הבלוג של מורן מישל

רודפת צדק

אמא לחמש בנות מופלאות (ולא, לא קיוויתי לבן). עצמאית. בתחום התוכן והשיווק באינטרנט. מרצה ומעבירה סדנאות כתיבה ושיווק ברשתות חברתיות בעזרת תוכן, ממקימי ׳הסתדרות העצמאים׳, כותבת מאז ומתמיד, פעם חלמתי במילים על עתיד טוב יותר,... +עוד

אמא לחמש בנות מופלאות (ולא, לא קיוויתי לבן). עצמאית. בתחום התוכן והשיווק באינטרנט. מרצה ומעבירה סדנאות כתיבה ושיווק ברשתות חברתיות בעזרת תוכן, ממקימי ׳הסתדרות העצמאים׳, כותבת מאז ומתמיד, פעם חלמתי במילים על עתיד טוב יותר, עכשיו מחליפה חלומות במעשים.

עדכונים:

פוסטים: 230

החל מינואר 2011

יותר משנשבר לי מהאח הגדול, נשבר מהסערה סביב הכדורים ותצוגת חוסר האונים של המסעיר אותה – הפעם באתי להגיד שהגיע הזמן שאנשים תאבי פרסום ובצע יהיו מוכנים לשלם מחיר ולא רק לגבות אותו, ושיניחו לנו ולפריים טיים שלנו (גם אם זה גובה ממני מחיר זעום של ווידוי על שינה באותה מיטה עם ההוא מהכותרות, אי שם בעברי הממשיך ברוב טובו להתרחק…)

20/03/2012

אני מבטיחה, נשבעת שבועת צופים (בעצם שבועת לא צופים) שזה פוסט ראשון, אחרון ואפילו אחד יותר מדי שעוסק באח הגדול, שהוא ממש לא אח שלי, וגם לא גדול בעיני.

אני לא מבינה איך אנשים מוכשרים כמו ארז טל, רן תלם ושותפיהם לפני ומאחורי המצלמה הפשילו שרוולים והכניסו ידיים לרפש הטלוויזיוני הזה שנקרא האח הגדול. בעיני, מכל כיוון שלא מסתכלים על ההפקה הזו, היא ההוכחה המצערת לכך שאנשים בכל מצב ימכרו את עצמם בשביל כסף ושלכל אחד יש מחיר.

מיותר לציין שאני לא מצופי התכנית, לא הייתי ולא אהיה, למעט חריגה בה כן צפיתי בשני שליש משתי תכניות, בעונה בה כיכב סער שיינפיין בבית האח. למה? פשוט כי באחד הפרומואים (שגם אותם אני מקפידה לזפזפ) ראיתי פרצוף מוכר, ויכולתי להשבע שזה אותו הסער.

לפני שאתחיל בדברי בואו נסכים על דבר אחד, לאור פרשיית הכדורים באח הגדול – אם זה אכן קרה, זה לא בסדר שפסיכיאטר נותן כדורים למשתתפים בתכנית טלוויזיה.
כן, אבל…

הנה זמן ווידוי (שאני לא מי יודע מה גאה בו, אבל בכל זאת, יש דברים שמתאים לעשות בגיל 17)… כילדה טובה כפר סבא, שעשתה וואחד מרד נעורים להורים שלה, הכרתי את סער שיינפיין דרך איזה חבר שכשלעצמו לא היה הגיוני שיהיה חבר שלי בהתחשב בעובדה שאני הייתי בת 17 בקושי והם כבר הרבה אחרי צבא, ובכל זאת, בהתאם לגילי נראה היה לי יותר ממגניב לעטר את הרזומה בבחור גדול ממני ולישון יותר מפעם אחת באותה המיטה עם אותו הסער, בעיקר לאור הידיעה שההורים שלי יוצאים מדעתם.

ויסלחו לי כל מצדדי סערת הכדורים כשאגיד חד משמעית- כלום לא השתנה. בזמן שאני הספקתי כמעט להכפיל את גילי נראה על המסך בדיוק, אבל בדיוק אותו הסער שדרכו למדתי שכל עוד שתשמרי את הגבר שלידך חרמן מספיק הכל יתנהל לפי רצונך (ואני נשבעת שאני לא נתתי לו שום כדורים). מקץ 15 שנה היה למולי על המסך אותו הגבר המלא בעצמו, שדבריו אמיתות למחצה הנושקות לפנטזיה, אותו גבר קנאי, אותן מניפולציות היעלבות, אותה אגרסיביות חמומה, אותו אגו ובדיוק אותו חיוך מעושה-מבוייש שקונה לו את דרכו לכל מקום, כך לפחות הוא מאמין. בקיצור – אותו הסער, פחות שיער (ואני לא מדברת רק על הפדחת המתקרחת). ואולי בעוד הבדל אחד מהותי – הוא הרבה יותר מבוגר היום ממה שהיה אז… כך שמה שהיה לו תירוץ טוב בגיל עשרים ומשהו כבר ממש לא תופס בואך גיל 40.

וכל זה לא היה מזיז לי את קצה הנים המתמרד הקטן ביותר שלי אילו לא היתה נפרשת לפנינו הצגה טלוויזיונית שהיא היחידה המתחרה בסחי שהוא האח הגדול בעצמו – הבחור, בלי להתבלבל, הגיע לועדת החינוך בכנסת! בכנסת!! אלו שאמורים להיות עסוקים בשיפור איכות החינוך של ילדותיי ובמחשבות בלתי פוסקות על כיצד להבטיח את עתיד הדור הצעיר כולו, נאלצו לשבת כשמצד אחד יושב השיינפיין, לוגם מים ללחלח את גרונו, ומצד שני רן תלם שומר על ארשת של איש שפוי, ולשמוע לא פחות ולא יותר שטרם כניסתו של הרווק המבוקש לבית התבקש זה לענות האם יסכים לעשות סקס מול המצלמה, ואף קיבל את ברכת הדרך לדבריו לזרום, ללכת על זה, לעשות מה בראש שלך גבר.

הלו, מכובדי העורך דין המצליח, איפה היה השכל שלך והיכן ההשכלה והמוניטין שעמלת עליהם כל כך קשה כל חייך? איזה גבר, יותר מאשר בוגר, משאיר מאחור בת זוג שהוא רואה עימה עתיד ונכנס לגוב אריות שכזה, ועוד לדבריו שלו – ביודעין ובדעה צלולה??? איזה איש אחראי למעשיו, בריא בנפשו ומודע לעצמו, כפי שאתה מעיד על עצמך שהינך, לוקח כדור שנותן לו פסיכימשהו שהוא לא מכיר? או שאולי אתה בעצם לא אחראי למעשיך ואז עדיף שתפקיד בלשכה את רשיונך לעסוק בעריכת דין? איזה גבר כמעט בן ארבעים מאמין לביטוי ” כדורי אהבה”?? זה האח הגדול גבר, לא הדרדסים, אין כאן שיקויים של דרדסאבא!!!

והרי אף אחד לא דחף לך את הכדורים לגרון, וגם אם כן, למה לא קמת והלכת? ואם היית זוכה במיליון זה כן היה שווה לבלוע? ומה עם הציטוטים מגלובס “יש לי הצעות מטייקונים, הצביעו לי יותר מאשר לביבי, אני חי חיים מצ’ואיסטיים ואוהב את זה”? בהשפעת איזה כדורים היית אז??
ואיפה היתה הפגיעה האנושה שספגת כשהסתובבת ברחובות מחייך לצלמי המקומון, מקדם עסקים, כשהגעת לאירועים ולראש טורי הרכילות, כשחירבת את מסיבת הסיום של ילדי בית הספר של האחיין שלך כשהגעת באמצעה נוטף שביעות רצון עצמית, בגי’נס צר מדי שאילץ אותך לארגן את החבילה לעיני כל האמהות הסתומות המעולפות סביבך?

מה קרה בדרך? מה השתנה פתאום שהתחלת לגמגם וללגום מים בדרמטיות לא משכנעת? מה נהיה??? אתה באמת חושב שראוי שועדת הכנסת תבזבז עליך את זמנה היקר? הרי גם ככה במעט הזמן שהם כן עובדים הם לא עושים מספיק ממה שהם צריכים לעשות… אז עכשיו זה??

ושלא ישתמע מכאן באיזשהו אופן שנראה לי תקין שכל בעל תפקיד בכל הפקה נוצצת ככל שתהיה ייתן כדורים למשתתפים בה, אבל בואו נכניס דברים לפרופורציות – כל המשתתפים בגירים, אחראים לעצמם ואינם מוגבלים נפשית (ואם מישהו איננו כזה – אז זה מה שצריך לבדוק ולהפנות להפקה ללא דיחוי), וכולם נכנסו במטרה אחת ברורה, וכולם יצאו וניצלו את חמש עשרה דקות התהילה שלהם, טוב יותר או טוב פחות (אגב, אלה של אלירז שדה לא היו אמורות להסתיים כבר?? שמישהו יוריד את השלטר!) וכמו שרבים כמוני בוחרים לא לצפות בזבלה הזה, יכלו כל המשתתפים האלו לבחור שלא להכנס ואפילו לצאת בדיעבד מבית האח הגדול – יש עוד מספיק ערוצים ותכניות, וגם לא מעט דרכים אחרות לעשות כסף… אז תעשו לכולנו טובה, תפתרו את הבעיות שלכם עם הבולבולים והבולבולנים שלכם במקום אחר, ואם כבר עפתם מהבית - תמצאו חדר!!!
ובלי קשר לאיזה צד ש”ינצח” בסאגה המקושקשת הזו – יש כאן לפחות אחד שיצא אפס…

עוד מהבלוג של מורן מישל

תצוגה מקדימה

גברים - תנו דרור לבולבולים שלכם

אני יושבת וצופה ברוני ריבר הגיבורה מדברת על מה שפשוט אי אפשר לתפוס. אונס. היא מתארת במילים את הרגעים שבהם גבר לקח את גופה לרשותו, עשה בה כרצונו, חדר אליה, הכאיב לה, התעלם...

תגובות

פורסם לפני 3 years
תצוגה מקדימה

אישה בעקבות בשורה

״אמא, זה אני״ שמעה אביבה את קולו של קובי, בנה. היא לא חיכתה להודעה, לא המתינה לחיילים במדים שינקשו על הדלת. היא ידעה שהם יגיעו וידעה שקובי שוכב שם, כשפניו בחול. היא מיהרה לאסוף את המשפחה ולצאת לבית החולים. סמ״ר קובי...

תגובות

פורסם לפני 5 years
תצוגה מקדימה

אונס על הבר ב׳אלנבי 40׳

עדכון 15.8.16 באמת מזמן לא שמענו על זוועות ממועדון אלנבי 40, אבל  כמו שטענתי  בעבר - תמיד אפשר לסמוך עליו שימשיך לנהוג כמנהגו ושלא יתרחק לזמן רב מדי מהכותרות, ואכן הלילה שוב...

תגובות

פורסם לפני 3 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה