הבלוג של מורן מישל

רודפת צדק

אמא לחמש בנות מופלאות (ולא, לא קיוויתי לבן). עצמאית. בתחום התוכן והשיווק באינטרנט. מרצה ומעבירה סדנאות כתיבה ושיווק ברשתות חברתיות בעזרת תוכן, ממקימי ׳הסתדרות העצמאים׳, כותבת מאז ומתמיד, פעם חלמתי במילים על עתיד טוב יותר,... +עוד

אמא לחמש בנות מופלאות (ולא, לא קיוויתי לבן). עצמאית. בתחום התוכן והשיווק באינטרנט. מרצה ומעבירה סדנאות כתיבה ושיווק ברשתות חברתיות בעזרת תוכן, ממקימי ׳הסתדרות העצמאים׳, כותבת מאז ומתמיד, פעם חלמתי במילים על עתיד טוב יותר, עכשיו מחליפה חלומות במעשים.

עדכונים:

פוסטים: 230

החל מינואר 2011

החגים, העבודה, הכביסות, הוירוס, השיגעון להגביר את המודעות לגן ילדי הפליטים שלא מניח לי. ואז עומס, עייפות, עצבנות, תת הספקים, רגשות אשם. כן-כן, רגשות אשם. אל תצקצקו לי, לא אני המצאתי את זה. זה חלק מהדיל.

18/05/2014

atsmaiit

כבר המון זמן שלא כתבתי ל׳עצמאית בשטח׳.
אתם יודעים, אין לי זמן!
החגים, העסק, הכביסות, הוירוס, השיגעון להגביר את המודעות לגן ילדי הפליטים שלא מניח לי.
ואז עומס, עייפות, עצבנות, תת הספקים, רגשות אשם.
כן-כן, רגשות אשם. אל תצקצקו לי, לא אני המצאתי את זה. זה חלק מהדיל.

בקיצור, איך פותרים ת׳בעיה? מפצים.
ואיך אני מפצה? כמו אמא טובה - מביאה לכם היום שתיים במקום אחת.
ולא סתם, שתיים, אלא כאלה שמעלות את האנרגיה לגבהים, מרעננות את התחושה שהכל בסדר, שאני בסך הכל בנאדם, שגם לי מגיע ושכל מה שצריך זה לעצור לרגע ולקחת אוויר.
כן, אני יודעת את זה רוב הזמן, אבל לא מזיק לקבל תזכורת.

אז הנה הן - אפרת לקט ועדי הרפז, בעלות המותג Momday.

ללא כותרת 3

בהרכב מלא

מה שהתחיל לפני 14 שנה בתחרות על תפקיד יו״ר אגודת הסטודנטים , הפך לחברות, שהתגלגלה לכדי שותפות עסקית וזוגיות (כמעט) לכל דבר ועניין.
ברור, יש להן גם בני זוג וילדים.
אפרת (39) אמא של אביתר ואלה ועדי (35) אמא של עומר ויונתן.

לאחר שנים במקצוען הבינו שהן רוצות להתמקד.
כל אחת בדרכה פנתה לתחום האימון, ובסופו של דבר מצאו עצמן שוב בזירות דומות - עדי מאמנת ליחסים, הורות ומשפחה, ואפרת מאמנת אמהות – קוראים לה ״אמא מאמנת״. בסדר הזה.

מהר מאוד גילו שהדרישה לאימון אמהות גדלה, וגם שככל שהן פוגשות יותר אמהות כך הן מצליחות לייצר תמונה מקיפה יותר של כלל הצרכים הייחודיים לאמהות, או כמו שהן מסבירות ״ פירקנו לפיסות את פאזל חייה של אמא כדי ליצור מוצר שעונה בדיוק על כל צורך וצורך בתמונה הגדולה״.

Momday נועד לתת מענה לכל המקומות הלא פתורים שלנו – ניהול זמן, עייפות, שחיקה, מירמור, רגשות אשם, תסכול, חסכים – שבואו נודה על האמת – את לא אמא אם אין לך אחד מכל אחד בתיק….

מגיע לי!
כדי להגיע ליותר אמהות בזמן העומד לרשותן, החליטו עדי ואפרת לרכז מאמצים וכישורים ויצרו סדנאות, שמיועדות לאמהות פרטיות וגם לארגונים וחברות, שבבסיסן פרקטיקה יישומית לאמהות.

כבר שנים שהן לומדות אצל ד״ר אייל דורון על הדרכים אל האושר, ובנוסף מחזקות ומעשירות את ידיעותיהן בתחום מדעי האישה, פסיכולוגיה חיובית ועוד גומעות כל תוכן שיכול לעזור להן לתת כלים בידיהן של אמהות שמשוועות לכך.

הדגש הוא על הנגשה של כלים יישומיים, פריטת הצעדים באופן שיאפשר הבנה של ״איך עושים את זה״, פתיחת כל נושא שמטריד ושיתוף בידע הרב שהצטבר אצלן, ורק כדי להשקיט את ׳הנשמות הטובות׳״ הן מהוות דוגמא אישית טובה. טובה מאוד.

אז הנה כמה עצות שהן חלקו איתי, תוך כדי נסיעה בעודי מאחרת לשחרר את סבתא-בייביסיטר, ושבאמת עזרו לי לחוש הקלה:

IMG_0480 (Medium)

צילום: ענבל מרמרי

1. ״אמא טובה היא אמא שטוב לה״ זו לא ססמה. זה הבסיס להצלחה בשילוב הכובעים שכל אישה שהיא אמא מחליפה כמה פעמים בכל יום. תשננו.

2. מה אני צריכה - כדי שיהיה לך טוב את צריכה להבין מה עושה לך טוב, לתת לזה חשיבות ולפנות לזה זמן.
אנחנו כל כך מצטיינות בפינוי זמן למה שחשוב לאחרים (חוגים, ועד הורים, דד ליין של הבוס, קידום הקריירה של בן הזוג, תמיכה בהורים שלנו) ולמי לא נשאר?…. בדיוק. יש זמן, רק צריך לארגן אותו נכון ולפנות קצת לעצמך.

״אמהות הרבה פעמים לא מבינות שלקחת זמן לעצמן זה חיוני ושאף אחד לא ייפגע מזה. אם זה סיגריה בעבודה, הפסקה לקפה בין משימות הבית או שיחת טלפון עם חברה – כל אחת יודעת מה עושה לה טוב. וכשאין את הזמן הזה להטעין מצברים, האמא מגיעה לשעת הטיפול והבילוי עם הילדים מרוקנת, מנסה לשרוד בשארית היום  ואם חלילה יצאו מהמיטה אחרי ההשכבה – או-הו! פיצוץ של רגשות ואובדן שליטה, וכמובן – רגשות אשם שמתלווים אליהם. רבע שעה, שלוש פעמים ביום ימלאו את המצבר במה שחשוב לך, ויאפשרו המשך יום הרבה יותר נעים ונוח״.

3. לנעוץ ביומן – מצאת מה חשוב לך? יופי! עכשיו תפני לזה זמן. לא כל פעם מחדש, אלא זמן שברור וידוע שמוקדש לך. תנעצי ביומן כמו שאת קובעת פגישות – זמן לחדר כושר, לריצה, לקפה עם חברה, למספרה, למדיטציה – מה שבחרת. העיקר שיהיה עוגן ביומן.

4. אמא מנהלת – אמהות ובית זה עסק שצריך לנהל ולשם כך דרושים כלים מעשיים ופשוטים.
לMomday יש מוצרים ממותגים משגעים – יומן ניהול זמן לאמהות שכולל תזכורות כלליות ספציפיות (למשל – שימו לב, המונדיאל מתקרב…) וגם ״מחברת הצריכים״ - כי אמרו כבר פעם בבלי סודות, או משהו כזה, שלרשום זה ההיפך מלשכוח,  ובגדול פשוט כל מה שעוזר להשקיט את הרשימות האינסופיות שרצות לנו בראש יעשה את העבודה.

5. פינוק זה לא פינוק – טוב, יש את המובן מאליו-  לנשום למשל. אבל כדי להתקיים ולשמור על איכות חיים כל אמא צריכה מעבר לזה. גם על אלה חשוב להסתכל כעל חלקים בפאזל שהכרחיים לתפקודנו כאמא מאושרת וטובה. כל אחת וסדרי העדיפויות שלה, העיקר לא לשכוח לנשום ולא לשכוח שמגיע לך.

תמונה 3

מחשבה וביצוע

איפה אני חותמת?
אפשר לקחת את כל ההמלצות האלה ולעקוב אחריהן, מי שיש לה משמעת עצמית ומודעות גבוהה תצליח בעזרת הטיפים הללו לבדם לחולל שינוי אמיתי בחייה.

אפשר לקנות מחברת יפה ולהתחיל לרוקן אליה את שרשורי הרשימות הבלתי נגמרים במקום לנסות להזכר איפה שמת את הפתק עם הרשימה של מה שהיית צריכה לזכור.

אפשר לעקוב אחרי הבלוגים והפייסבוק של אפרת ועדי ולאסוף כל פעם עוד פיסת השראה וידע.

אבל הכי הכי הן ישמחו שתצטרפו לאירוע ׳משחקי האושר׳ שהן יקיימו ב27.3 ושיהיה יום עשיר ומיוחד לאימהות.
ואל תדחו למחרכך, כדאי שתמהרו לנעוץ ביומן, מניסיון העבר – עד שתסיימו להתלבט לא ישארו כרטיסים…

11043180_819259878157658_7139415027533207905_n

רוצים להכיר עוד עצמאיות בשטח וטיפים לאמהות עצמאיות?  חיזרו לראש הדף ועקבו אחרי
מחכה לכם.

 

עוד מהבלוג של מורן מישל

תצוגה מקדימה

גברים - תנו דרור לבולבולים שלכם

אני יושבת וצופה ברוני ריבר הגיבורה מדברת על מה שפשוט אי אפשר לתפוס. אונס. היא מתארת במילים את הרגעים שבהם גבר לקח את גופה לרשותו, עשה בה כרצונו, חדר אליה, הכאיב לה, התעלם...

תגובות

פורסם לפני 4 years
תצוגה מקדימה

אישה בעקבות בשורה

״אמא, זה אני״ שמעה אביבה את קולו של קובי, בנה. היא לא חיכתה להודעה, לא המתינה לחיילים במדים שינקשו על הדלת. היא ידעה שהם יגיעו וידעה שקובי שוכב שם, כשפניו בחול. היא מיהרה לאסוף את המשפחה ולצאת לבית החולים. סמ״ר קובי...

תגובות

פורסם לפני 5 years
תצוגה מקדימה

אונס על הבר ב׳אלנבי 40׳

עדכון 15.8.16 באמת מזמן לא שמענו על זוועות ממועדון אלנבי 40, אבל  כמו שטענתי  בעבר - תמיד אפשר לסמוך עליו שימשיך לנהוג כמנהגו ושלא יתרחק לזמן רב מדי מהכותרות, ואכן הלילה שוב...

תגובות

פורסם לפני 4 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה