הבלוג של מורן מישל

רודפת צדק

אמא לחמש בנות מופלאות (ולא, לא קיוויתי לבן). עצמאית. בתחום התוכן והשיווק באינטרנט. מרצה ומעבירה סדנאות כתיבה ושיווק ברשתות חברתיות בעזרת תוכן, ממקימי ׳הסתדרות העצמאים׳, כותבת מאז ומתמיד, פעם חלמתי במילים על עתיד טוב יותר,... +עוד

אמא לחמש בנות מופלאות (ולא, לא קיוויתי לבן). עצמאית. בתחום התוכן והשיווק באינטרנט. מרצה ומעבירה סדנאות כתיבה ושיווק ברשתות חברתיות בעזרת תוכן, ממקימי ׳הסתדרות העצמאים׳, כותבת מאז ומתמיד, פעם חלמתי במילים על עתיד טוב יותר, עכשיו מחליפה חלומות במעשים.

עדכונים:

פוסטים: 230

החל מינואר 2011

יצא לכן פעם להקשיב לדברים שגבר אמר והיו מביכים, אבל לא רציתן לייבש אותו אז שתקתן וספגתן? אל תענו. אני יודעת שכן. אבל נמאס לי, הפעם לא שותקת, אז אדוני הנכבד, זו לא אני – זה אתה, אולי תסגור קצת את הג׳ורה?!

20/03/2014

אחד היתרונות הבולטים בעצמאות לנשים, לפחות לעובדות מהבית, זה שנחסך מאיתנו העניין הטעון והמטריד של הטרדה מינית בעבודה. הישג לא מבוטל…

האמת שאני לא סובלת את הביטוי המטופש הזה, שמיוחס לכל כך הרבה פעולות שונות במהותן ובאופיין, למעט העובדה שכולן בלתי מתקבלות על הדעת ובלתי נסבלות. אבל אני מבינה שאני לא הולכת לשנות בפוסט אחד את הטרמינולוגיה הלא מספיק מחמירה ולא ברורה דיה.

בלי לחפור במספרים, אני חושבת שיהיה די בטוח לומר שמרבית ההטרדות המיניות נעשות על ידי גברים כלפי נשים. ובצער רב אני אומרת שבמקרים רבים הגברים בכלל לא קולטים שהם מטרידים.

יחד עם זאת, ממש הייתי רוצה שמישהו יצליח להעביר, פעם אחת ולתמיד, את הקונספט של גבולות.
מי שמכיר אותי יודע שאני רחוקה מלהיות חסודה, אבל היעדר הגבולות מוציא אותי מדעתי.

האחרון שהצליח לגרום לי לבעבע הוא דווקא תמים למראה
, אולי קצת משועמם, אולי מתוסכל בנישואיו, קריירה לא סופר אטרקטיבית, אחד כזה שאני בכלל לא מכירה מספיק כדי לקבוע מה בדיוק הבעיה שלו בחיים.
אנחנו בסך הכל יושבים ביחד סביב שולחן וועד ההורים. פורום שבעיני הוא חיוני לשיפור איכות חיי בנותיי בבית הספר, ולכן אני מתמידה להשתייך אליו מרגע שנכנסנו למערכת החינוך השנויה במחלוקת.

כדי שלא יווצר רושם מוטעה אני חייבת לומר שיושבים בוועד אנשים ראויים, רובם ככולם עסוקים ומגיעים מאותם טעמים שאני מגיעה – לדאוג לאיכות חיי הילדים בבית הספר.
יודעים מה, לא רובם. כולם.

ובכל זאת, בסחבקייה שהתגבשה שם השנה, נוצר אצל מישהו הרושם המוטעה שהכל מותר, שאם נחמד ביחד וכולם מעבירים בנעימים ערבים משעשעים בישיבות ובאירועי בית הספר, או שהתפתח הומור פנימי, אז אפשר להגליץ׳ את זה לקבוצות וואטסאפ סגורות, לעבור לפסים אישיים, ולגלוש למסרים שאין בהם טיפת טעם טוב ושבשום שלב לא נשלח רמז לכך שהם לגיטימיים או רצויים באיזשהו אופן. 

תמונה 1

אהלא הצחיק אותך?
שטויות, זה רק בהומור. אז אנחנו סבבה?

כן, אני יודעת שאלה בסך הכל תמונות אידיוטיות. אבל לא. לא מצחיק אותי ולא סבבה.
לא מתאים לי שאדם מבוגר משתמש בהומור שמתאים לכל היותר לחטיבת הביניים, ועוד יותר לא מתאים לי שהוא טועה לחשוב שאהיה לו שותפה לשיח הדוחה הזה, שמעמיד גברים באור מגוחך ומממסמר נשים למשבצת הבזויה של אובייקט מיני. חמור מזה, שיח שנותן לגיטימציה חברתית לנערים לחשוב על נערות כעל אמצעי, כי זה מצחיק. מה מצחיק? קורע!

תמונה 2

נכון, אני סוחבת מכונות שתייה לבד, ומדברת בפתיחות על הגירושין שלי, ואני מטפלת כמעט בכל נושא בהומור ובקול רם, לא ממלמלת ולא מתנצלת על עמדותיי. אני אחלה גבר בעיני חלק מה׳שותפים לעשייה׳ וכמו שאמרתי – אני לא איזו צדקת, והספח העמוס משהו בתעודת הזהות שלי מסגיר שגם אינני בתולה צחורה, אבל לא הייתי מעלה על דעתי לשלוח לגבר, נשוי, די זר בסך הכל, תמונות מהסוג הזה.
בעצם לא הייתי מעלה על דעתי לשלוח אותן לאף אחד.

אז יקיריי, אני יודעת שלפעמים אין לכם מושג שזה מטריד. אבל מישהו צריך לומר את זה בקול.
זה לא מנוגד לחוק, אבל זה גם לא עובר מבחינתנו.
אולי-אולי זה תופס במילואים. לשיקולכם.
אבל לא בעולם האמיתי.
אנא מכם, קיראו היטב את הוראות המשחק לפני שאתם מתנפלים על הלוח, הכל כתוב וברור וחוק הג׳וקר במשחק אומר ׳תשמרו את הרוכסן שלכם סגור. לא רק זה שבמכנסיים, אלא גם זה שמסנן את מה שיוצא לכם מהפה ומהסמארטפון. ׳
אתם מטרידים אותנו ומוציאים רע את שאר הגברים.
קצת גבולות וטוב טעם יכולים למנוע הרבה אי נעימויות מיותרות
.

תמונה copy

אהבתם מה שקראתם ? עיברו לראש הבלוג שלי  וסמנו ״עקוב אחרי״

עוד מהבלוג של מורן מישל

תצוגה מקדימה

גברים - תנו דרור לבולבולים שלכם

אני יושבת וצופה ברוני ריבר הגיבורה מדברת על מה שפשוט אי אפשר לתפוס. אונס. היא מתארת במילים את הרגעים שבהם גבר לקח את גופה לרשותו, עשה בה כרצונו, חדר אליה, הכאיב לה, התעלם...

תגובות

פורסם לפני 3 years
תצוגה מקדימה

אישה בעקבות בשורה

״אמא, זה אני״ שמעה אביבה את קולו של קובי, בנה. היא לא חיכתה להודעה, לא המתינה לחיילים במדים שינקשו על הדלת. היא ידעה שהם יגיעו וידעה שקובי שוכב שם, כשפניו בחול. היא מיהרה לאסוף את המשפחה ולצאת לבית החולים. סמ״ר קובי...

תגובות

פורסם לפני 5 years
תצוגה מקדימה

אונס על הבר ב׳אלנבי 40׳

עדכון 15.8.16 באמת מזמן לא שמענו על זוועות ממועדון אלנבי 40, אבל  כמו שטענתי  בעבר - תמיד אפשר לסמוך עליו שימשיך לנהוג כמנהגו ושלא יתרחק לזמן רב מדי מהכותרות, ואכן הלילה שוב...

תגובות

פורסם לפני 4 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה