הבלוג של מורן מישל

רודפת צדק

אמא לחמש בנות מופלאות (ולא, לא קיוויתי לבן). עצמאית. בתחום התוכן והשיווק באינטרנט. מרצה ומעבירה סדנאות כתיבה ושיווק ברשתות חברתיות בעזרת תוכן, ממקימי ׳הסתדרות העצמאים׳, כותבת מאז ומתמיד, פעם חלמתי במילים על עתיד טוב יותר,... +עוד

אמא לחמש בנות מופלאות (ולא, לא קיוויתי לבן). עצמאית. בתחום התוכן והשיווק באינטרנט. מרצה ומעבירה סדנאות כתיבה ושיווק ברשתות חברתיות בעזרת תוכן, ממקימי ׳הסתדרות העצמאים׳, כותבת מאז ומתמיד, פעם חלמתי במילים על עתיד טוב יותר, עכשיו מחליפה חלומות במעשים.

עדכונים:

פוסטים: 231

החל מינואר 2011

ג׳ודית שולר (במבטא צרפתי מאוד) דוברת ארבע שפות, חובקת שלושה ילדים, שתי אזרחויות ועסק אחד מגניב. עצמאית בשטח עם קונספט מהודק לחיים שמשלבים אמהות ועסק עצמאי.

15/01/2014

הכרנו כשמישהי הגיבה לפוסט הראשון שבו סיפרתי על היציאה לדרך של ׳עצמאית בשטח׳ לשנת 2014. ״צרי קשר עם המקימה של הקונספט סטור״ היא כתבה (באנגלית) , עם לינק לדף של ג׳ודית שולר. וזהו. לא מי, לא מה, לא פרטים.

ממש קצת מאוחר יותר קיבלתי הודעה פרטית בפייסבוק, מג׳ודית שולר, שמספרת בקצרה שהיא אמא ל3 ילדים, עצמאית, בעלת חנות אונליין שנקראת קונספט-סטור, וגם על כך שהיא כותבת לי באנגלית כי זה יותר קל לה מעברית וזאת משום שהיא בכלל בלוגרית בצרפתית.

הפטיש האישי שלי לניחוח הפרנסאווי, (בכתוב ובמבטא המאנפף), הבהב לי מיד ומשך אותי להציץ בבלוג ולהתלהב מעצמי שהבנתי מה כתוב בו, משם לדלג ל Concept Storeלהתלהב מהאתר והקונספט ומכך שזיהיתי לפחות שני מעצבים שהיו לקוחות שלי בעבר, ומשם לקח לי רק עוד 3 דקות להתאהב בה.
ניהלנו שיחה כתובה ארוכה מאוד ונורא מצחיקה (הפתעה ממש טובה בהתחשב בכך שדיברתי עם נתינה של הרפובליקה המלכותית). הרגשתי שזה ״meant to be” וקבענו פגישה, פשוט הייתי חייבת להכיר את העצמ-אמא הזו פנים אל פנים.

לא מתיישבת בתבנית

׳עצמאית בשטח׳ מתכוון להציג אמהות רגילות שיצאו מן הכלל ולהראות שכל מי שרוצה יכולה. אז זהו, שיש נקודות שבהן פשוט לא הוגן לצרף את ג׳ודית ל״עצמאית בשטח״, כי בכמה מובנים היא פשוט לא רגילה:

 1. היא הגיעה מצרפת לארץ בגיל 22 כדי ללמוד עברית באולפן, פגשה כאן בחור דובר גרמנית שהגיע לאותה מטרה, חזרה איתו לגרמניה, והפכה אותו לאיש שאיתה.
 2. בעקבות זאת היא מדברת 4 שפות בקלות ורהיטות, שרבים מתקשים לתחזק בשפה אחת.
 3. היא חיה בארץ כ-8 שנים בלבד אבל היא עוברת בקלות כתל אביבית אורגנית, ותעיד על כך הבחירה שלה למפגש שלנו בזוריק ביהודה המכבי.
 4. היא עלתה לארץ סופית ממש בסוף ההריון הראשון, הישר לחיפה, דקה לפני מלחמת לבנון השנייה כולל חוויית קטיושה על הראש- ובכל זאת נשארה בארץ, והיגרה בהמשך לתל אביב.
 5. מאז היא עשתה לעצמה הרגל (שלא במתכוון) ללוות כל הריון או לידה שלה במהלך ומהפך גדולים בחייה, עד שחשבתי שאולי ההריון הרביעי שלה יביא שלום עולמי

בשמלה כחולה ושתי צמות

ה׳קונספט סטור׳ הוא גלגול של עסק לשיווק מעצבים ישראליים בחו׳״ל, שהתחיל בעצם לאחר הלידה השנייה.

״עם הילד ראשון עבדתי בהייטק, כמנהלת מותג לשוק הצרפתי, והצלחתי מאוד, אבל מהר מאוד גם הבנתי שהפוליטיקה בעבודה מעייפת אותי, ושאני לא נהנית מזה.
אחרי הלידה השנייה עבדתי במקום חדש, אבל די מהר פוטרתי בגלל ׳ארגון מחדש׳ ובדיוק גם בעלי פוטר באותו יום. לא כל כך ידענו מה לעשות, אבל החלטנו שזו הזדמנות לחופש ונסענו לחודש לאמריקה עם שני הילדים.
כשחזרנו כבר ידעתי שלא מתאים לי לחזור לעבוד בצורה הזו, והתחברתי עם מעצבת מותג לבגדי הריון “La Robe Bleu״ והתחלתי לשווק עבורה את המותג בחו״ל. ככה בעצם התחלתי לבקר בתערוכות, במקומות מעניינים, להכיר יותר מעצבים, להיחשף ליותר אנשים, והבנתי שאת מה שעשיתי בשביל המעסיקים שלי פעם אני יכולה לעשות גם בשביל עצמי״.

טריקולור

שלושה גוונים לאיך שג׳ודית הפכה, מאירופה הקרה כל הדרך לכאן, לתמצית ה- ״עצמאית בשטח״ , בהא הידיעה-

כי היא אמא בכל רמ״ח איבריה

 • צריך לדבר איתה שתי דקות כדי להבין שהאמביציה שלה לא מתנגשת בעמידתה על זכותה להיות עייפה ממחסור בשעות שינה או ברצון לחזור למשקל של טרום ההיריון.
 • את העסק היא מטפחת כבר ארבע שנים, לצד שני ילדיה הבוגרים ולפני קצת יותר משנה, בהיריון השלישי, הביאה אותו לגילגולו הנוכחי כחנות אונליין שמשווקת רק מעצבים ישראליים לחו״ל.
 • הילדים שלה הם דוגמני הבית, ובאופן כללי היא עושה שילוב משגע בין משפחה לעבודה.
 • אבל כשהיא אומרת ״ הבייבי שלי״ היא מתכוונת לעסק שלה.

"Had to decide... between the baby and the baby..."

כי היא יזמית אמיתית

 • היא מחוברת לאנשים ורותמת לטובתה קשרים עם הקהילה הצרפתית וקהילת המעצבים. גם את הבלוג שלה, Ce que je regarde, היא מעידה שהיא כותבת בעיקר כדי להכיר אנשים שמעניינים אותה ולא למטרות אחרות.
 • היא אישה בתנועה מתמדת, היא מתחדשת ולא מפסיקה לחשוב בכיוון של גדילה ושיפור.
 • הגישה שלה לעסק היא סופר נשית ובונה ״אני יודעת שלוקח זמן להבנות. אני מאמינה בזמן ובסבלנות. גם מהעבודה צריך ליהנות, אחרת זה לא שווה״
 • היא עושה אחלה פעילות שיווקית אונליין ואופליין, כמו שאני אוהבת.

כי היא מה-זה מגניבה

 • ג׳ודית מעידה שהיא מעדיפה את הארץ כי חם וים כאן, כי בקלות אפשר להפגיש בין ילדים למשחק אחר הצהריים גם אם לא קובעים שבוע מראש וכי האנשים חמים וטובים אחד לשני.
 • היא מצחיקה וקלילה ונראה כאילו הכל בא לה בקלות, אבל היא מעידה שבעיניה הכי חשוב זה פשוט ״לזרום״, לקבל דברים באהבה, גם את הקשיים, גם עם הילדים, גם בעבודה.
 • היא מעידה שהיא מחוברת בווריד לעדכונים בנייד, אבל היתה מאוד מנומסת וחברתית וכל הפגישה השאירה אותו הרחק מאיתנו.
 • ובכל זאת, נשאר גם טעם צרפתי חוץ מהמבטא המהמם״אני לא מבינה את האנשים. לפעמים אני פשוט רוצה להבין את האנשים, נגיד – כשחזרתי מהגן של הילד צפרה לי אישה במרצדס כי הכביש היה חסום, ויצאה וצעקה וצעקה- אמרתי: ׳מה את מצפצפת? למה את עושה רעש? את לא רואה שיש פה תינוק ישן באוטו׳. לא אכפת לה. אני לא מבינה מה הפריע לה לחכות באוטואבל מה אפשר לעשות.״

Pardon my French…

טוב, לג׳ודית יצאו גם כמה טיפים מעולים לשילוב אמהות עם עצמאות, שמסכמים בדיוק את הסיבה ש׳עפתי עליה׳ - פשוטים, טבעיים, נאיביים..

 • צריך לדעת לפנות זמן לזמן איכות עם הילדים, אבל לקבל את זה שאת לא מושלמת, כולם טועים וגם לאמא מותר לטעות
 • לזרום, אמרתי?!
 • לשמור על מה שמיוחד, גם כשגדלים עם העסק לא לרוץ להשתנות כדי להפוך להיות כמו כולם
 • להיות נחמדה ולהתעניין באנשים. זו לא מילה גסה.


אמרתי לכם
, הורסת האישה הזאת!

עוד מהבלוג של מורן מישל

תצוגה מקדימה

גברים - תנו דרור לבולבולים שלכם

אני יושבת וצופה ברוני ריבר הגיבורה מדברת על מה שפשוט אי אפשר לתפוס. אונס. היא מתארת במילים את הרגעים שבהם גבר לקח את גופה לרשותו, עשה בה כרצונו, חדר אליה, הכאיב לה, התעלם...

תגובות

פורסם לפני 4 years
תצוגה מקדימה

אישה בעקבות בשורה

״אמא, זה אני״ שמעה אביבה את קולו של קובי, בנה. היא לא חיכתה להודעה, לא המתינה לחיילים במדים שינקשו על הדלת. היא ידעה שהם יגיעו וידעה שקובי שוכב שם, כשפניו בחול. היא מיהרה לאסוף את המשפחה ולצאת לבית החולים. סמ״ר קובי...

תגובות

פורסם לפני 6 years
תצוגה מקדימה

אונס על הבר ב׳אלנבי 40׳

עדכון 15.8.16 באמת מזמן לא שמענו על זוועות ממועדון אלנבי 40, אבל  כמו שטענתי  בעבר - תמיד אפשר לסמוך עליו שימשיך לנהוג כמנהגו ושלא יתרחק לזמן רב מדי מהכותרות, ואכן הלילה שוב...

תגובות

פורסם לפני 5 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה