הבלוג של מורן מישל

רודפת צדק

אמא לחמש בנות מופלאות (ולא, לא קיוויתי לבן). עצמאית. בתחום התוכן והשיווק באינטרנט. מרצה ומעבירה סדנאות כתיבה ושיווק ברשתות חברתיות בעזרת תוכן, ממקימי ׳הסתדרות העצמאים׳, כותבת מאז ומתמיד, פעם חלמתי במילים על עתיד טוב יותר,... +עוד

אמא לחמש בנות מופלאות (ולא, לא קיוויתי לבן). עצמאית. בתחום התוכן והשיווק באינטרנט. מרצה ומעבירה סדנאות כתיבה ושיווק ברשתות חברתיות בעזרת תוכן, ממקימי ׳הסתדרות העצמאים׳, כותבת מאז ומתמיד, פעם חלמתי במילים על עתיד טוב יותר, עכשיו מחליפה חלומות במעשים.

עדכונים:

פוסטים: 230

החל מינואר 2011

כי הנה, הסתיים לו המשפט שהעלה על נס את העיקרון הראשון של הדמוקרטיה המערבית ובתום משפט ארוך והוגן מצא בית המשפט את מי שכיהן כנשיא מדינת ישראל אשם באינוס וכבר קמו פוליטיקאים ששמם ירד מהכותרות ומבקשים לחון אותו מראש.אלו הצעות בזויות השמורות לעברייני מין כמעט באופן בלעדי – אין פה שום דבר מצחיק, שום פתח לחמוק מעונש ושום מקום להניע קמפיין מסוג זה שמקל ראש בחומרת המעשים ובחובת המדינה לספק תחושת בטחון לנשים שעוד יאלצו לעבור בעתיד בדרכים דומות, ולהשאיר בהן את החשש שמא הדרך לא תהיה שווה את זה.

09/01/2011

תנו לי להסביר, זו לא חולשה מהסוג של “יואו, תראו! ג’סטין ביבר!!!”, וגם לא מהסוג שהופך אותי לחלשה ונזקקת, זו חולשה מהסוג שמעיר בי זרע של זיכרון מר מהעבר שקורא לזרע העתיד להתעורר, חולשה שמעירה בי זעם שקורא לפעולה ושמזכירה לי שאם אשב עכשיו בשקט כאילו עשיתי את כל הדרך לשווא.

לא, אני לא נאנסתי. אני עברתי בגיל 16 הטרדה מינית מהסוג הנקלה, ע”י מי שהטריד את אחותי כשהייתה בת 13, ושתוך כדי גם כיכב כחבר הכי טוב של אבא שלי. ומילא שנאלצתי לעבור את זה, אבל כדי להגיע לסגירה של הסיפור הסבוך הזה נאלצתי לעבור מסכת מבית היוצר של מערכת החוק החל מהגשת התלונה אצל היומנאית במשטרה, דרך מתן מענה על שאלות גרפיות מפורטות לאוזני החוקר בבדיקת הפוליגרף, וכלה במתן עדות בבית המשפט בפני שופט חובש כיפה בגמר הסחבת לתפארת מדינת ישראל.

אני לא חושבת שאני מיוחדת בזה, אני יודעת שיש אלפי נשים שעשו את הדרך הזו, ובזה אני חושבת שכולנו מיוחדות, כי אני לא חושבת שישנם כל כך הרבה גברים שעשו אותה, את אותה הדרך, שממש כמו ללידה, אין מה שיכול להכין אליה, זו חוויה ששמורה לנשים, אבל בשל כך ממש, תמיד יהיו גברים שיבואו וימעיטו בערכה, שיבואו ויערערו על מידת הקושי, על הערך שעלינו כחברה לתת למאמץ שכרוך במתן עדות כזו, שמטרתה להוקיע מתוכה מי שמסכן אותה, או חלקים ממנה.

ולמה דווקא עכשיו מתעוררת בי החולשה הזו? כי הנה, הסתיים לו המשפט שהעלה על נס את העיקרון הראשון של הדמוקרטיה המערבית ובתום משפט ארוך והוגן מצא בית המשפט את מי שכיהן כנשיא מדינת ישראל אשם באינוס, במעשים מגונים ושאר ירקות, וטרם הצלחנו להחזיר את הלסת שנפלה לנו לרצפה למקומה, וכבר קמו פוליטיקאים ששמם ירד מהכותרות ומבקשים לחון אותו מראש, לוודא שאדם אשר נמצא אשם באונס כמה נשים, בכפיית עצמו על אחרות ובפגיעה בהן ימצא אשם בפני החוק אך ייענש ע”י אשתו והחברה – כי לדבריהם זהו כבר עונש לקום כל יום לחיים שאחרי, וכי לנו ‘לא מגיע לראות נשיא יושב בכלא’. נו, באמת!!

אז על מה הזעם בעצם? על כך שאם נשיא היה רוצח, או הורג בעודו נוהג בשכרות או עושה למשכן כמעשה אתי אלון לבנק המסחר, איש לא היה מעז לפצות פה ולהציע הצעה מגונה שכזו שמטילה בספק את החובה של אותו לשעבר לרצות את עונשו כפי שייגזר עליו. אלו הצעות בזויות השמורות לעברייני מין כמעט באופן בלעדי, ויסלחו לי מאוד כל המכובדים יותר או פחות שמקימים שם אחוות פוליטיקאים כמו היו חיילים שאכלו מאותו מסטינג בלבנון (גם אם אין שום דבר שמאחד ביניהם ), אבל נשיא שסרח, במקרה זה, ממש לא דומה לחייל שברח לו אחד במסדר באוהל… אין פה שום דבר מצחיק, שום פתח לחמוק מעונש ושום מקום להניע קמפיין מסוג זה שמקל ראש בחומרת המעשים ובחובת המדינה לספק תחושת בטחון לנשים שעוד יאלצו לעבור בעתיד בדרכים דומות, ולהשאיר בהן את החשש שמא הדרך לא תהיה שווה את זה.

אני לא מרגישה שנשארתי מצולקת, יש מי שיגידו שכן, אבל אני לא נמנית עליהם, מה שכן – נשארתי על המשמר. אני אמא לשלוש בנות, חברה להרבה חברות, ובכלל בתוך עמי אני חיה- שבו, לצערנו, יש לגיטמציה בלתי מוסברת להקל בעונשם של עברייני מין. ועם כל הכבוד לתפקידם של הסנגורים, הפרשנים, העסקנים והקרובים לצלחת – אף אחד אינו נשיא לפני שהוא אזרח, והנשיאות איננה בגד לגופו של אדם שיכול לקחת אותה עימו לכלא, אז תעשו לכולנו טובה, רדו מההר, ותנופפו לו יפה לשלום כשהשער ייסגר מאחוריו, שתדע כל אם עבריה שגם בנותיה אינן הפקר בידי ממשלת ישראל.

אמן.

עוד מהבלוג של מורן מישל

תצוגה מקדימה

גברים - תנו דרור לבולבולים שלכם

אני יושבת וצופה ברוני ריבר הגיבורה מדברת על מה שפשוט אי אפשר לתפוס. אונס. היא מתארת במילים את הרגעים שבהם גבר לקח את גופה לרשותו, עשה בה כרצונו, חדר אליה, הכאיב לה, התעלם...

תגובות

פורסם לפני 3 years
תצוגה מקדימה

אישה בעקבות בשורה

״אמא, זה אני״ שמעה אביבה את קולו של קובי, בנה. היא לא חיכתה להודעה, לא המתינה לחיילים במדים שינקשו על הדלת. היא ידעה שהם יגיעו וידעה שקובי שוכב שם, כשפניו בחול. היא מיהרה לאסוף את המשפחה ולצאת לבית החולים. סמ״ר קובי...

תגובות

פורסם לפני 5 years
תצוגה מקדימה

אונס על הבר ב׳אלנבי 40׳

עדכון 15.8.16 באמת מזמן לא שמענו על זוועות ממועדון אלנבי 40, אבל  כמו שטענתי  בעבר - תמיד אפשר לסמוך עליו שימשיך לנהוג כמנהגו ושלא יתרחק לזמן רב מדי מהכותרות, ואכן הלילה שוב...

תגובות

פורסם לפני 3 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה