מרצה ומעבירה סדנאות כתיבה ושיווק ברשתות חברתיות בעזרת תוכן, ממקימי ׳הסתדרות העצמאים׳, כותבת מאז ומתמיד, פעם חלמתי במילים על עתיד טוב יותר,... +עוד

אמא לחמש בנות מופלאות (ולא, לא קיוויתי לבן). עצמאית. בתחום התוכן והשיווק באינטרנט. מרצה ומעבירה סדנאות כתיבה ושיווק ברשתות חברתיות בעזרת תוכן, ממקימי ׳הסתדרות העצמאים׳, כותבת מאז ומתמיד, פעם חלמתי במילים על עתיד טוב יותר, עכשיו מחליפה חלומות במעשים.

עדכונים:

פוסטים: 230

החל מינואר 2011

כשהדביקו למחאה גבינה עם בית יכולתי להתחבר, כי לפחות היה לה בית. אבל האמת שנמאס לי ממחאות בשקל תשעים כשהבעיה האמיתית נמדדת במיליארדים.

14/10/2014

בואו נודה על האמת המרה – פעם ידעו להרים כאן מחאה טובה. נו, בעבר הלא רחוק ורק לטווח קצר, אבל בכל זאת- אנשים יצאו מהבתים, ישנו באוהלים עם הילדים, בלי מקלחות, בלי להכיר זה את זה, היו כולם לאיש אחד, והמחאה הייתה צודקת, אחידה וברורה. טוב, עד שהתפזרה לכל עבר.

ובסדר, יש סיבה להתפזר כי הבעיה רב תחומית ומתפרשת לאורך, לרוחב וגם באלכסון, אבל אם לפרזנטור הקודם של המחאה היה לפחות קשר סימבולי (הגבינה עם הבית- דא? ) למחאה הזאת אין אב ואם או קשר למציאות.

כמה הזוי זה שמילקי יהיה הפנים של המחאה הבאה? מדברים על אנשים שישנים ברחובות, ארגוני הצדקה העמוסים לעייפה באריזת מצרכי יסוד עבור אנשים שידם אינה משגת, וגם אגב על עליה מטורפת במספרי החולים בסוכרת, מחלה ארורה ויקרה- אבל בשביל אחינו בגולה המחאה נעוצה במילקי.

תסלחו לי שאני אומרת את זה באופן בוטה – אבל אל תבלבלו ת׳מוח. קודם כל את המחאה הזו אפשר לנהל רק בהחלטה נחושה שאותנו לא יזיזו מכאן, ולמקרה שלא שמתם לב – אתם ויתרתם על זכותכם למחות על מה שקורה כאן כשבחרתם לקנות כרטיס ולעבור למקום שכולו מילקי זול ושאר טוב הארץ. זכותכם. אבל לבוא ולהגיד משם שהבעיה שלנו כאן זה מחיר המילקי? בולשיט.

הבעיה שלנו  מתחילה בכך שאנשים מעטים מדי מרוויחים הרבה מדי מהקשיים והמצוקות של מרבית האוכלוסייה בארץ ושכדי להקל על המצוקות הם צריכים להסכים להרוויח קצת פחות (קשה לדמיין…) אבל הבעיה הגדולה יותר היא הרווח שמתחזקות גם תתי אוכלוסיות ומורשת מדינית בלתי סבירה – משוואה שמבטיחה שלא ייעשה השינוי.
במילים פשוטות- רוצים מילקי זול? תמחו נגד מדיניות הכיבוש.

קריקטורה: מושיק לין / אימג׳ מילקי: עיבוד לקמפיין רשמי

אה, לא התכוונתם למחאה פוליטית? לא בא לכם טוב? כי בשביל מילקי לא ניסוג מהשטחים ומהזיית תחזוקת הכבישים, התשתיות, הביטחון והחינוך במחיר מופקע בהתנחלויות, נכון? צודקים.
אבל בשביל דיור בר השגה? שיפור החינוך? קידום אוכלוסיות מוחלשות? הפנסיות שלנו? הסיעוד לזקנים שפעם שירתו בצבא ועבדו על גיל מבוגר מדי? מחיר החשמל? הפחתת המסים? צמצום הגירעון הלאומי? צמיחת המשק? כן, הא? יש דברים יקרים יותר ממילקי, וגם נחוצים יותר, והכסף עבורם שוקע כמו הטיטאניק לעומק השטחים וההתנחלויות שמתוחזקות בסכומי עתק ושיום אחד, כשלא תיוותר עוד שום ברירה, יוחזרו אחר כבוד לרשות הפלסטינאית כדי שבסוף-בסוף נוכל לחיות כאן כמו בני אדם, והכסף? הכסף יישאר שם ספוג באדמת ארץ זרה.

אז מה, מילקי?! ברצינות, המחאה הזו היא הקמפיין הכי זול ואפקטיבי שהמותג הזה הרים אי פעם ותכל׳ס – יש מצב שבעבור זה בלבד יוזילו אותו, אבל השאר? השאר יישאר בדיוק כשהיה.

די לחפש פתרון בשקל תשעים, לכו תחפשו את המספרים הגדולים באמת, כי כל עוד שנסכים שיזרו חול בעינינו ויטשטשו אותנו עם מילקי וחבריו נישאר עיוורים לבעיה היקרה באמת, שאותה אנחנו מממנים במיטב כספנו מדי חודש כשבעובר ושב לא נשאר כלום מהתלוש הלא רע בכלל שקיבלנווזה בכלל לא פוליטי, זה לגמרי לעומק הכיסים הפרטיים שלנו- הרוב הדומם, השפוי והנושא בנטל- מימין ומשמאל.

עוד מהבלוג של מורן מישל

תצוגה מקדימה

גברים - תנו דרור לבולבולים שלכם

אני יושבת וצופה ברוני ריבר הגיבורה מדברת על מה שפשוט אי אפשר לתפוס. אונס. היא מתארת במילים את הרגעים שבהם גבר לקח את גופה לרשותו, עשה בה כרצונו, חדר אליה, הכאיב לה, התעלם...

תגובות

פורסם לפני 4 years
תצוגה מקדימה

אישה בעקבות בשורה

״אמא, זה אני״ שמעה אביבה את קולו של קובי, בנה. היא לא חיכתה להודעה, לא המתינה לחיילים במדים שינקשו על הדלת. היא ידעה שהם יגיעו וידעה שקובי שוכב שם, כשפניו בחול. היא מיהרה לאסוף את המשפחה ולצאת לבית החולים. סמ״ר קובי...

תגובות

פורסם לפני 6 years
תצוגה מקדימה

אונס על הבר ב׳אלנבי 40׳

עדכון 15.8.16 באמת מזמן לא שמענו על זוועות ממועדון אלנבי 40, אבל  כמו שטענתי  בעבר - תמיד אפשר לסמוך עליו שימשיך לנהוג כמנהגו ושלא יתרחק לזמן רב מדי מהכותרות, ואכן הלילה שוב...

תגובות

פורסם לפני 4 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה