הבלוג של מורן מישל

רודפת צדק

אמא לחמש בנות מופלאות (ולא, לא קיוויתי לבן). עצמאית. בתחום התוכן והשיווק באינטרנט. מרצה ומעבירה סדנאות כתיבה ושיווק ברשתות חברתיות בעזרת תוכן, ממקימי ׳הסתדרות העצמאים׳, כותבת מאז ומתמיד, פעם חלמתי במילים על עתיד טוב יותר,... +עוד

אמא לחמש בנות מופלאות (ולא, לא קיוויתי לבן). עצמאית. בתחום התוכן והשיווק באינטרנט. מרצה ומעבירה סדנאות כתיבה ושיווק ברשתות חברתיות בעזרת תוכן, ממקימי ׳הסתדרות העצמאים׳, כותבת מאז ומתמיד, פעם חלמתי במילים על עתיד טוב יותר, עכשיו מחליפה חלומות במעשים.

עדכונים:

פוסטים: 230

החל מינואר 2011

אישית, לא אכפת לי שמדירים נשים מפרסומות ברמת גן או בבני ברק. לטעמי בכלל טוב היה אם היו מדירים פרסומות קצת מחיינו. אבל בין זה לבין הפרדה באוטובוסים ובמדרכות, שמובילה לאלימות כלפי נשים, ובעיקר כלפי ילדות, יש מרחק שנות אור. או חושך…

27/12/2011

התקופה שאנו חיים בה מאופיינת בעיקר בחוסר יציבות, ככה יגיד לכם כל מי שתשאלו – בני המאיה, סטנלי פישר, נאס״א…
ככה זה כששינוי חייב לקרות- בתוך מסגרת יציבה וידועה אין לו שום סיכוי, אז קודם כל הוא דואג להרעיד לנו את האדמה מתחת לרגליים ורק אז הוא מושיב את הדברים במקומם החדש. זה נכון לגבי התאהבות, מהפכות חברתיות, תנועת היבשות, הכל בעצם… וזה לא תמיד נעים.

אתמול חגגתי יומולדת 33, בצל החלמה מדלקת ריאות. כשניסיתי להבין מאיפה היא באה לי, החלטתי שאחת משתיים- או מהבילוי עם הקטנה שלי במוקד בחברת ילדים רבים, שכמוה חטפו וירוס בטן שהוביל להתייבשות – וביניהם רק עולל אחד, קטן ממש, ששכב עם דלקת ריאות, או מהשותף שלי, שכנראה נדבק מחבר של הבן שלו מהגן שכשבא לבקר אף אחד עוד לא ידע שהשיעול שלו ישכיב את שנינו לעשרה ימים.
כך או כך – נדבקתי מקומץ.

בעבודה שלי, קידום אתרים אורגני, לביטוי ׳הפצה ויראלית׳ יש דווקא קונוטציה חיובית- הוא מתאר השקעה בקטן שמביאה לתוצאות בגדול, והשיווק שלנו נתמך על ידי הרעיון שדברים גדולים באים באריזות קטנות.
מה עוד נסמך וצמח על העקרון הזה?
מפגש בין זרע לביצית, האביב הערבי, 2 אוהלים ברוטשילד, אנרגיה גרעינית, המפלגה הנאציונאל סוציאליסטית בגרמניה של שנות ה-30… בלשון המעטה- לא תמיד שקדים וצימוקים.

אבל לנו, גם לאור ההיסטוריה הכואבת של הורי הורינו, יש נטייה להמעיט בחריפותם של דברים, להקטין אותם, לקטלג אותם כ׳קומץ׳, כדי להמתיק את הגלולה ולהרגיע את עצמנו.

אישית, לא אכפת לי שמדירים נשים מפרסומות ברמת גן או בבני ברק. לטעמי בכלל טוב היה אם היו מדירים פרסומות קצת מחיינו.
אבל בין זה לבין הפרדה באוטובוסים ובמדרכות, שמובילה לאלימות כלפי נשים, ובעיקר כלפי ילדות, יש מרחק שנות אור (או חושך…) וזה בכלל לא משנה אם כך היה תמיד, מה שמשנה הוא שמרגע שאנחנו יודעים שכך הדבר, אי אפשר לקבל את זה.

אני בטוחה שמדובר בקומץ. אני מכירה מספיק אנשים דתיים כדי לדעת שרובם המכריע סולד מהתופעה ממש כמוני, כי גם לקומץ יכולה להיות השפעה הרסנית- לפעמים על קומץ אחר, לפעמים יותר מכך.
אני גם בטוחה שברחובות הרשות הפלסטינית קיים רוב גדול שחי בסלידה מאלימות ומלחמה, אבל איכשהו זה דווקא לא גורם לנו לכנות את הטרור ׳טרורצ׳יק׳, או את החמאס ‘קומץ’.

הקומץ אשר מוביל את מלחמת החושך הזו בתחפושת של שליחיו של אלוהים, ובדמות פסקי הלכה משונים והגבלות צניעות הזויות, הוא בדיוק ההוכחה לכך שהקרקע רועדת להם (ולנו) מתחת לרגליים וששינוי עומד בפתח. הוא לא מסוגל להתמודד עם מה שנגמר ועם חוסר הוודאות באשר למה שעומד להיות. אבל זו בעיה של הקומץ, לא שלנו.

מה שהכי מפחיד בקומץ, זה שאף פעם אי אפשר לדעת מה יהיה השגעון הבא שלו ומתי הוא יחטוף ת׳סיבוב. אם אנחנו לא נקרא נכון את המפה ונזלזל בכוחו של הריבוי הטבעי של הקומץ, וביכולתו להכתיב לאן ייפלו הדברים כשהקרקע תתייצב, הקומץ הזה הוא-הוא בדיוק זה שיהפוך למפלגת ׳האחים החרדים׳ שתעמוד בראש כולנו, (חבוש השטריימל והפאה אם זה תלוי בו).

עכשיו זה בידינו לעשות מה שאנחנו מבינים שהדמוקרטיה מחייבת אותנו לעשות- הפגנות, מחאות, חקיקה, אכיפה, בחירות מחדש. איש איש בדרכו ובאמונתו. אבל מה שלא תעשו, אל תגידו קומץ!

עוד מהבלוג של מורן מישל

תצוגה מקדימה

גברים - תנו דרור לבולבולים שלכם

אני יושבת וצופה ברוני ריבר הגיבורה מדברת על מה שפשוט אי אפשר לתפוס. אונס. היא מתארת במילים את הרגעים שבהם גבר לקח את גופה לרשותו, עשה בה כרצונו, חדר אליה, הכאיב לה, התעלם...

תגובות

פורסם לפני 3 years
תצוגה מקדימה

אישה בעקבות בשורה

״אמא, זה אני״ שמעה אביבה את קולו של קובי, בנה. היא לא חיכתה להודעה, לא המתינה לחיילים במדים שינקשו על הדלת. היא ידעה שהם יגיעו וידעה שקובי שוכב שם, כשפניו בחול. היא מיהרה לאסוף את המשפחה ולצאת לבית החולים. סמ״ר קובי...

תגובות

פורסם לפני 5 years
תצוגה מקדימה

אונס על הבר ב׳אלנבי 40׳

עדכון 15.8.16 באמת מזמן לא שמענו על זוועות ממועדון אלנבי 40, אבל  כמו שטענתי  בעבר - תמיד אפשר לסמוך עליו שימשיך לנהוג כמנהגו ושלא יתרחק לזמן רב מדי מהכותרות, ואכן הלילה שוב...

תגובות

פורסם לפני 4 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה